Chaplin

78%
Chaplin

Ztvárnit osudy geniálního komika Charlieho Chaplina na filmovém plátně bylo pro slavného režiséra Richarda Attenborougha těžkým oříškem. 88 let života tuláka s buřinkou poskytlo nepřeberné množství materiálu, který by vystačil na dlouhý televizní seriál. Chudé dětství v londýnském East Endu, první úspěchy v kabaretu, rychlá kariéra v němém filmu, život filmové superhvězdy. Ale také problémy s manželkami, mladými dívkami a se zákonem, neslavný odchod z Ameriky, evropský exil a opětovný triumfální návrat do Hollywoodu. I to patří k Chaplinovi. Stejně jako sešmajdané boty, hůlka v ruce a nezbytná buřinka na hlavě krále komiků, dodnes rozesmávajícího milióny vděčných diváků.
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8
Chaplin je velká osobnost a vmáčknout ho do 145 minut muselo dát zabrat. Klidně bych si dokázal představit,že by měl snímek ještě o nějakou tu minutu navíc. Chaplin nebyl žádným svatouškem a jeho život tak nemohl ztvárnit nikdo jiný než další problémové dítko Hollywoodu Robert Downey Jr. Jeho výkon byl fenomenální a právem se dočkal nominace na Oscara. Film se snaží zachytit podstatné části Chaplinova života a daří se mu to velmi dobře. Jeden z nejlepších životopisných snímků.
Pete69
Pete69
30 857 bodů
8
Film si mě chvíli získával. Z prvních minut jsem nebyl vyloženě nadšený a popravdě jsem si dlouho zvykal na Robert Downey jr. , kterého mám mimochodem jako herce rád. Jak v průběhu času stárnul spolu z Chaplinem i on, začal jsem si zvykat. Bavilo mě to více a více a ke konci mi bylo líto, jak rychle musel film skončit. Těžko se vše může vejít do dvou a půl hodin, ale přesto jsem se dozvěděl i nové věci z Chaplinova života. Moc pěkné.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 349 bodů
6
Nebýt nepříjemného patosu, vtíravosti a tuctovosti, šlo by o dost silný životopis. Přestože příběh sám o sobě to rozhodně není špatný, vzniklo už moc biografických filmů obsahujících ony neduhy na to, aby se mezi nimi tenhle našel. Tuctový hrdina, nijak výrazný styl a nezajímavý (ve smyslu okoukaný) příběh dělá z Chaplina jen dalšího v řadě. Bohužel...

Dodatečné informace

Původní název:
Chaplin (více)
  • Velká Británie Chaplin
  • Velká Británie Charlot - Chaplin
Premiéra v ČR:
19. 3. 1993
Země původu:
Velká Británie
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
31 mil. USD
Tržby:
9,49 mil. USD (celosvětově)