Australia (Austrálie, originální název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
Austrálie Austrálie
USA USA
165 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Romantický, Válečný, Western

Obsah

:
Režisér, jehož jméno vám po Moulin Rouge zákonitě muselo utkvět v paměti, se tentokrát přesune do Austrálie, do období Druhé světové války. Lady Ashly více »« méně

Režie

:
Baz Luhrmann

Scénář

:
Stuart Beattie Richard Flanagan Ronald Harwood Baz Luhrmann

Herci

:
Nicole Kidman Hugh Jackman Ray Barrett Bryan Brown Tony Barry ...
Premiéra: 25. 12. 2008
Distributor: Bontonfilm
DVD: 27. 4. 2009
Jste na stránce filmu Austrálie. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Austrálie myslíte! K 19. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27059 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  30. 4. 2020
  martin-mickey-stusak (21435 bodů)

  Dobrodružně-romantický velkofilm sice má něco do sebe, ale přeci jen působí krapet rozvláčně. Jsou přítomny dva dějové momenty, které pojí dvě postavy. Míšenec a jeho domorodý děda. Nádherné scenérie i speciální efekty jsou úchvatné, avšak když v polovině snímku jeden příběh končí a následně začne druhý, vzniká určitá podivnost. Jakoby byly k sobě spojeny dva díly. První díl o honbě dobytka přes poušť na loď a druhý o hrozbě války a napadení Japonskem. Nicole Kidman ztvárnila namyšlenou a ze všeho vyjukanou anglickou aristokratku s nosíkem nahoře tak dobře, že až vznikla otázka, jak je možné, že se v oné Austrálii dokázala tak rychle přizpůsobit. Hugh Jackman byl coby tvrďák úchvatný. Jeho westernový nástup na scénu vyznívá hodně dobře. Napětí se moc nedrží, ale romantika, emoce a city doslova vyzařují. Napadení Japonskem spíše připomínalo Pearl Harbor. Inu, dějství je na tomto příběhu tak prostorné, že by mu skutečně daleko více slušelo rozdělení na dva díly. Každopádně, s jistým odstupem se na to dívat dá a mnohým filmový zážitek určitě přinese.

 • 70%
  0
  0
  24. 11. 2012
  kedl (6366 bodů)

  Každý si pod slovem "velkofilm" představí něco maličko jiného. Z poslední doby zrovinka tento film pro mě zosobňuje ono velko. Vynikne zejména na filmovém plátně, protože obrazová složka je jeho výraznou součástí. Ovšem nikoliv na úkor příběhu, který sám má velkou sílu. Někde tu zaznělo, že to je dlouhý film, jinde zase že má několik vyvrcholení. Ale právě to ho odlišuje od běžných filmů, a dělá z něho něco maličko víc. Prostě ono velko ve filmu. Kdo má rád dobrodružství, romantiku, hrdinství a nevadí mu špetka lehké kýčovitosti, která ovšem vůbec není na škodu, přijde si rozhodně na své. Navíc stále krásnější a jako vždy skvělá Nocole Kidman a neméně skvělý "pan sympaťák - wolverine" Hugh Jackman, prostě, co víc si přát:-) edit.: Dnes jsem tenhle film viděl podruhé a musím říct, že jsem si ho užil snad ještě víc než poprvé.

 • 70%
  0
  0
  19. 2. 2011
  Tom Hardy (4875 bodů)

