Jak si zasloužit princeznu

55%
Jak si zasloužit princeznu
Plakát traileru

Miroslav a jeho dva bratři se narodí z obřích vajec, která chudému rybáři svěří obří pták. Miroslav, na rozdíl od bratrů, má laskavé srdce, a tak cestou do světa zachrání nejen sokola a rybu, ale i mladého krále, který spadnul do propasti. Král učiní Miroslava svým rádcem, což mu bratři pochopitelně závidí. Namluví proto králi, že jedině Miroslav vysvobodí z moci Černokněžníka princeznu Verunku, královu nevěstu. Miroslav za pomoci zvířat princeznu skutečně osvobodí, ale mladí lidé se do sebe zamilují. Než pohádka dospěje ke šťastnému konci, čeká je nejedna zkouška...
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
3
To je tak když je titulní písnička lepší než celý film. Tak nemastnou neslanou pohádku jsem leta neviděl. Jan Schmidt to celé totálně zabil. Tohle je přesně ten typ pohádky, kterou když uvidím v televizi, tak okamžitě přepínám na jiný program. Život je moc krátký na to, abych sledoval takové filmy.
Pete69
Pete69
31 311 bodů
5
Tuhle pohádku moc rád nemám. Orient po Česku bije do očí, zvláštní střih a celkově na mě pohádka působí dost nesourodě. Příběh je průměrný, herecké výkony také nejsou zrovna oslnivé. Tato pohádka u mě zapadla do šedého průměru a napotřetí se jí už raději vyhnu.
cerfik
cerfik
7 933 bodů
7
Pohádka je to krásná, tím myslím předlohu, a provedení je trochu laciněji udělané, ikdyž scenérie hradů a zámků jsou krásné. Všem kritikům tohoto netradičního kusu vzkazuji, že mě se to líbilo a nejedná se vůbec o nepovedenou pohádku. Udělat vše podle šablony jednotné představy, jak má vypadat ta správná pohádka, tak to by mě teprve děsilo. Děkuji, příjemná netradičně udělaná krásná česká pohádka od Boženy Němcové.

Dodatečné informace

Původní název:
Jak si zasloužit princeznu (více)
  • Česká republika Jak si zasloužit princeznu
  • Česká republika Die verschwundene Königstochter
  • Česká republika How to Deserve a Princess
Premiéra v ČR:
2. 2. 1995
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění