Paralelní matky

68%
Paralelní matky

Dvě nastávající matky, Janis a Ana, se potkávají v nemocničním pokoji, kde se připravují na porod. Obě jsou nezadané a obě otěhotněly neplánovaně.

Janis (Penélope Cruz), která je ve středním věku, je z náhodného početí nadšená a na miminko se těší.
Puberťačka Ana (Milena Smit) je vyděšená, kajícná a traumatizovaná.

Obě ženy si krátí čas společným procházením dlouhých nemocničních chodeb. Janis se snaží Anu povzbuzovat a uklidňovat. Těch pár vyřčených vět, které si během několika hodin vymění, vytvoří mezi nimi velmi úzké pouto. Netuší, že jejich náhodné setkání zkomplikuje a zásadním způsobem změní jejich životy…

Paralelní matky je nový film španělského scenáristy a režisérského velikána Pedra Almodóvara. Jednu z hlavních rolí Almodóvar opět svěřil své oblíbené herečce a dlouholeté múze, Penélope Cruz. (Bioscop)
Recenze: Paralelní matky

Kinobox.cz
65%

Snímek s citem a pochopením staví protagonistky před složitá dilemata, jimž by nechtěl nikdy čelit žádný rodič. Premisou je tak blízký např. nedávným českým Kukačkám, které však téma výměny dětí ihned po porodu pojaly zcela jinak. Předně v tom, že v seriálu z produkce ČT se rodiče o záměně dozvědí, až když jsou děti mnohem starší.


mojmir.sedlacek
6 159 bodů
8
Energická Almodóvarova režie dodává podivnému slepenci několika motivů i nálad jasnou tvář, kterou je radost sledovat. Více zde.
ob_ver
ob_ver
629 bodů
7
Už v úvodu jsem měl smíšené pocity z linky dotýkající se občanské války. Dialogy této paralelní větve příběhu mi od začátku protivně šustily papírem a tento dojem se filmu za celou dobu nepodařilo zlepšit. Nastíněná traumata nejsou vzdálena žádnému evropanovi, přesto se mu nedaří přenést jejich tíži na diváka, film je zpracovává pohříchu nedůsledně. O mnoho lépe je na tom ústřední linka, která je upředena s mistrnou obratností a důvtipem. Nepostrádá lehkost a nadhled, při tom jí významně dopomáhají herecké výkony. O to větší rozpaky asi také film budí, ty nejstarší jizvy jsou totiž bezpečně pohřbeny, ač je s autory doslovně odkrýváme.

Dodatečné informace

Původní název:
Madres paralelas (více)
  • Španělsko Paralelní matky
  • Španělsko Madres paralelas
  • Španělsko Paralelné matky
  • Španělsko Parallele Mütter
  • Španělsko Parallel Mothers
Premiéra v ČR:
28. 10. 2021
Distributor:
Bioscop
Země původu:
Španělsko
Přístupnost:
15+
Čeština:
Paralelní matky je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Powered byJustWatch