  Obdivuhodná pocta klasickým melodramatům, ve které se Baz Luhrmann překvapivě vzdává většiny svých trademarků (jejich ozvěny samozřejmě nechybí, mají ale minimum prostoru). Nicole je stále proklatě krásná a Hugh mužný, aby si člověk ty „dvě strany jedné mince“ okamžitě zamiloval. Překvapivou výhrou je malý Brandon Walters jako míšenec Nullah. Ten kluk je přirozený talent a jsem velmi zvědavý, jakým směrem se bude vyvíjet jeho kariéra. Co se týče dojmu z Austrálie, je rozporuplný a může si za to čistě Luhrmann. Hned od prvních obrazů mi bylo jasné, že miluje svou rodnou Austrálii (podobně jako miluje Jackson Nový Zéland) a prakticky každý kamerový nálet je úchvatným okénkem do někdy vyprahlých, jindy zelených krajin klokaního kontinentu (hned bych se tam vydal!). V rovině romanticko-nostalgické funguje Austrálie perfektně, coby osudové drama už trochu drhne. Problém je v tom, že tvůrci v podstatě servírují dva filmy za sebou. Ten první je roztomilou romancí, která je opepřena o dobrodružné putování s dobytkem, ten druhý je ryze vážnou epickou válečnou vřavou. Samo o sobě obojí funguje dobře, v rámci celku jsou si ale ty části příliš stylisticky vzdálené. Výjimečně bych se přikláněl k tomu, aby z toho bývali tvůrci udělali vol. 1 a 2. V rámci epických melodramat se mi nicméně příčí jít pod 70 – i v této podivné rovině kompromisu jsem byl podstatně zaujatější, než kupříkladu u Čtyř pírek a Pearl Harboru.

 • 85%
  0
  0
  27. 12. 2015
  evismaior (3805 bodů)

  Dva herci, jejichž pověst a sláva už dávno přesáhla rodnou Austrálii, se sešli ve výpravné podívané, v níž nejprve energická šlechtická panička s dobrým srdcem Nicole Kidman přežene za pomoci honáka Hugha Jackmana stádo dobytka přes půlku téhle poutavé země do přístavu na prodej armádě a pak bojuje dál o štěstí svoje i malého míšence, kterého po smrti jeho domorodé matky přijala za vlastního. Jenže honák je příliš nestálý, aby jim dělal manžela a otce, a jedinou stálou jistotou je, že druhá světová válka se blíží a že míšenci nemají v tehdejší Austrálii žádné postavení. Jeden z filmů, kde by mě nesmírně mrzel jiný než pozitivní konec, neboť všichni zúčastnění hlavní hrdinové si své štěstí museli tvrdě vybojovat.

 • 65%
  0
  0
  19. 11. 2012
  bidlobox (3794 bodů)

  Zatím jsem viděl jen v TV s českým dabingem a pitomými reklamami a byl jsem notně zklamaný tou natahovanou nudou, oživovanou sem tam nějakými písničkami. Ten rádoby vtipný muzikálový styl mi vůbec nechytl, narozdíl od Moulin Rouge, kam to pasovalo. Ale dám filmu ještě jednu šanci, až se ke mně někdy dostane v původním znění na DVD či BD.

 • 80%
  0
  0
  16. 5. 2014
  VasaFlasa (2733 bodů)

  Výborný velkofilm, který si divák užije v kině a nelituje vysokého vstupného. Těch 165 minut uteklo poměrně rychle a příjemně.

 • 70%
  0
  0
  22. 9. 2014
  stantheman (2385 bodů)

  Namydlená romantika..nic míň...nic víc...není o čem psát....

 • 90%
  0
  0
  6. 12. 2012
  Pavlína81 (1569 bodů)

  Celý film je na co koukat.Senzace.

 • 75%
  0
  0
  31. 7. 2014
  jvempire (1206 bodů)

  Poměrně povedený film v zajímavém prostředí.

 • 85%
  0
  0
  8. 12. 2013
  viktorcreed (122 bodů)

  Obrovské dobrodružstvo a parádna romantika. Trocha gýča ešte nikdy nikoho nezabila.

74 78 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 90%
 • miza 65%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • mims 90%
 • jan-fero-fabera 90%
 • panbubo 80%
 • Petr Kocfelda 70%
 • Kim6 70%
 • Jarča Němečková 65%
 • Blackhand47XD 80%
všechna hodnocení (120)

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 9 v žebříčku uživatele Airin
69. místo z 357 v žebříčku uživatele Simkova