Režisér nového Blade Runnera tvrdí, že jeho Duna bude dospěláckou verzí Star Wars

Režisér nového Blade Runnera tvrdí, že jeho Duna bude dospěláckou verzí Star Wars 3 obrázky v galerii
Duna patří bezesporu k nejznámějším a nejoblíbenějším sci-fi ságám, ovšem oproti Star Wars a Star Treku se ani zdaleka nedočkala takového filmového zpracování, jaké by si zasloužila. To by se mohlo v blízké budoucnosti změnit.

Tím, kdo se rozhodl Dunu oživit a přivést na filmová plátna ve velkém stylu, se totiž stal režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Blade Runner 2049). Ve své adaptaci hodlá vycházet z knižního originálu od Franka Herberta.

GLOSA: Blade Runner 2049: Sní androidi česnečku? GLOSA: Blade Runner 2049: Sní androidi česnečku?

Už není pochyb o tom, že volné pokračování kultovní klasiky Blade Runner (1982) diverzifikovalo značnou část publika. Jedni jsou hluboce pohnuti...

„Mým cílem je natočit Star Wars, které jsem dosud neviděl,“ uvedl Villeneuve v rozhovoru. „Ale tak, že půjde o Star Wars pro dospělé. Uvidíme. Většina hlavních myšlenek Star Wars vychází z Duny, takže to bude ohromná výzva.“

Zatím poslední filmovou verzí Duny je snímek Davida Lynche z roku 1984, který ale u kritiky propadl. Až budoucnost ukáže, zda se Villeneuvemu podaří své plány naplnit nebo ne. Zatím je vše ve fázi příprav a plánování a k samotnému natáčení je ještě daleko. Jisté ale je, že pokud na něj opravdu dojde, bude zfilmován (v rámci příběhu) pouze první díl celé knižní série.

Duna vyšla v roce 1965 a vypráví příběh vesmírného impéria a pouštní planety Arrakis zvané Duna. Na ní se nachází vzácné koření melanž, které dokáže prodloužit lidský život a poskytnout jeho uživateli mimořádné psychické schopnosti. Knižní Duna se dočkala dalších pěti dílů, více Herbert před svou smrtí nestihl dokončit. V současnosti se v jeho díle snaží pokračovat jeho syn Brian spolu se spisovatelem Kevinem J. Andersonem.

Duna (režie David Lynch)
Harrison Ford, Ryan Gosling a Denis Villeneuve při natáčení Blade Runner 2049
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články