9.8.2018, 16:00

Nově v kinech: "Superděti" ve sběrném táboře, zamilovaný fakír ve skříni a děsivý megažralok

Nově v kinech: "Superděti" ve sběrném táboře, zamilovaný fakír ve skříni a děsivý megažralok 9 obrázků v galerii
Temné síly | Foto: CinemArt CZ
Čtyři filmové novinky vstupují do českých kin a ucházejí se o vaši přízeň. Jason Statham si vyšlápne na monstrózního pravěkého žraloka, do terénu vyrazí první Vietnamka v řadách české policie, dojde na děti se superschopnostmi a jednoho fakíra, který kvůli lásce udělá, co je v jeho silách.

MEG: MONSTRUM Z HLUBIN (režie: John Turteltaub)

K horkému létu patří přepálená akce, Jason Statham (série Rychle a zběsile) a téměř 30 metrový prahistorický megažralok-megalodon. Statham se v novince režiséra Turteltauba (Čarodějův učeň, Frajeři ve Vegas) vydává na záchrannou misi do hlubinné ponorky, která uvízla na dně nejhlubšího podmořského příkopu. Jenže "Meg", jak se žralokovi v názvu filmu přezdívá, se má čile k světu a vypraví se z hlubin do společnosti...

MEG: Monstrum z hlubin | Foto: Apelles Entertainment

K titulnímu kousku premiér, který bude s největší pravděpodobností též tahákem víkendu, není moc co dodávat. Recenze MEGa si přečtete zde. Zahraniční, které uveřejňuje web RottenTomatoes, dávají snímku 50 procent. Po smrtícím útoku na českého turistu v Egyptě nicméně zůstává nemalá pachuť a neochota tyhle předražené (snímek údajně vyšel na 150 milionů dolarů!!!) fantasmagorie podporovat.


TEMNÉ SÍLY (režie: Jennifer Yuh)

Tvůrci oblíbeného seriálu Stranger Things nebo sci-fi Příchozí (2016) přinášejí do českýh kin dystopický thriller Temné síly. Snímek pojednává o skupině dětí, které přežily záhadnou epidemii a začínají se u nich projevovat ničivé superschopnosti. Děti jsou internovány do speciálních táborů, mají jednu z pěti barev podle toho, jakou schopností zrovna vládnou. Hrdinka Ruby (Amandla Stenberg) se úspěšně dostává mimo svou (oranžovou) skupinu a pokouší se v dosti brutálním prostředí přežít.

Temné síly | Foto: 21 Laps Entertainment

Látka, která jde ve šlépějích Hunger Games a dalších dystopických vizích pro teenagery, nicméně u kritiků katastrofálně narazila. Režie byla svěřena Jennifer Yuh, která předtím natočila dva díly Kung Fu Pandy. A u složitější látky pro dospívající se jí příliš nedaří. Dle některých recenzí se nekonečně dlouhou dobu řeší citové vzplanutí hlavní hrdinky a očekávaná akce je žalostně krátká.

Tuzemští recenzenti prozatím dávají Temným silám 42 procent, na webu RottenTomatoes je to pouhých 19 procent kladných recenzí.


MISS HANOI (režie: Zdeněk Viktora)

Před necelými 4 roky debutoval Zdeněk Viktora s kriminální Ralucou (2014), nyní se v novince Miss Hanoi zaměřuje na první vietnamskou policistku v řadách české policie a konflikt české/vietnamské společnosti. Policistku ztvárnila Ha Thanh Špetlíková (Ordinace v růžové zahradě 2), která pátrá spolu s dosti nerudným xenofobem v podání Davida Novotného (Hastrman, trilogie Zahradnictví) po vrahovi vraha.

Miss Hanoi | Foto: Falcon

Během vyšetřování se bude řešit nejen to, zda je vietnamská žena v řadách policie dobrou volbou, ale též to, jak se na věc dívá rodina Vietnamky, která má k zavražděnému vrahovi poměrně blízko. Novotného vyšetřovatel zase zosobňuje české stereotypy vůči Vietnamcům a de facto i dalším menšinám.

Jak vidí Miss Hanoi recenzenti? Dávají 60 procent, přičemž známky se pohybují od 40 do 80 bodů.


PODIVUHODNÁ CESTA FAKÍRA, KTERÝ UVÍZL VE SKŘÍNI (Ken Scott)

A jedna "feel good" romanticko-dobrodružná pohádka na závěr. Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni je filmovou adaptací oblíbené pábitelské knihy Romaina Puértolase pojednávající o síle lásky v kulisách naší civilizace.

Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni | Foto: Brio Films

Když se indický fakír Aja (Dhanush) v Paříži zamiluje do okouzlující Marie (Erin Moriarty), ale za nešťastných okolností je uvězněn ve skříni jednoho nábytkářského řetězce a směřuje na expedici do Anglie. Dobrodružná cesta po Evropě může začít. Bude na jejím konci setkání s milovanou dívkou?

Tuzemští recenzenti snímku dávají 65 procent.


Seznam všech srpnových premiér najdete ZDE.

Seznam všech filmů v kinech podle % hodnocení uživatelů Kinobox.cz najdete ZDE.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články