Trailer: Kdo je tady barbar? Johnny Depp a Robert Pattinson uprostřed africké pouště

Trailer: Kdo je tady barbar? Johnny Depp a Robert Pattinson uprostřed africké pouště 4 obrázky v galerii
Waiting for the Barbarians | Foto: trailer
Hvězdné herecké obsazení podpořené scénářem držitele Nobelovy ceny za literaturu přináší koprodukční drama Waiting for the Barbarians (Čekání na barbary). Snímek je prvním anglicky mluveným dílem Cira Guerry, režiséra kolumbijského původu.

O čem to je: Koprodukční drama situované na Africký kontinent (natáčelo se v Maroku a Itálii) je inspirováno knihou J. M. Coetzee (taktéž autora filmového scénáře), držitele Nobelovy ceny za literaturu. Hlavní myšlenka knihy a filmu se věnuje hranici mezi lidstvím a barbarstvím, které se Coetzee věnoval v době svého pobytu v Jihoafrické republice a tam probíhajícím apartheidu. Dílo de facto odráží Coetzeeho pocity ze života na Africkém kontinentu - sám je Afrikáncem s německými a nizozemskými kořeny.

Oscarový herec Mark Rylance (Most špiónů, Dunkerk) ve snímku ztvárnil postavu smírčího soudce vyšetřujícího nelidské zacházení s válečnými zajatci na území Afriky. Drsného koloniálního plukovníka ztvárnil Johnny Depp (série Piráti z Karibiku, Sweeney Todd) a místního strážníka Robert Pattinson (Maják, Tenet, nový Batman). Soudce v podání Marka Rylance (Coetzeeho alter ego?) je uprostřed alegorické války mezi utlačovanými a utlačovately (rozhodne se pomoci zotročené dívce a vydá se s ní na cestu domů).

Premiéra snímku Waiting for the Barbarians je naplánována na 7. srpna 2020. Českého distributora zatím nemá.


Ankety
Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist