Legenda jménem Vox Machina

87%
Legenda jménem Vox Machina

Je to drsná parta ztracených existencí, z nichž se stali nájemní žoldnéři. Vox Machina se zajímá spíš o snadný výdělek a levné pivo než o ochranu země. Když však království ohrožuje zlo, naše divoká parta si uvědomí, že jedině oni jsou schopni znovu nastolit spravedlnost. Co začalo jako jednoduchá fuška, je nyní příběhem o původu nejnovějších hrdinů Exandrie. (Prime Video)

Motinski
Motinski
7 282 bodů
8
Fantasy ktoré sa nebojí explicitného obsahu. Má svoje chyby (hlavne prvá séria) ale je to jazda. Vox Machina je sympatická partička ktorú som si zamiloval hneď od začiatku a bavilo ma sledovať tento svet. Občas je to priamočiare a s nie úplne vyladeným humorom, no akčné súboje a animácia boli bezchybné. Príbehovo sa striedajú silnejšie momenty s klišé, no seriál postupne zreje jak víno. A vďaka tomu mu viem odpustiť slabší rozjazd. Drsná, nápaditá a rýchlo ubiehajúca zábava čo predstaví množstvo lokalít aj zvratov. 1. séria 7/10 2. séria 9/10
Hroty Algernona
Hroty Algernona
3 391 bodů
8
The Legend of Vox Machina je asi vše, co jsem od toho chtěl a co by od toho mohl kdokoliv chtít. Je to drsný, náhlaškovaný, plný výrazných postav s jasnou charakterizací a minulostí, která se postupně odhaluje. Sice se to z velké části soustředí na minulost jedné z postav, ale předpokládám, že další sérii se zaměří více na prokreslení jiných. Postavy, jejich vývoj a vztahy je to hlavní, co seriál táhne. Perfektně to zachycuje tón DnD kampaní a her, které zažíváte s přátelí a dynamika postav je neuvěřitelně zábavná na sledování. Amimace je dost jednoduchá, ale funkční, hudba parádní a lokace zajímavé. Avšak příběh a seriál samotný často až moc spoléhá na nadávky a násílí, strašně to tlačí na pilu, aby to bylo co nejvíc edgy! Největší problém se ale pro mě časem stala akce, né že by bylo něco na jejím provedení vyloženě špatně, ale seriál extrémním způsobem mění, jak jsou jednotlivé postavy silné a to bez jakýchkoliv vysvětlivek a to strašně ubírá napětí, protože víte, že to vždy vyřeší nějaká přesilená schopnost, kterou jsme už viděli a nebo nám bude teprve představena a člověk se tak nebojí vůbec o postavy, jelikož nezná jejich limity. Což prostě u dobrodružné akční fantasy show je docela problém. (Avšak je to Vox[Deus ex] Machina, takže otázka je jestli to k tomu nepatří) Proto to u mě nešplhá víš než na solidních 7/10. Více zde! Druhá série je o poznání lepší! Více zde.
MnamBuchta
964 bodů
10
Neuvěřitelně zábavný, drsný a akční seriál, který zakládá celý svůj příběh na několika postavách a jejich vzájemných vztazích, na kterých vám záleží a máte o ně strach. Je to nahláškované a každá akční scéna je dechberoucí a nedokážete odtrhnout pozornost. Pro milovníky černého humoru, Pána prstenů a jiného fantasy je toto nebe a dudy. Osobně bych to se seriálem Invincible zařadil mezi nejlepší seriály co nám Amazon nadělil. Vážně doporučuji obě série a za mě dokonce druhá série je ještě lepší než ta první.


Dodatečné informace

Původní název:
The Legend of Vox Machina (více)
  • USA Legenda jménem Vox Machina
  • USA The Legend of Vox Machina
Premiéra v ČR:
28. 1. 2022
Distributor:
Amazon Prime Video
Země původu:
USA
Čeština:
Legenda jménem Vox Machina je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch