The Gentlemen (USA)
USA USA
113 minut

Žánry

:
Akční, Komedie, Krimi, Gangsterka

Obsah

:
Sofistikovaná akční komedie z dílny scénáristy a režiséra Guye Ritchieho GENTLEMANI sleduje příběh britského drogového krále Mickeyho Pearsona (Matthew více »« méně

Režie

:
Guy Ritchie

Scénář

:
Guy Ritchie Ivan Atkinson Marn Davies

Herci

:
Matthew McConaughey Charlie Hunnam Michelle Dockery Jeremy Strong Colin Farrell ...
Přehrát online O2
Premiéra: 30. 1. 2020
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Gentlemani. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Gentlemani myslíte! K 11. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27597 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  2
  0
  3. 4. 2020
  Sheldon (15959 bodů)

  O filmu Gentlemani se od začátku mluvilo jako o návratu Guye Ritchieho k jeho drsným začátkům. Jenže to není vůbec pravda. Gentlemani ani trochu nepřipomínají ani Sbal prachy a vypadni a už vůbec ne Snitch. Je to obrazově vycizelovaný a stylový film s výborně vybraným castingem. Všem to pořádně sluší, pronáší dobré hlášky a od začátku do konce nemáte šanci se nudit.

 • 80%
  0
  0
  31. 3. 2020
  lamps (14694 bodů)

  Elegantnější alternativa Podfu(c)ku, která se nehonosí až tolika zábavnými zvraty a vystačí si s překvapivě učesaným stylem, ale zase se opírá o skvělé a nepředvídatelné postavy a minimálně na poprvé také o hravé skládání fabule, jejíž podoba se vyvíjí a mění na základě vědění a vlastní interpretace jednoho z protagonistů. Důležité je, že Ritchie se hned od začátku snaží být před divákem a vnucovat mu otázky, jejichž zodpovězení vyžaduje kompletní (a poněkud nespolehlivou) rekonstrukci - jako ve většině ostatních Ritchiovek se příběh pyramidově drolí do epizodek, které mají směřovat k velkému rozuzlení, a tentokrát se navíc ještě sám podrývá různými subjektivními hledisky, přičemž finální akt není sám o sobě a navzdory očekáváním zase tak překvapivý a jeho účinek tkví právě v tom, že příběh těch elegantních, učesaných a vždy připravených 'gentlemenů' se nakonec vyřeší skrze zásah toho starého, nepředvídatelného a trochu natvrdlého světa, který si ale udržuje své ryzí kodexy. Je to zábavné a neotřelé a zdejší hrdiny mě zkrátka bavilo sledovat, ale přece mi celková výstavba vyprávění přišla místy vágní a nosný konflikt až příliš podřízený matoucímu scénáristickému vtípku, který vypluje v závěru na povrch. Jinými slovy - výborná nahláškovaná jízda, která ale na rozdíl od Podfu(c)ku, držícího pedál na podlaze v každé scéně, v jednotlivých epizodkách poněkud ztrácí a triumfuje sice trochu uměle navozeným, ale sympaticky podvratným a chytrým vyústěním. A s báječnými herci, kteří si to náramně užívají.

 • 85%
  0
  0
  15. 11. 2020
  Pete69 (13941 bodů)

  Excelentní moderní a velmi spletitá gangsterka. Spusta postav a ke třeba se na film opravdu soustředit, za to se vám ale snímek odmění pěkně propracovaným příběhem a skvělými výkony hlavních představitelů. Tento film rozhodně stál za téměř dvě hodiny mého času.

 • 85%
  0
  0
  28. 3. 2020
  JosefTomas (6971 bodů)

  Škoda, že jsem nestihl tento snímek v kině, ale i na obrazovce jsem si jí užil celkem dost. Guy Ritchie je cvok, který ale s věkem trochu zpomalil a svůj trademark rozšířil, poupravil a hlavně dopiloval. Gentlemani jsou tak tím vším, co máte na Ritchiem tak rádi. Rychlé tempo, nápaditý střih, skvělé obsazení, fantastický scénář a hlavně hlášky, které se budou ještě dlouho citovat. Gentlemani jsou takovým vyzrálým vínem Ritchiho tvorby a pro nezasvěcené skvělým odrazovým můstkem, aby si k jeho tvorbě našli cestu. A ti zbylí? Ti už to přece dávno viděli.

 • 80%
  0
  0
  25. 8. 2020
  squirrelpool (6875 bodů)

  Z filmu mám pořád trochu smíšené pocity. Díky tomu co jsem o filmu četl jsem čekal něco ve stylu Podfu(c)ku. I podle jednotlivých postav, které se svojí maximální stylovostí pohybují na hranici směšnosti. Viz např. Colin Farrell s jeho tlustými obroučky a barevnými soupravami. Možná proto jsem trochu zklamaný, že jsem to nedostal. Zároveň se mi, ale film opravdu líbil a můžu ho klidně doporučit.

 • 85%
  1
  0
  4. 8. 2020
  Chimpanzee21 (3812 bodů)

  U tohoto filmu se znovu Guy Ritchie vyřádil. Příběh je skvěle vypravován po malých kouscích, které do sebe zapadnou až ke konci. Film vám celou dobu dokořeňuje krásná britská angličtina a úžasný styl humoru. Rozhodně bych doporučil nechat si angličtinu a nekoukat s dabingem.

 • 80%
  0
  0
  24. 6. 2020
  leafroller (2620 bodů)

  20% dolů za naprosto zbytečně homosexuálního Hugh Granta. Jinak se mi to moc líbilo.

 • 75%
  0
  0
  25. 10. 2020
  marie-kolarova (2200 bodů)

  Vymazlené pro milovníky žánru, jinak v zásadě o ničem, resp. o tom, jak dělá podraz jeden na druhého. Důkaz toho, že lze mluvit, jak zobák narostl, tedy nekorektně. Fungující gangsterka zamotaná přesně tak, aby se v tom člověk neutopil. Vtipně vyvážená kombinace velkého stylu v oblékání, autech a gaunerských manýrů.

 • 80%
  0
  0
  26. 3. 2020
  Vurhor (2009 bodů)

  Už podle anotace, trailerů a hereckého obsazení muselo být mnohým lidem jasné, že Guy Ritchie bude ve svém nejnovějším filmu opět používat šablonu svých divokých a akčně hravých filmů jako Sbal prachy a vypadni, Snatch nebo RocknRolla. Jeden by si řekl, že tohlecto věčné kopírování už musí člověka omrzet, ale opak je pravdou. Guy Ritchie je opravdu velice zdatný scénárista a režisér, i přes určitou podobnost s jeho předchozími ikonickými snímky jsou Gentlemani velice svěží, zábavnou a chytlavou jízdou, které dominují skvělí herci a hlavně parádní dialogy, dosahující až tarantinovského levelu. Snímek se ale nevyhnul určitému negativnímu trendu, který jsem vypozoroval už v Ritchieho předchozích filmech, čímž je určitá chaotičnost ve vyprávění samotného děje. Ten film jede na plné koule, nezdržuje se nějakou pomalou expozicí, prostě to hned na diváka rychle vypálí, přičemž i když jsou scény zábavné a dobře natočené, člověk se v tom občas zbytečně ztrácí. Gentlemanům se to ale dá více méně odpustit, hlavně kvůli nesmírně uspokojujícím dialogům a zajímavým vtipným postavám, které drží celý snímek pevně na nohou. Velice milé překvapení, tak nějak jsem čekal, že po všech těch jeho předchozích titulech to bude jen vohraná písnička, nad kterou mávnu rukou. Příště si dám už většího majzla!

 • 80%
  0
  0
  9. 1. 2021
  kknk2 (1563 bodů)

  Mezi nejlepšími filmy roku 2020 si Gentlemani zaslouží své místo. Tato osobitá gangsterka mě dostala svou promyšleností, svižným tempem a silnými charaktery. Způsob, jakým je divákovi vše naservírováno, má styl, poutavě a zábavně rozpitvává komplikovanou situaci okolo krále podsvětí.

 • 80%
  0
  0
  29. 8. 2020
  Reacherjack2016 (958 bodů)

  Tak tenhle film se povedl. Po dlouhý době jsem viděl film, který byl jak úžasně obsazen, tak úžasně napsaný. Akční kriminálka s nádechem komedie dokáže zpříjemnit dobu v karanténě. Rozhodně bych ale rád zmínil herce Colina Farrella, který se na svoji roli, oproti Artemis Fowlu, perfektně hodil. Nejen, že je to výborný herec, ale hlavně mám na mysli jeho hlášky, které mi zněly v hlavě ještě dlouho potom. Za mě 80%.

 • 85%
  0
  0
  2. 2. 2020
  ob_ver (453 bodů)

  Předně musím vypíchnout tempo a soudržnost snímku, myslím výjimečné. Když jsem uvažoval nad slabými místy, při kterých bych se snad mohl zamýšlet nad nepohodlností polohy, a kroutil se tak v sedačce, na žádné jsem nepřišel, jako by mě přikovali. Je to sice hra na jistotu, ostrovtipem a nápaditostí, zejména k nelibosti pravověrných fanoušků tvůrce, šetří, ale dostane tak příležitost být oceněn trochu širším publikem – pokud se tak stane, a já v to doufám, naprosto zaslouženě. Farrell mi konečně po Bruggách v nějaké roli i sednul, na jeho výstupy se nešlo netěšit. Grant v nestandardní roli vskutku baví. A McConaugheyho talent prostě zraje, když vzpomenete na jeho hošánkovské výkony, sto a jedna.

 • 80%
  1
  0
  25. 8. 2020
  keddie (446 bodů)

  Guy Ritchie se zase vytáhl. Jeho nový film je velmi stylový a dost vtipný a přitom si vystačí s docela málo akcí. McConaughey předvádí svůj vysoký standard, ale mě se líbil hlavně výkon Charlieho Hunnama a také Hugha Granta, který předvádí další z variací nějak ulítlých lidí, zde novináře-podvodníka. Je radost vidět filmy s výraznými osobnostmi.

 • 85%
  0
  0
  4. 8. 2020
  dana-hrozkova (317 bodů)

  Už název tohoto filmu je více než výmluvný. Postavy se tu chovají víceméně jako džentlmeni a neodehrávají se tu zběsilé akce a bezduché nebo afektované vraždy. Je to více konverzační a zároveň výborně vizuálně natočený film. Režisér dokázal sehnat vynikající herce a ty si očividně své role vychutnali.

 • 80%
  0
  0
  26. 8. 2020
  spooneres (221 bodů)

  Jako by se Guy Ritchie omlouval za Aladina a natočil přesně to, co jeho fanoušci chtěli vidět. A navíc ho to očividně bavilo. Ačkoliv nepatřím k těm, kteří jsou s Ritchieho tvorbou posledních let nespokojeni, Gentlemany jsem si velmi užil. Chytrý a vtipný scénář (celý film je vlastně velká anekdota s pointou v podobě jedné téměř závěrečné scény), skvělí herci v čele s perfektním Matthewem McConaugheym v roli novodobého Vita Corleoneho, jistá a dravá režie... Co víc chtít?

 • 90%
  0
  0
  25. 8. 2020
  JanM (152 bodů)

  Pro mne osobně jeden z nejlepších filmů roku,který si s chutí brzo pustím znovu. Guy okázalým způsobem dokázal,že stále nepatří do starého železa a že právě v těchto filmech o gangsterech je nejsilnější. Matthew je v hlavní roli skvělý,ale film si pro sebe Colin.

 • 95%
  0
  0
  26. 8. 2020
  ales-kralik (101 bodů)

  Výborný film plný (spoiler alert) zvratů. Výborný byznys o pěstování pod zemí a jako vždy výborný Matthew McConaughey a Hugh Grant, ale i všichni ostatní. Ritchie stále neumí ženské postavy, ale to vůbec nevadí ;). Charaktery jdou živé a vtipné jako vždy...

 • 80%
  0
  0
  2. 2. 2020
  Matys (42 bodů)

  Velmi pěkně se na snímek dívalo, rychlé tempo, humor, člověk skoro nestíhal sledovat zápletku a její rychlé změny.

78 77 ?
jak hlasovat?
 • jarv 50%
 • misalege 70%
 • karel-servus 75%
 • Hare77 60%
 • Siddharta 65%
 • PRINC180 80%
 • magie-magie 100%
 • aero 80%
 • kathren212 90%
 • cerfik 100%
všechna hodnocení (73)