Hrana zlomu

54%
Hrana zlomu
Plakát traileru
Film Hrana zlomu sleduje dvě dysfunkční rodiny v hluboké vztahové krizi. Ty propojí nečekané dramatické okolnosti, které je dostanou na pomyslnou „hranu zlomu“, ze které není cesty zpět. Scénář právě vznikajícího filmu si podle autora lynchovsky pohrává s divákovou schopností vytvářet si domněnky na základě neúplných informací a instinktivním škatulkováním hlavních postav na oběti a pachatele. Struktura Křižkova vyprávění odkazuje k postupům mexického scenáristy Guillermo Arriagy ve filmu 21 gramů nebo Babel. (4press)Recenze: Hrana zlomu

Kinobox.cz
65%

Hrana zlomu ve výsledku není příliš důslednou žánrovkou odkazující na předešlá díla a pomrkávající na fanoušky. Tvůrcům se však podařilo kromě sugestivní atmosféry a drsnějších scén, což ocení vyznavači žánru, postihnout i motivace postav a nejednoznačnost škatulek „dobro“ a „zlo“. Filmu by nicméně prospěla kratší stopáž, uvěřitelnější finále a důsledněji motivované skoky v čase.


avenis
avenis
9 792 bodů
8
Pozoruhodné drama s hororovými prvky. S minimem textů útržkovitě a na přeskáčku vypráví, jak jedno osudové tragické setkání může vyřešit dva (a více) problémů. Nemám ráda horory, ale tento film mě hodně zaujal. Skoky v čase mají svůj důvod a udržují mě po celou dobu v napětí a v pozornosti. Kozub ukazuje další rovinu svého hereckého talentu.
  • hudební doprovod
naytsirk
naytsirk
4 589 bodů
4
Ty dvě hvězdy spíš za snahu…jinak to byla děsná nuda bez jakéhokoliv napětí nebo strachu…

Dodatečné informace

Původní název:
Hrana zlomu (více)
  • Česká republika Hrana zlomu
  • Česká republika Repulse
Premiéra v ČR:
4. 11. 2021
Distributor:
Bionaut
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch