Česká republika Česká republika
95 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller

Obsah

:
Děj filmu se odehrává jednoho letního večera v rozhlasovém studiu, v jedoucím automobilu a v pražských ulicích. Zdánlivě neškodné vyprávění osudově změní více »« méně

Režie

:
Robert Sedláček

Scénář

:
Robert Sedláček Mirek Veselý

Herci

:
Karel Roden Barbora Bočková Igor Bareš Denisa Barešová Vilma Cibulková ...
Premiéra: 28. 4. 2022
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Promlčeno. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Promlčeno myslíte! K 23. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Promlčeno


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  8. 1. 2023
  Pete69 (23395 bodů)

  Jsem nadšený, že jsem videl něco tak nudného a přeci pro naše vody tak svěžího a osobitého. Skvělý scénář, jednoduché až strohé provedení, které si vystačí s "pár místnostmi a jedním autem"... jenže to vůbec nevadí. Karel Roden ukázal, že je pan herec a za každý další takovýto film budu nesmírně rád.

 • 75%
  0
  0
  21. 7. 2022
  JosefTomas (8957 bodů)

  Není lepšího pocitu, než když s minimálním očekáváním dostanete film, který vás nejenže nezklame, ale i příjemně překvapí. S málem si vystačující thriller, kterému nejvíce prospívá, čím méně o něm divák ví. Sedláček si dává na čas, atmosféru buduje až nečekaně dobře, a když Roden poprvé spustí, jde skoro husina po zádech. Potud dobře, jenže přichází ono ALE, v které jsem během sledování bláhově doufal, že nepřijde. V prvé řadě je to mnohdy nezájem některých herců hrát, takže ve výsledku své dialogy spíše odříkají a za druhé přílišná roztříštěnost příběhu, která se na střídmé stopáži 95 minut (pro thriller adekvátní) pokouší vštěpovat myšlenky s přesahem (pro thriller už ne tak adekvátní), ale nakonec je pouze nadhazuje, než aby je řešila (pro jakýkoliv film neadekvátní). Trošičku paradox, kdy minimalistický snímek nakonec nedokáže přijmout, že méně je někdy více. Nakonec však i toto mírné škobrtnutí nemůže zakrýt fakt, že jde o skvělou zábavu a hlavně vítanou změnu v rámci české tvorby.

 • 80%
  0
  0
  25. 11. 2022
  avenis (5499 bodů)

  No páni! To jsem nečekala. Na dnešní poměry, kdy filmová produkce hrne jednu blbost za druhou, tento film je jiný level. Od začátku až do konce jsem zůstala v lehkém napětí a rozhodně jsem neztrácela pozornost. Co na tom, že se nekonaly akce a vše bylo civilní, poklidné a takové... prostě normální. O napětí opravdu nouze nebyla.
  Akorát tam bylo celkem dost chyb. Tak třeba když se volá do rádia a to rádio má volající puštěné, vazbí to... tedy z rádia se to ozývá se zpožděním. Proč to rejža nevzal v potaz? Bylo toho víc, ale proč si kazit dojem...

 • 75%
  0
  0
  7. 5. 2022
  marie-kolarova (2639 bodů)

  Na české poměry nadprůměrná podívaná, škoda jen závěru, který nemá tu správnou eskalaci. Příjemný minimalismus, který nenudí ani na chvíli, což je podpořeno též solidní hereckými výkony. Propracovaný scénář bez logických zádrhelů v neustálém šikovně udržovaném napětí. Psychologická stránka bez lapsů. Jak se vyrovnat s tím, když se dozvím, kdo skutečně byl můj otec.

 • 100%
  0
  0
  22. 1. 2023
  ZaS (500 bodů)

  Nevím jestli je to bídou posledních let, ale už dlouho jse neviděl tak dobrý film. Nominálně krimi, kde ale před kamerou k ničemu násilnému nedojde. Přsto s napětím čekáte jak to dopadne.

Hodnocení a recenze Promlčeno

73 62 ?
jak hlasovat?
 • ErizChan 65%
 • rublik05 50%
 • Volpe 60%
 • regazzoni 75%
 • ZaS 100%
 • KatkaKK 70%
 • Pete69 80%
 • Brenan88 65%
 • Meky 75%
 • Ladaxxx 80%
všechna hodnocení (22)