Wild (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný
Motto: Natočeno podle světového bestselleru

Obsah

:
Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, více »« méně

Režie

:
Jean-Marc Vallée

Scénář

:
Nick Hornby

Herci

:
Reese Witherspoon Laura Dern Thomas Sadoski Michiel Huisman W. Earl Brown ...
Premiéra: 5. 3. 2015
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  6. 4. 2018
  Pete69 (11148 bodů)

  Tento film se nedá s Útěkem do divočiyn srovnávat. Myšlenka pdobná, zpracování však velmi vázne právě za Útěkem do divočiny. Reese Witherspoon mi v této roli vůbec nesedí a prolínání reality s minulostí působí dosti křečovitě. Dá se na to podívat, ale zážitek mi film přinesl spíše průměrný. všeobecně mám ale podobné filmy rád a je to odpočinkovka s občasnou "intelektuální vsuvkou".. celkově mi vychází 65%.

 • 55%
  0
  1
  1. 3. 2016
  bidlobox (3794 bodů)

  Tak jsem si myslel, že tenhle film bude "ženskou" verzí Útěku do divočiny, ale nebylo tomu tak. Zatímco Útěk do divočiny byl strhujícím snímkem plným krásných záběrů přírody, Divočina je bezbřehou nudou naplněnou smradem prochozených dámských ponožek a snahou o psychologické přesahy. Ty flashbacky z cesty do dřívějšího života hrdinky vracející se k letům stráveným s matkou a jejím manželem mě neskutečně iritovaly stejně jako sama Witherspoon, která, pokud se nemýlím, byla na tuto cestu přeci jen trochu stará.

 • 70%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2754 bodů)

  Snímek jistě zajímavý, ponoukající k zamyšlení a možná inspirující v touze bilancovat na podobné cestě svou vlastní dosavadní existenci a přijít na smysl všeho. Ale ve výsledku nezasáhl dostatečně hluboko. Mnohá setkání na cestě se sice tváří osudově a důležitě, ale nenajdou své pevné místo ve skládance niterního bilancování Cheryl a jejího vyrovnání se sama se sebou. Celé to uplyne možná hezky, ale hloubka se v tom hledá těžko a finální poselství tak vlastně není vyvrcholením, ale jen ukončením.

 • 70%
  1
  0
  19. 5. 2015
  stantheman (2385 bodů)

  profi práce - ale to je tak vše. Tahle utoulaná holka mě moc nezaujala...Dobře napsaný scénář ...hezká panoramata...herecky v pořádku...leč katarze žádná

 • 85%
  0
  0
  13. 3. 2015
  tedoun (859 bodů)

  Krásná herečka, krásný film...hlavně krásná příroda...nelitují

 • 80%
  1
  0
  11. 8. 2015
  Judinka (557 bodů)

  Další zfilmované autobiografické dílo. Po nedávném Nezlomném se v případě divočiny můžeme podívat do současnosti jedné životem zklamané ženy, která jako východisko všech svých problémů hledá v jednou z nejnáročnějších turistických výstupů neboli Pacific Crest Trail – PCT. Bez jakýchkoliv zkušeností se tak vydává Reese Witherspoon jako skutečná Cheryl Strayedová na více jak 1700 km dlouhou túru nejen divokou přírodou, horskými vrcholy, ale zejména svým vlastním nitrem, ke kterému hledá svoji vlastní cestu vedoucí ze všech dosud prožitých problémů. Reese Witherspoon tak jak ji neznáte ve velmi zajímavém snímku a své duchovní cestě.

 • 65%
  0
  0
  14. 3. 2015
  Milena107 (504 bodů)

  Poutavě natočený dobrodružný film..

 • 80%
  0
  0
  17. 3. 2015
  patrick-sarin (438 bodů)

  Nikdy jsem si nemyslel, že by se z Pravé blondýnky vyklubala takto solidní herečka. Výborný a hodně emotivní snímek.

 • 65%
  0
  0
  14. 3. 2015
  kurcova-simona (417 bodů)

  Začátek se trochu vlekl. A člověk si říká. No.. možná to bude nuda. Chvíli mi trvalo se zakoukat. Ale nakonec mě to velice překvapilo. Whiterspoon mám rád a je mi velice sympatická. V tomto snímku dokazuje že je i výbornou herečkou. Jako Cheryl a její očista od špatného života - Nevěry, drog a naprosté lhostejnosti po smrti její matky, ale postupně začíná chápat že tato divoká cesta jí naopak něco dala, tak jako její matka - "Cheryl můžu tě naučit jednu věc. A to je, jak najít svoje lepší já. A když ho najdeš, drž se ho jako o život." A tak vyraží na dalekou cestu přes 1700km , aby si od všeho vyčistila nejenom hlavu, ale i bolestnou minulost. Líbí se mi , jak je to natočené. Kdy slyšíme její vnitřní hlas co si myslí uprostřed pustiny a rozlehlé přírody. A také flashbacky vzpomínek zpět , který vlastně slepuje celý příběh dohromady.

 • 55%
  0
  0
  8. 10. 2015
  byland (309 bodů)

  Moc mě film nevtáhnul do děje, pořád jsem čekala, co se bude dít a ono nic.

 • 80%
  0
  0
  30. 9. 2015
  Marator (269 bodů)

  Divočina je emočně silný umíchaný drink. Tvůrcové čerpali z receptu Cheryl Strayed. Když brčkem zaplujete do sklenice ucítíte nemoc, smrt, osamělost, depresi, drogy, sex, krásu přírody, Simona a Garfunkela, divočinu, bolest, strach, pusto, zmar, odhodlanost, vyrovnanost, život. Pohybem brčka nahoru a dolů se vám chutě povědomě vrací. Řekl bych, že skoro každý takový drink jednou ochutnal, ale každý s brčkem zacházel po svém. A abych nezapoměl. Na horním okraji sklenice je místo třešničky Laura Dern a umíchaný je Reese Witherlžící.

 • 80%
  0
  0
  25. 11. 2016
  hejkalka (212 bodů)

  Film, který mě chytil za srdce svým poselstvím. V podstatě intimní záležitost, kde hlavní roli hraje hrdinka a její cesta k sobě na cestě opravdovou divočinou. Film, který nesedne každému, ale ten koho jeho téma osloví, si odnese silný zážitek, který přetrvá ještě dlouho.

 • 70%
  0
  0
  5. 3. 2015
  zoouška (202 bodů)

  Celkem fajn film, kdo má rád přírodu, jistě se pokochá, ovšem film mi přišel až zbytečně dlouhý, některé pasáže bych vynechala, ale jistě jeden z filmů, které stojí za shlédnutí.

 • 75%
  0
  0
  28. 4. 2016
  lenacermakova (181 bodů)

  Výborná kniha i film. Stojí to za to. Příroda byla neskutečná. Bylo vidět ze hrdinka si toho dost prožila. Nedokážu si představit,že bych se jednoho dne takhle sebrala a od základů změnila svůj život. Na druhou stranu chápu co ji k tomu vedlo.Reese byla super

 • 70%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Gib (120 bodů)

  Zajímavý film s napínavým dějem.
  Celkově nemám rád horory a ačkoliv je tento film hodnocen jako tak to není vůbec tak hrozné. Film je spíše drama které dokáže pořádně napnout během sledování, ovšem během filmu, spochybnujete špatné rozhodnutí hlavních protagonistů.

  • Prostředí
  • Medvěd
  • 80%
   0
   0
   14. 5. 2019
   lukas-nejedly (20 bodů)

   Měl jsem možnost číst i samotnou knížku, která je předlohou samotného filmu. Film poměrně přesně vystihuje popsaný děj v knize, který zobrazuje život ženy, která hledá smysl života. Hlavní roli zde hraje Reese Witherspoon, V téhle roli si umím představit jakoukoliv jinou herečku, Reese do téhle role nepřinesla nic, co by mě donutilo říct, že tohle nemohl zahrát někdo jiný. Naštěstí film není nudný a skončí tam, kde už začne trošku nudit, takže nemůžu říct, že bych byl zklamán. Jak jsem koneckonců napsal na začátku mého komentáře, tohle je fajn film. Nic víc, nic míň.

  • 0
   0
   15. 8. 2015
   Host
   Host

   Po zhlédnutí jsem měl neodbytný pocit, že mi část filmu nějak unikla a proklouzla pod rukama, kde zůstaly hněv beznaděj a vyčerpání při boji s drsnou přírodou, existenciální dno na konci vlastních sil...Jen trochu zdlouhavý a vcelku statický obrázek náročného výletu po vyznačených stezkách, dlužno říci celkem frekventovaných, kam není problém si nechat poslat cokoli (boty, oblečení). Podobnému příběhu by mnohem víc slušel dokumentární formát , výsledné dílo takto celkově působí jen jako docela zdařilá reklama na služby outdoorové firmy REI...

  70 66 ?
  jak hlasovat?
  • Deacon Frost 60%
  • lukas-nejedly 80%
  • LenkaJ38 70%
  • Kim6 65%
  • Mondyes 100%
  • lucyky 75%
  • Hazel 95%
  • Pete69 65%
  • Riverdon 75%
  • Had 65%
  všechna hodnocení (83)

  V žebříčcích uživatelů

  15. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
  Sdílet tuto stránku: