13.4.2019, 19:02

Jak šel čas s Avengers? Nejen zelený svalovec se změnil

Studio Marvel se v současné době nese na neuvěřitelně úspěšné vlně. Avengers hýbou světem filmu i sociálních sítí. Ještě předtím než si Marvel namastil kapsy a představil nám to, na co fanouši komiksů čekali tak strašně dlouho, tu byly první verze filmů.

Snahy převést superhdiny na plátna kin tu totiž byly hned od počátku. Jakmile se komiksy začaly prodávat a lidé po celém světě je hltali očima, byla tu snaha oživit jejich příběhy i pomocí kamery. Nutno ale uznat, že technologie byla ještě v plnekách a o tom, co mají dnešní filmaři k dispozici, si mohli jejich předchůdci nechat jenom zdát. Jejich snaha se nám tak v dnešní době může zdát legrační. Ostatně posuďte sami, takhle vypadali Thor, Hulk a ostatní v samých začátcích.

Spider-Man v podání Nicholase Hammonda z televizního seriálu ze 70. let vs. Spider-Man v podání Toma Hollanda z filmu Spider-Man: Homecomig.

Captain America v podání Matta Salingera nevypadá jako hrdina, za kterým by se táhly nadšené děti, natož Avengers či rota vojáků. Inu ani kostýmy nebyly dříve tak propracované.

Thor (z televizního filmu Návrat neuvěřitelného Hulka z roku 1988) oproti kapitánovi nevypadá zas až tak nejhůř, jeho kostým ale bohužel také budí spíše úsměvy. Ta křidélka na helmě jsou jak vystřižená z Asterixe a na vážnosti nepřidávají. Je jedno, že to tak autoři komiksu nakreslili, na živém chlapovi to vypadá divně.

Vítězem je ale určitě Hulk. Inu, pouze natřením svalovce zelenou barvou obávané monstrum prostě neuděláte.

Více zde.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Vrátí se Tim Burton k superhrdinskému žánru?

Dávno předtím, než Christopher Nolan nechal filmový komiks dospět Temným rytířem a Marvel rozjel svůj ambiciózní filmový vesmír, tu byl Batman od Tima Burtona.

Avengers: Endgame - nové video s Thanosem a přepisování historických statistik na obzoru?

Thanos a marvelovští superhrdinové klepají na dveře (tuzemská premiéra bude 25. dubna). Očekává se nebývalá návštěvnost, přepisování historických tabulek a...

Avengers: Endgame - když jsou superhrdinové smrtelní

Za necelý měsíc se v kinech odehraje finální komiksová bitva "Avengers: Endgame". Horký kandidát na divácky nejnavštěvovanější film nejen tohoto roku má...

Marvel prý opravdu plánuje dalšího Bladea s Wesleym Snipesem

Od chvíle, co Wesley Snipes vyšel z vězení (dostal tři roky za daňové úniky), lobuje za svůj návrat do role legendárního upírobijce Bladea. Fanoušci...

Marvel stojí za "prd" a nikdy bych s ním nepracoval... Aneb které celebrity nemohou tomuto studiu přijít na jméno

V současné době se o ničem jiném nemluví. Avengers: Infinty War (2018) hýbou světem filmu a s nimi samozřejmě i jejich tvůrce – studio Marvel. Jeho práci...

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: