Pták Ohnivák

53%
Pták Ohnivák
Plakát traileru

O ruku princezny Eleny se ucházejí tři mocní mužové. Čaroděj Skeleton ji proto unese a chce přinutit, aby se stala jeho ženou. Princ Afron, kterému Elenino srdce patří, musí proto podstoupit mnohá dobrodružství, aby ji vysvobodil ze spárů pána bouří a vichřic. Sotva svoji vyvolenou zachrání, je zavražděn dalším sokem, princem Volfem. A tak má dobrotivá čarodějnice Jadviga plné ruce práce, aby i tento pohádkový příběh měl šťastný konec...

Film PTÁK OHNIVÁK, který byl z velké části natáčen v České a Slovenské republice, za účasti našich populárních herců, není doslovným přepisem pohádky bratří Grimmů, ale romantickým, dobrodružným příběhem, plným dramatických zvratů, který právem zaujme i dospělé diváky. Velkým i malým nabídne výlet do světa, v němž pravda a dobro vítězí. A tak i vy můžete s hlavními hrdiny nalézt bránu do ráje života a natrhat si zlatá jablka z kouzelného stromu. Nabízí vám to nejlepší z tvůrců naší filmové pohádky - Miloš Macourek a Václav Vorlíček.
Psisko59
Psisko59
32 839 bodů
5
Předvídatelný děj, coby princezna okoukaná německá Playmate Tina Ruland, jako její protějšek nudný nezajímavý princ (oblíbenec česko-německých koprodukcí Manou Lubovski; s Tinou Ruland měl po natáčení několikaletý vztah, ale oženil se s Naike Rivelli, dcerou Ornelly Muti). Plusové body dávám za přesvědčivé zloduchy Langmajera (princ Volf) a (především!) Karla Rodena (Skeleton) a také za mladého Ondřeje Brouska v roli králova bratra. Scénáristicko-režisérský tandem Václav Vorlíček-Miloš Macourek má ve filmografii daleko povedenější kousky.
Pete69
Pete69
31 311 bodů
6.5
Česko německá koprodukce již několikrát ukázala, že má své klady v tom, že je pohádka cítit penězi a je dobře zpracovaná, na druhou stranu němečtí herci jsou pro mě většinou obtížně stravitelní a pohádky trpí jistou ponurostí. 65% hlavně za Karla Roden,a který pohádku pozvedl.
Fingon
16 886 bodů
8
Má oblíbená pohádka s excelujícím Rodenem jakožto čarodějem Skeletonem. Ohnivák je sice hnusně vycpaný a princ Afro(n) zapomene Zlatohříváka vrátit, ale co už. ----------- Pták Ohnivák má ode mně snad až nezaslouženě vysoké hodnocení z jednoho důvodu, a není to jen nostalgie: když jsem na tom byl v kině, byl jsem už ve věku, kdy mě pohádky dost přestávaly zajímat a doslova jsem si vychutnával tu lehce hororovou atmosféru a úžasného Rodena, kterého jsem si díky tomuto filmu (i když jsem viděl i jeho lepší věci) strašně oblíbil. A přestože tomuhle filmu chybí vážně dost a Vorlíček se zrovna nepředřel, mám pro něj velkou slabost... A přestože Soukup nepatří k mým oblíbencům, zde se mu podařilo napsat poměrně slušnou dramatickou hudbu.

Dodatečné informace

Původní název:
Pták Ohnivák (více)
  • NSR Pták Ohnivák
  • NSR Der Feuervogel
Premiéra v ČR:
27. 2. 1997
Země původu:
NSR, Česká republika, Německo
Ocenění:
Žádná ocenění

Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch