The Northman (USA)
« další názvy »
USA USA
136 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický

Obsah

:
Jakou budoucnost má válečník, kterého k životu motivuje jen touha po pomstě? Robert Eggers, jeden z nejosobitějších režisérů současnosti, natočil temný, více »« méně

Režie

:
Robert Eggers

Scénář

:
Robert Eggers Sjón Sigurdsson

Herci

:
Alexander Skarsgård Anya Taylor-Joy Willem Dafoe Nicole Kidman Ethan Hawke ...
Premiéra: 14. 4. 2022
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Seveřan. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Seveřan myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27995 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Seveřan


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  17. 4. 2022
  p.a.douch (5476 bodů)

  Vikingský Conan, či Conan po vikingsku (myslím samozřejmě v rámci filmového umění)? To je fuk. Rozhodně dost dobrý film. Od Eggerse jsem nic neviděl a ani vidět nechtěl, ale navnadilo mě téma a neprohloupil jsem. Taylor-Joyová (či jak by se to mělo spisovně napsat), Kidmanová, Skarsgård i Bang velmi pěkný herecký výkon a ty šílenosti jsem jim věřil. Hawke i Dafoe sice dostali nic moc prostor, ale taky zahráli co měli. Vlastně všichni zahráli dost dobře. Nejvíc mě to ale překvapilo u Kidmanové. Takže jak to shrnout? Rozhodně si tento film ode mě těch 85 % zaslouží. Peněz za kino rozhodně nelituji. To že to není samá krutopřísná bitevní vřava mi bylo úplně fuk. "Činy Dánů" jsem nečetl, takže hezké seznámení s Amlethem. Rozhodně mě tenhle film bere víc, než jakékoli dílo o Hamletovi.
  P.S.: V díle Saxona Grammatica bych rozhodně žádnou psychologii nehledal (a konečně logiku taky ne).

 • 60%
  0
  0
  15. 4. 2022
  marie-kolarova (2485 bodů)

  Vikingové jak si je představují lidi 21. století. Ezo-pohansko-mysticko všehochuť, atmosférické, emocionální se stylovou hudbou. Když si ale stoupneme nohama na zem, nepředpokládám, že by Vikingové byli zase takoví retardi. Scénář neřeší žádnou logiku, ke štěstí musí divákovi stačí stylizovaní bojovníci s jejich rituály. Psychologie taky vcelku žádná, akorát Kidman si střihla slušnou záludnou mrchu. Jinak klasika o pomstě, a taky trochu lásce.

 • 65%
  0
  0
  21. 5. 2022
  Blackhand47XD (2219 bodů)

  O filmu jsem kromě základní synopse a hereckého obsazení nevěděl vlastně nic. Ani trailer jsem neviděl, takže jsem na něj šel vlastně jako na velkou neznámou. Už z počátku vás film vtáhne svou obrazovostí, dunivými tóny a prací se zvukem. Obsazení je samozřejmě skvělé a herci podávají chvílemi šílené výkony, ale je to pořád jen příběh o osudu a o pomstě. Když se na začátku hrdina dozví, co jej čeká, vlastně už přesně do detailu víte, jak to skončí (možná až na část s matkou). Vizuálně neskutečně působivé, artové a plné snových momentů a vizí, kdy se skvěle pracuje se severskou mytologií a folklorem. Příběh se ale vleče a budete koukat na hodinky, protože si budete říkat, kdy to skončí, protože nic nečekaného tam jednoduše nenajdete. Vizuál a mnohdy znepokojivé scény vás samozřejmě budou tahat zpátky, ale jinak je to zívačka. 65%

 • 0%
  0
  0
  24. 5. 2022
  ZaS (161 bodů)

  A je to tu zas. Valhala, valkýry, slovanští otroci, zabíjení všeho co se hýbe...
  Pokud někdo podle jména hlavní postavy čeká nějakou artovou verzi Hamleta bude zklamán. Je to obyčejná pseudohistorická mlátička, postrádající jakoukoliv logiku a smysl. Hlavní hrdina je pako, děj je stěží uvěřitelný a hlavně nudný. Jde jen o to kdo zabije víc lidí a silněji u toho řve.
  Shakespeare se musí v hrobě vrtět jak DiCapriova káča, ale nepochybuju, že Hitlerovi by se to líbilo.

Hodnocení a recenze Seveřan

63 77 ?
jak hlasovat?
 • ZaS 0%
 • Vojtas87 80%
 • Meky 45%
 • Blackhand47XD 65%
 • puposlav 65%
 • pavel paleček 70%
 • p.a.douch 85%
 • marie-kolarova 60%
 • frantisek-navorka 80%
 • InJo 80%
všechna hodnocení (10)