Frozen 2 (USA)
« další názvy »
USA USA
103 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Rodinný, Blockbuster, Dětský, Série/Franchise, Teenagerský, Vánoční

Obsah

:
Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem více »« méně

Režie

:
Chris Buck Jennifer Lee

Scénář

:
Kristen Anderson-Lopez Chris Buck Jennifer Lee Robert Lopez

Herci

:
Kristen Bell Jason Ritter Jonathan Groff Evan Rachel Wood Alan Tudyk ...
Premiéra: 21. 11. 2019
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Ledové království II. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ledové království II myslíte! K 3. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28310 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Ledové království II


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  9. 3. 2020
  kknk2 (2445 bodů)

  V jedné z povedených scén Olaf převypráví zlomové okamžiky z prvního dílu, druhému dílů právě tyto momenty chybí. Celá zápletka je uvařená z ničeho, jen aby bylo, co prodávat. Na druhou stranu jsem se dobře bavila, aspoň pro mě je Frozen stále sympatické a vtipné.

 • 45%
  1
  0
  4. 5. 2020
  Blackhand47XD (2355 bodů)

  První díl Ledového království byla ještě taková klasická a hloupoučká Disneyovka, ale u druhého dílu, který vznikl vlastně jen kvůli úspěchu jedničky, se tvůrci jaksi nerozhodli, jakým směrem se mají vydat. Dost mi to připomíná, jak se před pár lety Disney sekl u osmé epizody Star Wars a film je tak mixem všeho možného. Písničky jsou tentokrát opravdu otřesné, navíc jde vidět, že se tvůrci až moc inspirovali u videoklipů ze sedmdesátých let. Jo a taky si páni tvůrci trošku spletli, kde se příběh vůbec odehrává, protože ze Skandinávie tu máme rázem příběh o kolonizátorech a indiánech. Upřímně se bojím, jak bude vypadat pokračování, pokud tedy bude. Některé série prostě sequely dostávat nemají. 45%

 • 45%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  Já vám nevím. Na druhé Frozen jsem se docela těšil a o něco temnější tón kvitoval. Pak jsem ale uviděl výsledný produkt a docela se zhrozil. Postavy sice "ze svých rolí" nijak zvlášť nevypadly, ale celý příběh je slepencem několika situací, které zdánlivě sledují nějakou společnou myšlenku, ale dohromady moc nefungují. Věřím, že na papíře to mohlo vypadat docela fajn, ale hudební stránka (tak, jak je ve filmu pojatá) s onou temnotou dávného prokletí není schopna vytvořit funkční celek. Nehledě na to, že oproti jedničce jsou písničky snadno zapomenutelné a místy dost sjeté - až jsem si myslel, že tvůrci museli na něčem jet. Nejpodstatnější však je, že v této době už by měla být animace dokonalá. A ona vesměs je... Jenže když vás dění na plátně irituje, začnete si všímat detailů, které taky nejsou úplně tím pravým ořechovým. Mou frustraci můžu krásně demonstrovat na váze postav. Pokud se chcete naštvat, zkuste pozorně sledovat třeba běh sobů, kteří si vlastně jen tak plují přes zasněžené pláně. Je docela rozdíl, když to porovnáte třeba se se stádem bizonů ze Lvího krále, kde jste prostě tu tíhu zvířat "cítili". Ale to už asi zabíhám do zbytečných detailů. Frozen II je objektivně nablýskaný průměr, který je stále daleko před nesmysly, jako je třeba "Rychle a zábavně" nebo "Ledová sezóna". Děti budou ve finále spokojené a rodičům se z toho nerozskočí hlava.

 • 60%
  0
  0
  21. 11. 2019
  lukasopicasso (890 bodů)

  Pozlacené nic… druhé Frozen je ryzí vizuální žranicí, která těží z vyzrálejší a temnější látky, v ostatních sférách však zklamává na plné čáře. Chybí tomu to nejdůležitějí. SRDÍČKO. Kouzlo je po šesti dlouhých letech pryč, a pro mě je největším zklamáním fakt, že se po stránce scénáristické jedná o nebetyčnou rychlokvašku, která je, podobně jako letošní čtvrté Toy Story, ohromně obyčejná. Hračky však měly alespoň silné finále, které jsem prožíval podobně jako u předchozího Woodyho dobrodružství. Zde emoce prakticky chybí, téměř celé dění je komicky nahodilé, často postrádá vůbec nějaký význam a o nových postavách, které jsou nezajímavé a vlastně i zbytečné, tu nemusí být ani řeč. Dětem se to bez pochyby líbit bude a odrostlejší diváci to přežijou bez úhony, ale osobně se nemůžu zbavit pocitu, že tento svět skrývá daleko lepší příběhy. 6/10

 • 60%
  0
  0
  20. 1. 2020
  vaclav-pilnik (217 bodů)

  První půlka je vysloveně o ničem a nudná, v druhé půlce se to sice rozjede, ale na první díl ten film tedy nemá vůbec v ničem. Rozebírat to asi nemá smysl jednička byla prostě lepší úplně ve všem na co si člověk vzpomene s vyjímkou toho že vizuální stránka byla zjevně vylepšena, ale ta nebyla špatná ani předtím takže je to úplně bezvýznamný plus. Film co vzniknul za jeden rok asi ani lepší být nemohl, tak alespoň že jednou se to vidět dá.

 • 60%
  0
  0
  26. 8. 2020
  adora-belle (44 bodů)

  Bylo to takové nemastné neslané. V prvním dílu sázeli tvůrci jednu pecku za druhou, ktere si člověk broukal ještě dlouho. Tady všechny písničky zněly stejně.
  A ten děj... Mám syny a jedničku milovali a viděli snad stokrát, chápal ji tehdy úplně v pohodě nejmladší jako čtyřletý. Tady bylo vidět, že ačkoli starší, tak místy fakt nevěděl "vo co gou". Všechny ty dějové zvraty působily hrozně urputně a přicházely ve chvíli, kdy už jsem skoro klimbala. Stačil by jednodušší přímočařejší děj a ne pak nezazivnost dohánět taháním dějových zvratů z klobouku.

 • 70%
  0
  0
  2. 1. 2020
  zuzana-vavrova (6 bodů)

  Puvodne jsem návštěvou hodlala potesit hlavne synovce(11) s neteří (7), ale film potesil a dojmul i moji malickost. Významné zlepšení co do dynamiky příběhu proti 1.dilu. Songy významné zhoršení, jen jako nutna vata a potreba navaznosti. Absolutni jednička Olaf, Boží. Elsa ... Navrat k sobě a vse k tomu sedne. Byt svůj a uvolnit se :-) ... To my po čtyřicítce uz vime :-D

Hodnocení a recenze Ledové království II

76 61 ?
jak hlasovat?
 • Lucas90 75%
 • bohemijaspraha2022 60%
 • dominik11 55%
 • pitris83 90%
 • anonymouse 80%
 • adelleholland 90%
 • Mrykodaj 60%
 • juha_efx 85%
 • homedo 55%
 • xjane 65%
všechna hodnocení (110)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 7 v žebříčku uživatele LimCZ
19. místo z 429 v žebříčku uživatele elza1
9. místo z 14 v žebříčku uživatele Fandysek