El Mariachi (USA)
« další názvy »
USA USA
78 minut

Žánry

:
Akční, Komedie, Krimi, Thriller, Western

Obsah

:
Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako více »« méně

Režie

:
Robert Rodriguez

Scénář

:
Robert Rodriguez

Herci

:
Carlos Gallardo Consuelo Gómez Jaime de Hoyos Jaime de Hoyos Peter Marquardt ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu El Mariachi. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu El Mariachi myslíte! K 2. prosinci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27300 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  1
  0
  11. 2. 2018
  Brenan88 (41124 bodů)

  El Mariachi je důkazem toho,že k výborným filmům není potřeba obrovský rozpočet. Robert Rodriguez udělal za málo peněz hodně muziky a na tento snímek o osamělém Mariachim se tohle pořekadlo výborně hodí. Sice to není zcela dokonalé,ale právě ta nedokonalost El Mariachimu sluší. Tohle je prostě debut jak se sluší a patří.

 • 90%
  0
  0
  22. 2. 2015
  martin-mickey-stusak (21935 bodů)

  Když má někdo ohromný potenciál a vůli jít za svým snem, dokáže věci vskutku nevídané. A to je případ Roberta Rodrigueze, který se rozhodl natočit pro Mexický videotrh svůj akční snímek, takřka za své kapesné. Dal do toho úplně všechno a vznikl fenomén, který se v jeho filmografii stal kultem. Byť to neměl jednoduché, natočil s partou svých přátel tak úžasný film, že po tom hrábl i Hollywood a o jeho kariéře bylo rozhodnuto. Pevný scénář, dokonalá živá kamera, na úrovni zvládnutí neherci. Za překvapivě hodně malý rozpočet byl s rouškou fantazie a všech možností natočen snímek, který se nezadá s podobnými a to za mnohem větší peníz. Robert takto ukázal že na to má a že když se chce, tak to jde.

 • 70%
  1
  0
  15. 1. 2017
  JosefTomas (6711 bodů)

  Stále mi vrtá hlavou, jak to mohl za tak nízký rozpočet Rodriguez natočit, ale už v té době z toho byl znát malý rozpočet, který se podepsal na výsledku filmu, ale i čas, který z toho udělal celkem obyčejný film.

 • 40%
  0
  0
  10. 4. 2018
  SNCIS (6515 bodů)

  "Ten den začal stejně jako jindy. Bez lásky, bez štěstí, bez svezení, bez změny." První snímek Roberta Rodrigueze, který měl velmi malý rozpočet, což jde na snímku vidět. Herci nemastní a neslaní, protože na lepší nebyli prachy. Nutno dodat, že většina herců zde snad nejsou ani herci, neboť jejich filmografii tvoří jen tento film. Akce zde také nikoho neohromí, je natočená nezajímavě a je jí tu hrozně málo. Příběh je trochu chaos a chvílemi jsem si říkal - o čem je vlastně je? O kytaristovi, kterého zabijáci mají za nepřítele a chtějí ho dostat, toť vše. "Chtěl jsem se jen stát mariachi, jako moji předkové. Ale město, které mi mělo přinést štěstí, mi přineslo prokletí. Přišel jsem o kytaru, ruku i dívku. Možná, že na kytaru si už nikdy nezahraju, ale se psem a zbraněmi... Jsem připraven na budoucnost." Je to nudné béčko a je to béčko ze všech béček nejbéčkovatěšjí. - 40%.

 • 60%
  0
  0
  20. 1. 2010
  wop (1716 bodů)

  Film, který sbírá body především jako nezávislý předchůdce slavnějšího Desperada. Ve srovnání se svým mladším bratříčkem je pozadu snad na všech frontách, ale když si představíte 24-letého Roberta Rodrigueze jak točí tento ryzí, žánrový film, který ho dostal na mapu jako režiséra, leccos "El Mariachimu" odpustíte.

68 ? ?
jak hlasovat?
 • Renfield 60%
 • Sandrastekla 65%
 • SNCIS 40%
 • Had 80%
 • Brenan88 65%
 • JosefTomas 70%
 • Nosnica 65%
 • squirrelpool 80%
 • bayern 50%
 • ballrog 85%
všechna hodnocení (44)