MEG: Monstrum z hlubin

60%
MEG: Monstrum z hlubin

Hlubinná ponorka, která prováděla průzkum v rámci mezinárodního podmořského programu, byla napadena obrovským tvorem, který byl dosud považován za vyhynulý, a nyní leží na dně nejhlubšího podmořského příkopu v Pacifiku… i s posádkou uvězněnou v poškozené ponorce. S krátícím se časem najme vizionářský čínský oceánograf (Winston Chao) navzdory přání své dcery Suyin (Li Bingbing) zkušeného hlubinného záchranáře Jonase Taylora (Jason Statham), aby zachránil posádku ponorky – i samotný oceán – před nezadržitelnou hrozbou: téměř 29 metrů dlouhým prehistorickým žralokem, známým jako megalodon. (Vertical Ent.)
Recenze: MEG: Monstrum z hlubin

Kinobox.cz
50%

Vzhledem k hubenému filmovému létu a stále vysokým teplotám není návštěva MEG v kině úplně od věci. Jako osvěžení funguje celkem obstojně. Jen myslete na to, že horor to rozhodně není, na monster film - navzdory štědrému rozpočtu - je to zase chudé na velkolepé scény a všechno je CGI. Takže něco jako Mrakodrap, jen oheň a teroristy vyměňte za vodu a turisty.


Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
5.5
Meg je sice fajn oddechovka,ale přesto jsem od ní čekal něco víc než jen pár velkých žraloků a okoukaných scén z jiných filmů. Doufal jsem v něco víc ujetého (tím netvrdím,že snímek není úlet) a hlavně více zábavného. Scénáristé si s tím očividně nelámali moc hlavu,protože se dá až příliš snadno odhnout co nás čeká v každé další scéně. Každopádně Statham je skvělej a jeho charisma v pohodě utáhne takový typ filmu.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 202 bodů
6
Monster Movie konečně přišel se změnou. Godzilly a King Konga už skutečně bylo dost. A tak tu máme žraloka. Ohromného žraloka, kterému se vědecky říká Megalodon. A jak praví stará známá Wikipedie, jedná se o vyhynulý druh žraloka, který žil asi před 23 až 2,6 milionu let během období od raného miocénu do svrchního pliocénu. A takový tvor se objevil v Mariánském příkopu, nejhlubším místě světa. Snímek, natočený na základě knihy ´Meg: A Novel of Deep Terror´ autora Steva Altena, přináší ekohororový příběh, avšak v čistě popkornovém kabátě, takže hrůzou si u toho nikdo kousat nehty nebude. Místy o napětí ale nouze není. Atmosfericky se jedná o něco podobného jako je třeba snímek z roku 1999 ´Útok z hlubin´. Co se týče příběhu, jako obvykle se nic nového nepředkládá. Jason Statham si zahrál kapitána Taylora, který měl s Megalodonem co do činění a byla na něj svalena zbytečná smrt mnoha lidí. A on svou práci opustil. A přišel den, kdy byl požádán o pomoc, protože se tak ohromný žralok opět objevil. On s výmluvou že to už nedělá nakonec jde. Tato dějová šablona byla už použita tak nesčíslněkrát, že začíná svým neustálým opakováním být pomalu trapná. A to se týká i ostatních scén, které jsme už prostě také nejednou viděli. Na druhou stranu je však otázkou, jestli vůbec lze ještě něco nového vymyslet. Děj je i přes svou stopáž velmi často zkratkovitý, což taktéž ve svém vývoji nevypadá zrovna nejlépe. Kniha je velmi obsáhlá a něco takového převedení do filmového scénáře není žádnou procházkou růžovým sadem, avšak v tomto případě to vypadá, že byla zřejmě cesta hodně trnitá. I když je fakt, že nevíme, je-li je na vině nepovedený scénář a nebo velice zbrklý střih. Vizuální efekty v podobě CGI jsou na kinofilm dobré, takže alespoň něco. Snímek jako takový tedy nijak zvlášť nepotěší, což je na dané téma docela škoda.
Pete69
Pete69
31 122 bodů
6.5
Ale jako oddychovka v pohodě. Od dob čelistí mě prostě filmy se žralokem berou a vždy si je užiju. V dnešní době byla možnost pohrát si s digitálním megalodonem ještě více, přesto je na něj skvělý pohled. Příběh už je tuctovější a kulhá za obrem jako koulař za sprinterem. V dobách kdy vznikly Čelisti a žralok byl opravdu velmi kostrbatý film udělal příběh, tady je to přesně naopak. 65%.


Dodatečné informace

Původní název:
The Meg (více)
  • USA MEG: Monstrum z hlubin
  • USA The Meg
  • USA En eaux troubles
  • USA Meg
  • USA Megalodón
  • USA MEG: Hrozba z hlbín
  • USA Shark - Il primo squalo
Premiéra v ČR:
9. 8. 2018
Distributor:
Vertical Entertainment
Země původu:
USA, Čína
Rozpočet:
150 mil. USD
Tržby:
530,52 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
MEG: Monstrum z hlubin je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce MEG: Monstrum z hlubin


Powered byJustWatch