Služobníci (Slovenská republika)
« další názvy »
Slovensko Slovensko
Česká republika Česká republika
Rumunsko Rumunsko
Irsko Irsko
88 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Píše se rok 1980. Michal a Juraj jsou dva studenti bohoslovecké fakulty v totalitním Československu. Jejich učitelé ze strachu před zrušením kněžského více »« méně

Scénář

:
Rebecca Lenkiewicz Marek Leščák

Herci

:
Vlad Ivanov Martin Šulík Milan Mikulčík Samuel Polakovic Samuel Skyva ...
Premiéra: 24. 5. 2021
Distributor: Aerofilms
Jste na stránce filmu Služebníci. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Služebníci myslíte! K 3. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28311 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Služebníci


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  23. 9. 2020
  marie-kolarova (2612 bodů)

  Mrazivá výpověď o tom, jak komunistický režim držel pod krkem kněžské vzdělávání. Minimalismus, třeskutě dusná atmosféra, odcizení, podezírání, zbabělost a odvaha, kompromisy za cenu zkřivení charakteru, vydírání. Věčná otázka, kolik můžu slevit ze svých zásad a jak se neušpinit ve snaze vyjít s temnými charaktery. „Kdo má nevinné ruce a čisté srdce,“ opakuje studentům ten, kdo na nich má hromadu bláta. Stručné dialogy, záměrně chybí polopatické vysvětlení, nedoslovnost, náznaky. Největším zážitkem při odchodu je právě ta mrazivost zažraná pod kůží ještě dlouho po skončení filmu. „Si konečně uvědomte, že tady nejsme od toho, abychom byli šťastni,“ klade budoucím kněžím na srdce spirituál. Stručné hodnocení obludnosti komunistického režimu.

Hodnocení a recenze Služebníci

62 68 ?
jak hlasovat?
 • sabule 45%
 • bayern 20%
 • ASPHALT 80%
 • martin-kovanda 80%
 • marie-kolarova 90%
 • Riverdon 55%
všechna hodnocení (6)