Bohdan Karásek

?

Pro výpočet aktuálního kariérního skóre využíváme uživatelské hodnocení u filmů a seriálů skrz celou kariéru tvůrce. Největší váhu pro výpočet mají poslední díla kariéry. Výsledné číslo ovlivňuje také popularita, oblíbenost a získání filmového ocenění.

Pro výpočet kariérního skóre nebyly splněny podmínky.

Bohdan Karásek
V druhé půli 90. let začal natáčet amatérské filmy, nejprve zcela podomácku, poté i během studia na VOŠF Zlín. Ty pokročilejší z nich svého času běžely na přehlídkách spojených s fenoménem „českého experimentálního filmu 90. let“. V letech 1999 až 2006 studoval na katedře scenáristiky a dramaturgie FAMU, kde následně po dva roky působil jako pedagogický asistent. Nejvýraznější z plodů tohoto období je celovečerní scénář Život Poupěte, zamýšlený posléze jako celovečerní debut Václava Kadrnky, nejprve v produkčních společnostech MVP Agency a Negativ, poté Bionaut. Přes značnou snahu nejužšího týmu, prestižní výběr na koprodukční trh Rotterdamského filmového festivalu či příspěvek Státního fondu se jej realizovat nepodařilo. Podobně opuštěným zůstal další výrazný scenáristický projekt Jinudy, melancholická „pěší road-movie“ o putování starého muže a mladé dívky po zacpané dálnici D1, psaná již s myšlenkou na vlastní režijní realizaci. Z přetrvávající touhy po možnosti vyjadřovat se filmem v kombinaci s hořkými zkušenostmi z praxe vyplynula tendence zjednodušovat produkční nároky dalších projektů až k možnosti naprosté nezávislosti na soukolí oficiálních struktur kinematografie u nás. Přirozeným řešením návratu k režii po delší pauze tedy bylo založení Filmové společnosti Alfreda Bouriany s konceptem tzv. bytového filmu. Film Karel, já a ty rozhodně prozkoumal jeho maximální meze, se všemi svobodami, které nabízí, ale i s bolestivými doteky jeho limitů. Balanc se podařilo ustát, výrobní koncept takhle náročného filmu v takhle nuzných podmínkách však již dále prohlubovat nelze. Další vývoj je ve hvězdách. (Marienbad Film)


Bohdan Karásek: Nejlepší filmy a seriály


Bohdan Karásek: Filmy a pořady 15Dodatečné informace

Narození:
27. 9. 1978
Brno, Československo

Další články

  1. Režisér Bohdan Karásek: „Pokoušel jsem se hrát jako Ivan Trojan...“
    6. 11. 2019
    Režisér Bohdan Karásek: „Pokoušel jsem se hrát jako Ivan Trojan...“

    Ve čtvrtek 14. listopadu bude mít v českých kinech premiéru komorní komediálně laděné drama "Karel, já a ty" mladého českého režiséra, scenáristy a herce Bohdana Karáska. Autor začínal natáčet amatérské filmy již v 90. letech, přičemž dospěl tvorbě takzvaných "bytových filmů". Jeho celovečerní debut se zabývá vztahovým tápáním třicátníků. Nejen o nich se více dozvíte v následujícím rozhovoru.