Little Miss Sunshine (USA)
« další názvy »
USA USA
101 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Komedie
Motto: I cesta může být cíl.

Obsah

:
Malá Miss Sunshine je nekonvenční americká rodinná komedie, pojednávající o jedné z nejroztomileji dysfunkčních rodin, jaké se v poslední době objevily více »« méně

Režie

:
Jonathan Dayton Valerie Faris

Scénář

:
Michael Arndt

Herci

:
Abigail Breslin Greg Kinnear Paul Dano Alan Arkin Toni Collette ...
Premiéra: 2. 11. 2006
Distributor: Bontonfilm
DVD: 14. 5. 2007

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  2. 12. 2015
  Sheldon (12485 bodů)

  Nezávislý film ve své nejčistší podobě zabírá především díky skvěle vybranému castingu a chytře napsanému scénáři oplývajícím bizarními prvky, které v mainstreamu nejsou příliš časté. Dobrá podívaná!

 • 80%
  1
  0
  19. 7. 2017
  lamps (12384 bodů)

  Velmi vydařené a originální rodinné drama s okouzlující humornou stránkou a s šesticí skvěle napsaných a zahraných postav, jejichž nesourodost a nucené soužití je největší doménou celého vyprávění. Jednoduchý příběh sice nijak nevybočuje z řady dalších bláznivých road movie, ale podpořen nápaditou režií a vynikajícími výkony všech herců přináší tak roztomilý a nenásilný obrázek drobných životních eskapád, že mu prostě nelze odolat a nesežrat mu to i s navijákem. Kinnear je už prověřená značka a role upjatého otce mu dokonale sedla, Carell mě opět překvapil a potvrdil svůj nemalý herecký talent a bezprostřední senior Alan Arkin prostě nemá chybu. Dohromady jim to sedlo skutečně náramně a ruku v ruce s inteligentním scénářem se podepsali pod působivý snímek, na který se i přes jeho naivitu a značnou absurditu prostě nezapomíná.

 • 65%
  0
  0
  27. 9. 2018
  Pete69 (8961 bodů)

  Film o bláznivé rodince není ani komedie, ani drama, ani rodinný film, je to od všeho trošku a podle toho mě to i zaujalo - průměrně. Rozhodně tam nejsou trapné okamžiky a humor za každou cenu, takže oceňuji nevšednost snímku. Konec ovšem klasika. Celkově mi nevychází více než 65%.

 • 80%
  1
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6361 bodů)

  Taková rodinná tragi road movie při které se člověk zasměje i zamyslí. Alan Arkin (i když dlouho nepobyl) a Abigail Breslin odvedli dobrou, zatraceně dobrou práci.

 • 100%
  1
  0
  5. 12. 2012
  jirka26 (6281 bodů)

  A je to tu rodinná road movie, která je tak kouzelná jako samotná hlavní představitelka. Nádherný film

 • 75%
  1
  0
  13. 12. 2015
  rkotvald (3062 bodů)

  Jednou za pár let se stane, že nějaký nenápadný filmík zcela nečekaně narazí na "zlatou žílu" v podobě velkého diváckého zájmu a příznivého kritického ohlasu, ale přitom šuškanda a aureola "báječné komedie" vzniklá kolem něj daleko převyšuje jeho skutečnou hodnotu. Příkladem z poslední doby budiž třeba taková ´Moje tlustá řecká svatba´a právě nyní Malá Miss Sunshine - nejpřeceňovanější komedie posledních let. Příjemně pronuděných 97 minut, se zcela banálním humorem, s několika do očí bijícími konstrukty (poněkud opožděný objev barvoslepectví) a s jednou z nejNEpochopitelnějších oscarových nominací pro Alana Arkina coby párkrát hláškujícího dědy. Vyhypeovaná záležitost, která se do budoucna klasikou zcela určitě nestane. Taneček roztomilé Abigail Breslin to nezachrání.....

 • 85%
  1
  0
  8. 9. 2017
  Lukreczia (774 bodů)

  "Skutečně poražený je ten, kdo se tak moc bojí, že by nevyhrál, že to ani nezkusí."
  o francouzském spisovateli Marcelu Proustovi:
  "Když se jeho život chýlil ke konci, tak se ohlédl a usoudil, že všechny ty roky, které trpěl, byly nejhezčí roky jeho života, které z něj udělaly to, co je a roky, kde byl šťastnej - naprostá ztráta, nic se nenaučil."
  Jednoduše velmi roztomilý a především lidský film.

 • 85%
  1
  0
  18. 3. 2015
  dainio (36 bodů)

  Vyjímečná záležitost. Rodinka na cestě, řeknete si. To je ale kýč. Vyvedu Vás z omylu. Malá Miss Sunshine, všechny ty ohrané road movie o cestování svých nejbližších, doslova a do písmene "přejede". A stačí ji k tomu starý mikrobus s problémovou pákou. Scénář k tomuto filmu, se nadmíru vyvedl. Úkolem, tak bylo co nejlépe, na něm postavit celý snímek. Všechno dát dohromady. Důkladně promyslet, kteří herci budou do svých rolí pasovat a vytvoří nezapomenutelné postavy. Vsunout do celku lahůdkový hudební doprovod, jenž si hodně tvůrců v tuzemských a slovenských vodách, převzalo k svým seriálovým počinům. Abigail Breslin je pro mne, nejtalentovanější dítě, které jsem kdy, na filmovém plátně, mohl spatřit. Má to v sobě. Herecké nabídky se jí jenom pohrnou. Zde naprosto úžasně, ztvárnila roli sedmileté Olive, která má svůj vysněný sen...a to, stát se dětskou královnou krásy. Brýle, jakoby od nějakého seniora, bříško, skvělá mimika. Já ji opravdu žeru. Co je ale fenomenální stránkou věci, je fakt, že všichni zůčastnění, hrajou strašně lidsky, reálně, uvěřitelně. Dávají do svých rolí maximum a schválně balancují s hranou minimalismu. Kinnear, Carell, Colette, Arkin atd. Nemám co dodat. Ty výkony, jsou na jedničku s tou největší hvězdičkou. Americký nezávislý film v plné kráse. Drama / komedie. Smích / smutek. Malá Miss Sunshine je prostě HIT !

 • 45%
  0
  0
  19. 2. 2015
  Hubi (26 bodů)

  Bohužel utahaný film bez náboje ale rozhodně LMS nemůžu upřít dobré herecké výkony (obzvlášť výkon Steva Carella), práci s kamerou a hlavně theme song "DeVotchKa - How It Ends", který nemůžu přestat posloucha

 • 80%
  1
  0
  12. 12. 2014
  Aur (25 bodů)

  Hodně dobře natočená komedie o tom, jak může (ne)fungovat jedna obyčejná americká rodinka a jak se vztahy a atmosférou v ní zamotá jedna nevinná soutěž krásy. A důkaz že všechno zlé je pro něco dobré a že nikdy není tak špatně, aby nebylo hůř a co nás nezabije, to nás posílí. Skvěle jsou vykresleni jednotliví členové rodiny s jejich úchylkami a nedostatky. Vystoupení sedmileté Olivie je zlatý hřeb filmu, třešinka na dortu:-)

77 ? ?
jak hlasovat?
 • yorba 80%
 • Pete69 65%
 • Mondyes 100%
 • Had 70%
 • 2nd one 80%
 • Lukreczia 85%
 • Togl 75%
 • lamps 80%
 • bohhous22 85%
 • Nosnica 85%
všechna hodnocení (79)

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 81 v žebříčku uživatele Jandula_
29. místo z 34 v žebříčku uživatele Gruman
165. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
263. místo z 357 v žebříčku uživatele Simkova
Sdílet tuto stránku:

Partneři: