Česká republika Česká republika
98 minut

Žánry

:
Romantický, Thriller
Motto: Člověk ve zvířeti, zvíře ve člověku.

Obsah

:
Příběh jedné lásky, jedné vášně a jedné krajiny ve filmu Čestmíra Kopeckého a Ondřeje Havelky. Romantický thriller s Karlem Dobrým v hlavní roli hastrmana více »« méně

Režie

:
Ondřej Havelka

Scénář

:
Ondřej Havelka Petr Hudský

Herci

:
Karel Dobrý Vladimír Polívka Jiří Lábus David Novotný Norbert Lichý ...
Přehrát online O2
Premiéra: 19. 4. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  16. 12. 2018
  Brenan88 (39573 bodů)

  Jakože dobrý pane Dobrý. Ale teď vážně. Na to,že se jedná o režisérskou prvotinu musím před Havelkou smeknout. Hastrman působí uceleným dojmem a je celkem jistý v kramflecích. Možná by bylo lepší držet se čistě jen v jednom žánru a více se zaměřit na vykreslení postavy Hastrmana,ale jinak není moc co vytknout. Nechybí záběry na nádhernou českou přírodu,herecké výkony jsou světových kvalit a folklór to celé pěkně obzvláštní. Pokud by takovou kvalitu měly všechny nové české filmy,tak bych byl velmi spokojený.

 • 90%
  2
  0
  24. 9. 2018
  Psisko59 (32399 bodů)

  Ondřej Havelka svou fascinaci horňáckým folklórem nezapře ani ve filmovém debutu :-) - konečně, proč ne? Výborná knižní předloha uchopena originálně, filosoficky, včetně přírodních reálií. Ale skutečné terno byl casting na ústřední dvojici: Karel Dobrý nomen omen (dokonce výborný - charisma, krocení vnitřních démonů jako pracovní prostředek) a brněnská provázkářka (ne tak mladá, jak se zdá, zato stále svěží a neokoukaná) Simona Zmrzlá jako nejen sekundantka. Jako debut velmi, velmi povedené.

 • 75%
  0
  0
  20. 2. 2019
  Sheldon (13166 bodů)

  Hastrman ale samozřejmě není realistický film. Nikdy se neodehrál. Nikdo neviděl člověka – obojživelníka, kromě známého sovětského filmu, který je kupodivu lepší, než se o něm často pohoršlivě píše. A je to samozřejmě horror, i když přesnější by pro něj byl jiný žánr, který kinematografie nemá, ale v Čechách má dlouhou tradici, tedy balada. Hastrman tak má kupodivu mnohem blíž k bizarnosti Mandy, než k horrorům, na které chodíme do kina. Myslím si, že nebudu daleko od pravdy, když se z Hastrmana časem vyklube kultovní film. Dejte mu ještě jednu šanci a uvidíte.

 • 65%
  1
  0
  16. 9. 2018
  Petrson (3796 bodů)

  Kráska a zvíře s jiným koncem? Kdyby to bylo žánrově čisté, mělo to větší rozpočet, či odvážnější styl, mohl to být jeden z výraznějších českých filmů posledních let. Komické situace mi tam neseděly, stejně jako některé vedlejší postavy a folklorní zpěvy, kterých tam bylo ve skanzenu už moc, ale režijní debut po šedesátce každopádně určitě nadstandardní. Kdyby šly postavy hastrmana, faráře a dívky více do hloubky a byl by to třeba mysteriózní psychologický horor, byla by to asi pecka, ale je to tak, jak to je. Proč ne :). Takhle to Ondřej Havelka viděl a mě by zajímalo, co by tomu řekl člověk neznalý vodníků.

  • námět a vyznění filmu
  • zpracování a dotažení postav, dialogů
 • 65%
  3
  0
  6. 6. 2018
  stantheman (2322 bodů)

  Docela jsem se těšil na tenhle film a byl jsem zvědav jak se s tím popere p. Havelka. Musím říct , že se žádné velké nadšení nekonalo ale ani velké zklamání . Viditelně tady chybí větší rozmach, především finanční....jinak nejvíc si cením nápadu...míň realizace

 • 70%
  3
  0
  19. 4. 2018
  marie-kolarova (1790 bodů)

  Nevyužitá příležitost na téma zvíře v člověku. Havelka střídá solidní momenty s popisnými folklórními slavnostmi. Scénář se příliš nepovedl, kromě několika logických seků mně vadila občasná vnitřní rozpornost. Filmu dominuje vynikající Karel Dobrý, skvělá volba pro tuto roli. Simona Zmrzlá má být výjimečně nadanou dívkou s divokou nezávislou povahou, přičemž na plátně se pohybuje holka, co se snaží dostat Hastrmana za každou cenu do postele a aby udělala dojem, předstírá, že čte knihy. Nejzajímavější jsou momenty dialogy Hastrmana s farářem, jako dvou mužů, kteří jsou současně zataženi do centra pozornosti stejně jako předurčeni k osamělému životu. Tato paralela ale není nijak rozpracována, stejně jako příliš nefunguje boje člověka se zvířetem ve vnitřními životě Hastrmana.

 • 90%
  2
  0
  18. 7. 2018
  Lukreczia (774 bodů)

  Výborný scénář, skvělé dialogy, inteligence, humor, pěkné triky, charismatičtí a kvalitní herci, jako vždy excelentní Karel Dobrý a velmi dobrá Simona Zmrzlá, přirozený film, který pohladí duši a rozradostní srdce..... Navíc krásná hudba, zpěvy, přednesy, velmi dobře vybrané interiéry a především exteriéry. Celý film je v harmonii a posouvá opět a konečně kvalitu českého filmu zase tam, kam patřila a má patřit! Mám radost, že se v roce 2018 najde mezi kvalitou pochybnými filmy posledních pár let takový umělecký a přesto koukatelný skvost. ;)

 • 90%
  0
  0
  4. 6. 2019
  hrona (561 bodů)

  Veliké díky panu Havelkovi za tak překrásný film, jakým Hastrman je. Démonický Karel Dobrý, sexy Simona Zmrzlá,nádherné prostředí vsazené do aktuální doby. Musím vyzdvihnout i hudební složku, ta mě moc bavila. Jen dle mého názoru zbytečně useklý závěr. Nicméně DVD je obdařeno alternativním koncem, který toho spousty osvětlí. Škoda, že nebyl použit na přímo.

 • 85%
  1
  0
  26. 5. 2018
  marvan (520 bodů)

  Charismatický herec Karel Dobrý v hlavní roli tohoto filmu jako baron, v dalších rolích stojí za zmínku zejména Simona Zmrzlá, neoukoukaná tvář českého filmu, Jiří Lábus jako baronův sluha, ale i další jako třeba Norbert Lichý. Filmový debut režiséra Ondřeje Havelky, zajímavé scenérie, i krajina i ona role barona, který v sobě skrývá ještě druhou tvář.

 • 75%
  0
  0
  24. 1. 2019
  Blatouch72 (436 bodů)

  Tohle na debut není vůbec špatný film! Navíc český a Dobrý Karel.

 • 100%
  0
  0
  27. 6. 2018
  knihovna1 (282 bodů)

  Film se mi moc líbil. Hlavně lokace- příroda, kamera. Hudba byla dobře vybrána. Taky rytmus filmu byl přijatelný. Děj filmu mě až tak neuchvátil. Spíš obrazy filmu. Líbily se mi obrazy českých zvyků. Karel Dobrý jako vždy výborný a mladá herečka Zmrzlá je krásná a npro nás nový talentovaný objev. Myslím, že se O. Havelka zhostil svého debutu zodpovědně a na výtečnou.

 • 55%
  0
  0
  15. 3. 2019
  ZaS (87 bodů)

  Vizuálně precizní, ale bohužel potopené castingem. Podle mě se žádný z herců do své role nehodil.

71 65 ?
jak hlasovat?
 • Meky 60%
 • hrona 90%
 • ferry-farka 80%
 • squirrelpool 35%
 • ZaS 55%
 • Pekl 80%
 • virgoii 60%
 • Sheldon 75%
 • pantak 60%
 • regazzoni 75%
všechna hodnocení (55)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 14 v žebříčku uživatele LaAbejaLoca
9. místo z 13 v žebříčku uživatele Had
Sdílet tuto stránku:

Partneři: