Wild (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný
Motto: Natočeno podle světového bestselleru

Obsah

:
Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, více »« méně

Režie

:
Jean-Marc Vallée

Scénář

:
Nick Hornby

Herci

:
Reese Witherspoon Laura Dern Thomas Sadoski Michiel Huisman W. Earl Brown ...
Premiéra: 5. 3. 2015
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  1. 3. 2016
  bidlobox (3775 bodů)

  Tak jsem si myslel, že tenhle film bude "ženskou" verzí Útěku do divočiny, ale nebylo tomu tak. Zatímco Útěk do divočiny byl strhujícím snímkem plným krásných záběrů přírody, Divočina je bezbřehou nudou naplněnou smradem prochozených dámských ponožek a snahou o psychologické přesahy. Ty flashbacky z cesty do dřívějšího života hrdinky vracející se k letům stráveným s matkou a jejím manželem mě neskutečně iritovaly stejně jako sama Witherspoon, která, pokud se nemýlím, byla na tuto cestu přeci jen trochu stará.

 • 70%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Snímek jistě zajímavý, ponoukající k zamyšlení a možná inspirující v touze bilancovat na podobné cestě svou vlastní dosavadní existenci a přijít na smysl všeho. Ale ve výsledku nezasáhl dostatečně hluboko. Mnohá setkání na cestě se sice tváří osudově a důležitě, ale nenajdou své pevné místo ve skládance niterního bilancování Cheryl a jejího vyrovnání se sama se sebou. Celé to uplyne možná hezky, ale hloubka se v tom hledá těžko a finální poselství tak vlastně není vyvrcholením, ale jen ukončením.

 • 70%
  1
  0
  19. 5. 2015
  stantheman (2145 bodů)

  profi práce - ale to je tak vše. Tahle utoulaná holka mě moc nezaujala...Dobře napsaný scénář ...hezká panoramata...herecky v pořádku...leč katarze žádná

 • 85%
  0
  0
  13. 3. 2015
  tedoun (680 bodů)

  Krásná herečka, krásný film...hlavně krásná příroda...nelitují

 • 80%
  0
  0
  17. 3. 2015
  patrick-sarin (436 bodů)

  Nikdy jsem si nemyslel, že by se z Pravé blondýnky vyklubala takto solidní herečka. Výborný a hodně emotivní snímek.

 • 80%
  1
  0
  11. 8. 2015
  Judinka (400 bodů)

  Další zfilmované autobiografické dílo. Po nedávném Nezlomném se v případě divočiny můžeme podívat do současnosti jedné životem zklamané ženy, která jako východisko všech svých problémů hledá v jednou z nejnáročnějších turistických výstupů neboli Pacific Crest Trail – PCT. Bez jakýchkoliv zkušeností se tak vydává Reese Witherspoon jako skutečná Cheryl Strayedová na více jak 1700 km dlouhou túru nejen divokou přírodou, horskými vrcholy, ale zejména svým vlastním nitrem, ke kterému hledá svoji vlastní cestu vedoucí ze všech dosud prožitých problémů. Reese Witherspoon tak jak ji neznáte ve velmi zajímavém snímku a své duchovní cestě.

 • 65%
  0
  0
  14. 3. 2015
  Milena107 (383 bodů)

  Poutavě natočený dobrodružný film..

 • 65%
  0
  0
  14. 3. 2015
  kurcova-simona (367 bodů)

  Začátek se trochu vlekl. A člověk si říká. No.. možná to bude nuda. Chvíli mi trvalo se zakoukat. Ale nakonec mě to velice překvapilo. Whiterspoon mám rád a je mi velice sympatická. V tomto snímku dokazuje že je i výbornou herečkou. Jako Cheryl a její očista od špatného života - Nevěry, drog a naprosté lhostejnosti po smrti její matky, ale postupně začíná chápat že tato divoká cesta jí naopak něco dala, tak jako její matka - "Cheryl můžu tě naučit jednu věc. A to je, jak najít svoje lepší já. A když ho najdeš, drž se ho jako o život." A tak vyraží na dalekou cestu přes 1700km , aby si od všeho vyčistila nejenom hlavu, ale i bolestnou minulost. Líbí se mi , jak je to natočené. Kdy slyšíme její vnitřní hlas co si myslí uprostřed pustiny a rozlehlé přírody. A také flashbacky vzpomínek zpět , který vlastně slepuje celý příběh dohromady.

 • 55%
  0
  0
  8. 10. 2015
  byland (309 bodů)

  Moc mě film nevtáhnul do děje, pořád jsem čekala, co se bude dít a ono nic.

 • 80%
  0
  0
  30. 9. 2015
  Marator (268 bodů)

  Divočina je emočně silný umíchaný drink. Tvůrcové čerpali z receptu Cheryl Strayed. Když brčkem zaplujete do sklenice ucítíte nemoc, smrt, osamělost, depresi, drogy, sex, krásu přírody, Simona a Garfunkela, divočinu, bolest, strach, pusto, zmar, odhodlanost, vyrovnanost, život. Pohybem brčka nahoru a dolů se vám chutě povědomě vrací. Řekl bych, že skoro každý takový drink jednou ochutnal, ale každý s brčkem zacházel po svém. A abych nezapoměl. Na horním okraji sklenice je místo třešničky Laura Dern a umíchaný je Reese Witherlžící.

 • 70%
  0
  0
  5. 3. 2015
  zoouška (182 bodů)

  Celkem fajn film, kdo má rád přírodu, jistě se pokochá, ovšem film mi přišel až zbytečně dlouhý, některé pasáže bych vynechala, ale jistě jeden z filmů, které stojí za shlédnutí.

 • 75%
  0
  0
  28. 4. 2016
  lenacermakova (181 bodů)

  Výborná kniha i film. Stojí to za to. Příroda byla neskutečná. Bylo vidět ze hrdinka si toho dost prožila. Nedokážu si představit,že bych se jednoho dne takhle sebrala a od základů změnila svůj život. Na druhou stranu chápu co ji k tomu vedlo.Reese byla super

 • 80%
  0
  0
  25. 11. 2016
  hejkalka (124 bodů)

  Film, který mě chytil za srdce svým poselstvím. V podstatě intimní záležitost, kde hlavní roli hraje hrdinka a její cesta k sobě na cestě opravdovou divočinou. Film, který nesedne každému, ale ten koho jeho téma osloví, si odnese silný zážitek, který přetrvá ještě dlouho.

 • 0
  0
  15. 8. 2015
  Host
  Host

  Po zhlédnutí jsem měl neodbytný pocit, že mi část filmu nějak unikla a proklouzla pod rukama, kde zůstaly hněv beznaděj a vyčerpání při boji s drsnou přírodou, existenciální dno na konci vlastních sil...Jen trochu zdlouhavý a vcelku statický obrázek náročného výletu po vyznačených stezkách, dlužno říci celkem frekventovaných, kam není problém si nechat poslat cokoli (boty, oblečení). Podobnému příběhu by mnohem víc slušel dokumentární formát , výsledné dílo takto celkově působí jen jako docela zdařilá reklama na služby outdoorové firmy REI...

69 66 ?
 • Andriana 100%
 • NyanBunny 80%
 • kubi.sarka 70%
 • fifek-fifi 75%
 • Petrson 65%
 • Schneefee 40%
 • hejkalka 80%
 • JanTung 55%
 • sheetfly 90%
 • prcek1712 80%
všechna hodnocení (71)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

15. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
Sdílet tuto stránku:

Partneři: