Jan Vejnar

?

Pro výpočet aktuálního kariérního skóre využíváme uživatelské hodnocení u filmů a seriálů skrz celou kariéru tvůrce. Největší váhu pro výpočet mají poslední díla kariéry. Výsledné číslo ovlivňuje také popularita, oblíbenost a získání filmového ocenění.

Pro výpočet kariérního skóre nebyly splněny podmínky.

Jan Vejnar
Český režisér a scenárista Jan Vejnar se narodil 5. prosince 1987 v Praze. Jako svůj první markantní filmový zážitek uvádí Hvězdné války, které viděl v pěti letech. Od té doby propadl kinematografii a jeho studijní kroky směřovaly na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku, kde nastoupil na Katedru režie hrané tvorby. Na škole realizoval například krátkometrážní válečně laděnou hříčku Fatal Failure (2010), tragikomický Automatic for the People (2010), kde představil groteskně laděný pohled do života muže, který obsluhuje nápojový automat, a v rámci kamerového cvičení režíroval obrazovou báseň Videoterapie (2011). Od České televize dostal příležitost natočit jednu z částí povídkového seriálu Čapkovy kapsy (2011), konkrétně O lyrickém zloději. Roku 2011 natočil dokudrama Kamenný příběh o chrudimských sochařích z 18. století, načež navázal hravou anekdotou Ve vlaku (2012). Společně s Šimonem Dvořáčkem vytvořil upoutávku k neexistujícímu seriálu Videodivers (2018), která se silně inspirovala VHS estetikou a skládala poctu akčním filmům 80. let. Jeho doposud nejoceňovanější snímek Figurant (2019) je sociální sondou do života identitu ztrácejícího muže, který v rámci rutinní práce a vojenské služby musí čelit nečekané události. Snímek měl světovou premiéru prestižním festivale krátkých filmů Asiana a objel i řadu přehlídek, včetně tuzemských Pragueshorts. Pro Aerofilms natočil reklamní znělky, které jsou inspirované kultovními snímky. Ty natočil pod hlavičkou Lucky Man Films, s kterými spolupracoval i na dalších spotech. Angažuje se také v rozhlasové tvorbě, debutoval roku 2015 hvězdně obsazenou komedií Schůze garážového družstva pro Český rozhlas. Společně s dalšími vycházejícími tvůrci natočil krátkometrážní seriál Terapie sdílením (2020), jenž vychází z instagramového projektu Ester Geislerové a Josefiny Bakošové. V současnosti společně s Tomášem Pavlíčkem připravuje home invasion horor Přišla v noci (2023).Jan Vejnar: Filmografie 21Dodatečné informace

Narození:
5. 12. 1987
Praha

Další články

 1. Největší šanci na Cenách české filmové kritiky má horor Přišla v noci
  4. 1. 2024
  Největší šanci na Cenách české filmové kritiky má horor Přišla v noci

  Celkem osmnáct titulů se letos uchází o Ceny české filmové kritiky, jež každoročně organizuje Sdružení české filmové kritiky za podpory České televize, Státního fondu kinematografie či Ministerstva kultury ČR. Nejvyšší počet – pět nominací – obdržela černá hororová komedie Přišla v noci od režisérů Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka, která po úspěchu na karlovarském festivalu pobavila publikum v listopadu také v českých kinech.

 2. Nejlepší české filmy roku: festivalový kraťas, okouzlující animák, děsivá matka a černobílý dokument
  28. 12. 2023
  Nejlepší české filmy roku: festivalový kraťas, okouzlující animák, děsivá matka a černobílý dokument
 3. Šílená matka jako z nočních můr. Nová hororová komedie Přišla v noci má šanci zlidovět
  2. 11. 2023
  Šílená matka jako z nočních můr. Nová hororová komedie Přišla v noci má šanci zlidovět
 4. Přišla v noci a děly se věci! Nový český film vyráží na festival do Varů
  28. 6. 2023
  Přišla v noci a děly se věci! Nový český film vyráží na festival do Varů
 5. KVIFF zveřejnil program. Na festivalu bude mít premiéru řada českých snímků
  30. 5. 2023
  KVIFF zveřejnil program. Na festivalu bude mít premiéru řada českých snímků
 6. Co je větší hororové monstrum než vlastní máma? Chystané drama čeští filmaři točí ve vlastním bytě
  24. 11. 2022
  Co je větší hororové monstrum než vlastní máma? Chystané drama čeští filmaři točí ve vlastním bytě

  V Praze kousek od zastávky Hradčanská se ve zrekonstruovaném a prostorném bytě filmaře Jana Vejnara právě dokončila pražská část natáčení snímku Přišla v noci. Bude vyprávět hororový příběh matky, která se rozhodne infiltrovat život svého dospělého syna a jeho partnerky. Film vzniká bez podpory velkých institucí a jeho autoři ho vytvořili tak, aby ho mohli doslova natočit u sebe doma. Kinobox byl při tom.

 7. Aero hledá nejlepší kraťasy. Ukážete ty vaše?
  22. 5. 2013
  Aero hledá nejlepší kraťasy. Ukážete ty vaše?