Nabídka

88%
Nabídka
Seriál o natáčení filmu Kmotr z roku 1972.
avenis
avenis
9 963 bodů
8
Po prvním shlédnutém dílu jsem si napsala dvě slova. Sonda, pitva. Zdálo se mi to takové nicneříkající, užvaněné a nezajímavé. Sonda do práce v produkci a pitva filmu Kmotr. Potom už to začalo být zajímavější. Když příběhová realita zobrazila část budoucího filmu, to mě zaujalo. Myslím tím scénu v bistru, kde mafián Colombo loví zbraň zpoza splachovací nádržky. Zanedlouho mě děj vtáhnul a jednotlivé peripetie dodávaly chronicky známému filmu novou přidanou hodnotu. Líbilo se mi, že většina známých scén byla jen slyšet a původní lokace se sice objevily, ale bez imitace samotného natáčení. Takže nedocházelo ke "znesvěcení". Naopak z filmu si autoři seriálu vypůjčili prolínání dvou paralelních dějů a prostřihy mezi nimi. Myslím tím "kmotrovský" křest malého Michaela Rizziho kontra vraždění Michaelových nepřátel a seriálové prostřihy z natáčení přeslavné scény atentátu na Dona Corleona na popravu nepřítele filmu, mafiána Joe Galla. Také Colombův plán, jak nechá svého syna vystudovat práva a pak jej vidí jako senátora nebo guvernéra, to známe z úst Dona Corleona, protože totéž si přál pro Michaela. Tedy seriál je opravdu dobrý a milovníci Kmotra jej budou milovat. A dozvědět se, jak to chodí v produkci filmu taky není k zahození.
Motinski
Motinski
7 375 bodů
9
Brilantné. Objektívne možno nie bezchybné ale láska ku Kmotrovi u mňa tú piatú * obhají. Vidieť natáčanie obľúbených scén z filmu a ešte k tomu s tak dokonalým kastingom bol zážitok. Zážitok aký som nemal pri seriály veľmi dlho. The Offer je energický, nápaditý a vyrozprávaný s láskou a citom pri detailoch. Herci si to neskutočne užívajú a ajkeď najviac kraľuje Miles Teller a Matthew Goode, tak napríklad stvárnenie Copollu alebo Al Pacina ma v dobrom rozosmialo a žasol som nad tou podobnosťou. Naťahovanie sa s mafiou aj vedením Paramountu, istá súhra náhod aj šťastia, no proste príbeh čo chcete vidieť. Jediné čo mi trochu vadilo bolo že pri väčšine problémov stačilo ísť za najväčším šéfom a zrazu sa všetko vyrieši. Ale presne toto je vec ktorú som odpustil keďže sa jedná o pozadie toho ako vznikol jeden z mojich obľúbených filmov
celticek
celticek
5 916 bodů
10
Po dlouhé době něco skvělého. Pro milovníky Kmotra jasná povinnost. Neskutečný je hlavně casting. A to jak pro seriál, tak i pro natáčeného Kmotra - casting v castingu. Masakr. Nedá se tomu vytknout vůbec nic. Úžas. Každá epizoda je skvělá, ikdyž nevyužívá žádné cliffhangery. Člověk se od toho nemůže odtrhnout. Výborný zážitek.

Dodatečné informace

Původní název:
The Offer (více)
  • USA Nabídka
  • USA The Offer
  • USA Az ajánlat
  • USA La oferta
  • USA Пропозиція
  • USA 教父秘辛
  • USA ジ・オファー/ゴッドファーザーに賭けた男
Premiéra v ČR:
28. 4. 2022
Distributor:
Paramount Pictures
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch