Česká republika Česká republika
98 minut

Žánry

:
Romantický, Thriller
Motto: Člověk ve zvířeti, zvíře ve člověku.

Obsah

:
Příběh jedné lásky, jedné vášně a jedné krajiny ve filmu Čestmíra Kopeckého a Ondřeje Havelky. Romantický thriller s Karlem Dobrým v hlavní roli hastrmana více »« méně

Režie

:
Ondřej Havelka

Scénář

:
Ondřej Havelka Petr Hudský

Herci

:
Karel Dobrý Vladimír Polívka Jiří Lábus David Novotný Norbert Lichý ...
Premiéra: 19. 4. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Hastrman. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hastrman myslíte! K 24. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hastrman


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  16. 12. 2018
  Brenan88 (46333 bodů)

  Jakože dobrý pane Dobrý. Ale teď vážně. Na to,že se jedná o režisérskou prvotinu musím před Havelkou smeknout. Hastrman působí uceleným dojmem a je celkem jistý v kramflecích. Možná by bylo lepší držet se čistě jen v jednom žánru a více se zaměřit na vykreslení postavy Hastrmana,ale jinak není moc co vytknout. Nechybí záběry na nádhernou českou přírodu,herecké výkony jsou světových kvalit a folklór to celé pěkně obzvláštní. Pokud by takovou kvalitu měly všechny nové české filmy,tak bych byl velmi spokojený.

 • 90%
  2
  0
  24. 9. 2018
  Psisko59 (32772 bodů)

  Ondřej Havelka svou fascinaci horňáckým folklórem nezapře ani ve filmovém debutu :-) - konečně, proč ne? Výborná knižní předloha uchopena originálně, filosoficky, včetně přírodních reálií. Ale skutečné terno byl casting na ústřední dvojici: Karel Dobrý nomen omen (dokonce výborný - charisma, krocení vnitřních démonů jako pracovní prostředek) a brněnská provázkářka (ne tak mladá, jak se zdá, zato stále svěží a neokoukaná) Simona Zmrzlá jako nejen sekundantka. Jako debut velmi, velmi povedené.

 • 70%
  1
  0
  22. 9. 2019
  Pete69 (23454 bodů)

  Pěkný romantickopohádkový příběh. Na českou tvorbu a při našich možnostech velmi dobrý počin. Atmosféra dobrá, scénář promyšlený a film není natočen horkou jehlou, nebude to film, který bych si pouštěl opakovaně, ale z prvního shlédnutí na mě udělal velmi dobrý dojem.

 • 75%
  0
  0
  20. 2. 2019
  Sheldon (16048 bodů)

  Hastrman ale samozřejmě není realistický film. Nikdy se neodehrál. Nikdo neviděl člověka – obojživelníka, kromě známého sovětského filmu, který je kupodivu lepší, než se o něm často pohoršlivě píše. A je to samozřejmě horror, i když přesnější by pro něj byl jiný žánr, který kinematografie nemá, ale v Čechách má dlouhou tradici, tedy balada. Hastrman tak má kupodivu mnohem blíž k bizarnosti Mandy, než k horrorům, na které chodíme do kina. Myslím si, že nebudu daleko od pravdy, když se z Hastrmana časem vyklube kultovní film. Dejte mu ještě jednu šanci a uvidíte.

 • 65%
  0
  1
  16. 9. 2019
  Jana Květoňová (6642 bodů)

  Já myslím, že to zůstalo někde na poloviční cestě. Pěkná a sem se hodící hudba, která spolu s výkonem Karla Dobrého drží celý film "nad vodou", kamera, výtvarná stránka, ale vykreslení postav jaksi chybí, nějaké gradování děje... Posléze to začíná být nuda. Celé je to takové "televizní". Rádoby horor, ale ta groteska se nějak vytratila, řekla bych. Nečetla jsem literární předlohu. Ale ten film je něco jako "My bychom chtěli k nebesům, však jsme zde zemí spjati".

 • 65%
  1
  0
  16. 9. 2018
  Petrson (4137 bodů)

  Kráska a zvíře s jiným koncem? Kdyby to bylo žánrově čisté, mělo to větší rozpočet, či odvážnější styl, mohl to být jeden z výraznějších českých filmů posledních let. Komické situace mi tam neseděly, stejně jako některé vedlejší postavy a folklorní zpěvy, kterých tam bylo ve skanzenu už moc, ale režijní debut po šedesátce každopádně určitě nadstandardní. Kdyby šly postavy hastrmana, faráře a dívky více do hloubky a byl by to třeba mysteriózní psychologický horor, byla by to asi pecka, ale je to tak, jak to je. Proč ne :). Takhle to Ondřej Havelka viděl a mě by zajímalo, co by tomu řekl člověk neznalý vodníků.

  • námět a vyznění filmu
  • zpracování a dotažení postav, dialogů
 • 70%
  3
  0
  19. 4. 2018
  marie-kolarova (2651 bodů)

  Nevyužitá příležitost na téma zvíře v člověku. Havelka střídá solidní momenty s popisnými folklórními slavnostmi. Scénář se příliš nepovedl, kromě několika logických seků mně vadila občasná vnitřní rozpornost. Filmu dominuje vynikající Karel Dobrý, skvělá volba pro tuto roli. Simona Zmrzlá má být výjimečně nadanou dívkou s divokou nezávislou povahou, přičemž na plátně se pohybuje holka, co se snaží dostat Hastrmana za každou cenu do postele a aby udělala dojem, předstírá, že čte knihy. Nejzajímavější jsou momenty dialogy Hastrmana s farářem, jako dvou mužů, kteří jsou současně zataženi do centra pozornosti stejně jako předurčeni k osamělému životu. Tato paralela ale není nijak rozpracována, stejně jako příliš nefunguje boje člověka se zvířetem ve vnitřními životě Hastrmana.

 • 65%
  3
  0
  6. 6. 2018
  stantheman (2399 bodů)

  Docela jsem se těšil na tenhle film a byl jsem zvědav jak se s tím popere p. Havelka. Musím říct , že se žádné velké nadšení nekonalo ale ani velké zklamání . Viditelně tady chybí větší rozmach, především finanční....jinak nejvíc si cením nápadu...míň realizace

 • 50%
  2
  0
  19. 9. 2019
  Rabadi (2259 bodů)

  Film je tedy dost překvapivě děsivý a Ondřej Havelka mě velmi překvapil. Příběh osamělého muže, který je napůl člověk a napůl monstrum (Kráska a zvíře?). Hledá lásku, příběh je romantický, trochu i komický a hlavně hororový. Výkon hlavního hrdiny excelentní.

 • 90%
  2
  0
  18. 7. 2018
  Lukreczia (784 bodů)

  Výborný scénář, skvělé dialogy, inteligence, humor, pěkné triky, charismatičtí a kvalitní herci, jako vždy excelentní Karel Dobrý a velmi dobrá Simona Zmrzlá, přirozený film, který pohladí duši a rozradostní srdce..... Navíc krásná hudba, zpěvy, přednesy, velmi dobře vybrané interiéry a především exteriéry. Celý film je v harmonii a posouvá opět a konečně kvalitu českého filmu zase tam, kam patřila a má patřit! Mám radost, že se v roce 2018 najde mezi kvalitou pochybnými filmy posledních pár let takový umělecký a přesto koukatelný skvost. ;)

 • 85%
  2
  0
  26. 5. 2018
  marvan (616 bodů)

  Charismatický herec Karel Dobrý v hlavní roli tohoto filmu jako baron, v dalších rolích stojí za zmínku zejména Simona Zmrzlá, neoukoukaná tvář českého filmu, Jiří Lábus jako baronův sluha, ale i další jako třeba Norbert Lichý. Filmový debut režiséra Ondřeje Havelky, zajímavé scenérie, i krajina i ona role barona, který v sobě skrývá ještě druhou tvář.

 • 90%
  0
  0
  4. 6. 2019
  hrona (599 bodů)

  Veliké díky panu Havelkovi za tak překrásný film, jakým Hastrman je. Démonický Karel Dobrý, sexy Simona Zmrzlá,nádherné prostředí vsazené do aktuální doby. Musím vyzdvihnout i hudební složku, ta mě moc bavila. Jen dle mého názoru zbytečně useklý závěr. Nicméně DVD je obdařeno alternativním koncem, který toho spousty osvětlí. Škoda, že nebyl použit na přímo.

 • 75%
  0
  0
  24. 1. 2019
  Blatouch72 (587 bodů)

  Tohle na debut není vůbec špatný film! Navíc český a Dobrý Karel.

 • 55%
  0
  0
  15. 3. 2019
  ZaS (500 bodů)

  Vizuálně precizní, ale bohužel potopené castingem. Podle mě se žádný z herců do své role nehodil.

 • 90%
  0
  0
  3. 9. 2019
  cirkusačka (388 bodů)

  Naprosto bombastický film, který se mi líbil ve všem, jak v hereckém obsazení tak ve zpracování a přímo mne uchvátila hudba, jeden z nejkrásnějších českých filmů, které jsem za poslední dobu viděla, který bral právem ceny kritiky a ceny na festivalech, doporučuji všem ke shlédnutí

 • 100%
  0
  0
  27. 6. 2018
  knihovna1 (283 bodů)

  Film se mi moc líbil. Hlavně lokace- příroda, kamera. Hudba byla dobře vybrána. Taky rytmus filmu byl přijatelný. Děj filmu mě až tak neuchvátil. Spíš obrazy filmu. Líbily se mi obrazy českých zvyků. Karel Dobrý jako vždy výborný a mladá herečka Zmrzlá je krásná a npro nás nový talentovaný objev. Myslím, že se O. Havelka zhostil svého debutu zodpovědně a na výtečnou.

 • 85%
  0
  0
  3. 9. 2019
  Asata (130 bodů)

  Tak nějak děsivé, horor v malém nehollywoodském měřítku. Hlavní role obsazena skvěle, herečka svádějí i hastrmana taky dobrá. České filmy se vyvíjí směrem k USA nebo žádným, ale tímto směrem, který je originální, myslím, že máme naději. Kombinace Erbenova vodník a Draculy.

 • 70%
  0
  0
  2. 10. 2019
  Lilinka (77 bodů)

  Mezi českými filmy je Hastrman klenot. Dlouhou dobu jsem u nás neviděla film,který byl tak kompaktní jako právě Hastrman. Nechyběla nádherná kamera,krásné lokace,vynikající herci a scénář,který měl hlavu a patu. Snad se tímto odstartuje vlna nových českých filmů,které budou mít co říct

 • 90%
  0
  0
  1. 10. 2019
  kikina732 (22 bodů)

  Ondřej Havelka si sedl za režisérskou židli a udělal sakra dobře. Film je nevšední, zvláštní, tajemný, poutavý, lekavý, děsivý, upřímný, zarážející... Je to něco, co jsem dlouho neviděla a poslední scéna mě dostala a odcházela jsem z kina s otevřenou pusou a ještě večer se mi film honil v hlavě. V podstatě nijaký příběh byl uchopen s nevšedním pojetím a sázka na Karla Dobrého a neznáme herce filmu jen prospěla.

Hodnocení a recenze Hastrman

72 65 ?
jak hlasovat?
 • aquiver 75%
 • nikola-voznikova 60%
 • Psychotronix 90%
 • Mrykodaj 65%
 • Dany Jones 70%
 • tereza-kronbergerova 90%
 • Evianka 75%
 • Lilinka 70%
 • kikina732 90%
 • Riverdon 70%
všechna hodnocení (73)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 14 v žebříčku uživatele LaAbejaLoca
9. místo z 13 v žebříčku uživatele Had