Tlumočník

58%
Tlumočník
Hlavními hrdiny svérázné roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti. Během cesty se dostávají do bizarních situací, potkávají rozmanité lidi a postupně si skládají mozaikovitý obraz světa, který se navenek mění, ale v hloubce ukrývá nevyřešené konflikty. Díky poznání života toho druhého, začínají chápat vlastní činy a přehodnocují i svou identitu. (Bioscop)Recenze: Tlumočník

Kinobox.cz
40%

Tlumočník (2018) pozbývá prvku návaznosti a ani v nejmenším se nezdá být konzistentní. Naopak připomíná nesouvislý sled scén, násilně sešněrovaných a uvozených úmornými stereotypními záběry na jedoucí auto, doprovázené jak rádoby opulentní krajinou vypůjčenou z turistického magazínu, tak trouchnivějícími billboardy.

Kinobox.cz
40%

Když k tomu připočtu strašlivě vlezlý hudební motiv (který jsem si proti své vůli broukal už ve třetině filmu a pak zbytek dne), tak mi z toho vychází, že Tlumočník je ze všeho nejvíc promarněná šance.


xxmartinxx
xxmartinxx
22 279 bodů
2
Nejstatičtější roadmovie všech dob působící dojmem, že dramaturg omylem špatně klikl při hledání přílohy k mailu a tvůrci omylem zrealizovali první nástřel scénáře bez jakékoliv autokorekce nesmyslných zastávek a nefunkčních vztahů. PS: Při patnáctém leteckém tracking shotu auta doprovázeným tou samou melodií jsem vážně pochyboval o tom, že život jako koncept je nějak omluvitelný.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 011 bodů
6.5
Tlumočník se chtěl ucházet o Oscara jako nejlepší cizojazyčný film?! No teda na to byl příliš rozvleklý, mnoho vyloženě hluchých míst, žádné napětí, žádné tempo. Jiří Menzel (jeho roli měl prý hrát Juraj Herz) se mi v té roli sice líbil jako vždy, ale měl to být přece Slovák! Ta jeho slovenština dokonalá rozhodně není! Nevím, nejsem Slovenka, to by posoudili jistě rodilí Slováci. To si ale Martin Šulík nemohl vybrat nějakého skvělého slovenského herce?! Peter Simonischek vyšel z této dvojice jako rakouský bonviván rozhodně lépe. Dialogy ovšem "nemastné neslané". Scénář nepřinesl žádnou zajímavou dějovou příhodu, na dvě hodiny je to docela koncentrovaná nuda, řekla bych! Myslím, že se z toho slibného tématu dalo vytěžit víc. Moc se toho během té dlouhé jízdy nedozvíme a vzhledem k tomu, že Ali Ungár je velký "suchoprd", tak se ani nepobavíme. A slibovali překrásnou slovenskou krajinu, ale spíš tam byly nějaké bary a když jeli tím autem, tak mlha, že by se dala krájet. Nic moc vidět nebylo. Tedy občas ano, abych byla spravedlivá, ale těch krásných záběrů přírody bylo málo.
mojmir.sedlacek
6 032 bodů
6
Přál bych si, aby se Jiří Menzel stihl podílet ještě na řadě dobrých filmů, ovšem s Tlumočníkem to tak úplně nevyšlo. Na vině je především scénář, kvůli kterému vyprávění plyne tak pomalu, že skoro doufáte, že to budete mít za sebou. Jako úplně. Road movie se starými lidmi by mohla chytnout i ty mladé, ovšem myšlenkově klouže po povrchu a filmařsky nemá čím zaujmout. Nebo alespoň pobavit. Peter Simonischek jako (ne)stárnoucí bonviván dává vzpomenout na svou předloňskou hvězdnou úlohu Toniho Erdmanna, jako protipól mu Menzel funguje dobře. Alespoň mezinárodní koprodukce je na snímku vidět, díky čemuž se tvůrci nemusejí stydět, ale mohlo to tedy dopadnout mnohem, mnohem lépe.


Dodatečné informace

Původní název:
Tlmočník (více)
  • Česká republika Tlumočník
  • Česká republika Tlmočník
  • Česká republika Der Dolmetscher
  • Česká republika The Interpreter
Premiéra v ČR:
15. 3. 2018
Distributor:
Bioscop
Země původu:
Česká republika, Slovenská republika, Rakousko
Přístupnost:
12+
Čeština:
Tlumočník je dostupný s českými titulky

Podobné


Powered byJustWatch