Na pandemii "pozitivně" reagují i filmové společnosti

Na pandemii "pozitivně" reagují i filmové společnosti 8 obrázků v galerii
Birds of Prey | Foto: Warner Bros.
O tom, o co všechno díky pandemii koronaviru přijdeme, už psal kolega ve svém článku. Současná situace se bohužel dotkne mnoha premiér i natáčení, která jsou v různých fázích přerušována a odkládána na neurčito. Na danou situaci ale reaguje řada studií i televizních společností, které si uvědomují, že převážná většina lidí nyní sedí doma a snaží se dodržovat karanténu.

Je tedy poměrně pozitivní říci, že kromě rušení a přesouvání, které pro nás znamená delší čekání a zklamání, tu lze najít i něco pozitivního. Naše technologie nám nutno říci v tomto čase pomáhají velkou měrou a vedle dobře osvědčených knih, křížovek, omalovánek a dalších hobby oborů můžeme s klidem sáhnout po řadě filmů a seriálů, které nejdeme ať už v naší domácí videotéce nebo se nám nabízí bohatá paleta různých streamovacích služeb a televizních stanic.

Řada provozovatelů těchto služeb si je toho vědoma a zařazuje do portfolia služeb filmy a seriály, které k obrazovkám přilákají co nejvíce diváků. Disney+ vsází na Ledové království II, které vyšlo jak na DVD a Blu-ray o nějaký ten týden dříve, ale zároveň míří i na obrazovky Disney+ již nyní.

Ledové království II | Foto: Walt Disney

Netflix je na tom ještě lépe, jako jedna z mála společností je z ekonomického hlediska stále ještě v plusu; není se co divit, všichni prostě sedíme u obrazovek. Lze jít na procházku nebo si něco zahrát, ale celý den to jednoduše nikdo nevydrží, zvláště, když jsou doma i děti. Kdo to celý den zvládne bez jediné minuty na mobilu, tabletu nebo televizi je machr nejvyššího formátu!

Společnost NBC Universal se proto rozhodla, že i ona zareaguje na současnou situaci a uvede filmy, které měly mít premiéru v kinech, i pro domácí vysílání. Filmy studií DreamWorks, Focus Features a Universal budou přístupné on-demand za poplatek 20 dolarů a diváci budou mít na jeho zhlédnutí 48 hodin. Smutnou zprávou je, že českých diváků se to asi příliš netýká, jelikož dané služby nebudou v našich krajích s velkou pravděpodobností dostupné. I tak ale svítá jistá naděje... Týká se to filmů jako Trollové: Světové turné, Emma., Neviditelný nebo Lov.

Gentlemani | Foto: Miramax

Navíc se dopředu posouvají i termíny uvedení filmů Getlemani nebo Birds of Prey, které míří na nosiče pro domácí video o několik týdnů dříve. Což je jistě dobrá zpráva i pro nás, neboť tato změna se nás týká.

Navíc lze předpokládat, že k podobným změnám přistoupí i další studia a filmové společnosti, které budou muset zvolit úplně novou strategii. Ta jim v dané situaci pomůže zachránit zisky. Tak uvidíme.

Ankety
Na který premiérový (5. 3. 2020) film půjdete do kina?
Frčíme
Neviditelný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist