The Empty Man (USA)
USA USA
137 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Krimi, Mysteriozní, Thriller

Obsah

:
Při pátrání po zmizelé dívce narazí bývalý policista na tajemnou skupinu snažící se probudit děsivou nadpřirozenou bytost.

Režie

:
David Prior

Scénář

:
David Prior Cullen Bunn

Herci

:
Stephen Root Joel Courtney Aaron Poole Evan Jonigkeit Conner Dowds ...
Jste na stránce filmu Prázdnota. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Prázdnota myslíte! K 7. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28234 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Prázdnota


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  31. 12. 2021
  Martrix (2569 bodů)

  Snad náhoda, nebo nějaký filmařský šotek, mi podruhé v krátké době poslal dva filmy, které mají nemálo společného a zaslouží si tak jakýsi battle. Před pár dny to bylo Silent Night vs K zemi hleď!, a teď to bude Proroctví z temnot vs Prázdnota. Oba snímky spojuje legenda o bytosti, která přestává být pouze abstrakcí a mýtem. A pak také skvěle navozená atmosféra. V případě Proroctví z temnot jsem napsal: "Pellington z nepříliš dobrého scénáře dostal maximum. Velmi dobře zvolené zvuky a hudba v kombinaci s kamerou, vytvořily slušnou atmosféru. Jenže to samozřejmě nestačí. Vztah Jacka s policajtkou byl jako když se vaří amarouny...zabublalo to a najednou to bylo hotový. Postava Gordona byla celá špatně a když se to tak vezme, tak pointa toho všeho je....před tou nehodou se dělo něco divného a nějak...netuším jak, to souviselo i s úmrtím Jackovi ženy. Myslím, že zmatení diváka je takový bonus navíc...asi jako když vám dají ke stejku...zadarmo i kus tofu... ." Jak je na tom se scénářem Prázdnota? Nu, je o tři levely jinde. Propracovanější, složitější, ale přesto srozumitelnější a především je velmi dobře vypointovaný. Po skončení filmu vám nejspíš nebude šrotovat v hlavě, proč, co, kdo udělal a co tím kdo myslel...co to všechno vlastně znamená. V tomto filmu totiž došlo k málovídanému prolnutí skvělé režie a velmi dobrého scénáře. Vše práce chlápka, který do té doby nic nenatočil. Už jen to je obdivuhodné. Navíc se do toho pustil poprvé až ve svých padesáti letech. Na plné čáře tak válcuje tvůrce Proroctví z temnot...přestože to tak podle diváckého ohlasu, ani recenzí vůbec nevypadá. Vysvětlení je dle mého názoru prosté. Je jím ta jediná věc, která mluví v neprospěch Prázdnoty a tou je absence známé tváře, třeba v podobě Richarda Gere, která sama o sobě přiláká spoustu diváků. A to diváků, kteří do kina nešli ani tak na strašidelný thriller, jako spíš na R. Gere v "nějakém mysteriózním filmu". Srovnání je malinko nefér na obě strany, protože filmy od sebe dělí téměř dvě dekády a Prior se přizpůsobil vývoji žánru. Speciálně horory totiž prošly velkou změnou. Mnohem častěji splývají s thrillerem...tzn. mají i jiný obsah, než nahánění blondýn po lese. Dnes už s pouhou řezničinou a gumovou potvorou nikdo neuspěje. Budoucnost hororu je v rukou chlápků jako je Mike Flanagan, Ari Aster, Robert Eggers a doufejme, že i Davida Priora.

 • 40%
  0
  0
  23. 8. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1882 bodů)

  Začátek asi 15 nebo 20 minut bylo opravdu zajímavých.dalsich 20 minut též velmi zajímavých,a pak čistá nuda ,pak šla kvalita dolů.asi takhle když u hororu na který se dívám,nekleju,kvůli tomu jak se lekam,a neříkám si proč sem se na to díval když sem tak ze***něj,tak to není poradny horor

 • 85%
  1
  0
  16. 7. 2021
  InJo (1831 bodů)

  Nečekaná hororová událost, která náramně rezonuje. Pokud vám to sedne, což jasně odhalí už dvacetiminutový prolog, délka vám vadit nebude. Já si užil snad každou minutu té krásně budované znepokojivé atmosféry. Arimu Asterovi možná roste silná konkurence.

Hodnocení a recenze Prázdnota

58 85 ?
jak hlasovat?
 • lamps 80%
 • dav.bal 50%
 • Martrix 85%
 • Temný Pán ze Sithu 40%
 • Brenan88 40%
 • jarv 40%
 • InJo 85%
 • Riverdon 45%
všechna hodnocení (8)