C. B. Strike

76%
C. B. Strike
Příběh se soustředí na Cormorana Strikea, který na vojenské misi v Afghánistánu přišel o kus pravé nohy a vrátil se z války domů, aby si založil soukromou detektivní firmu provozovanou v maličké kanceláři v londýnské Denmark Street. Přestože si z Afghánistánu odnesl těžké zranění i jizvy na duši, jeho mimořádné schopnosti i zkušenosti vyšetřovatele vojenské policie se ukáží jako klíčové pro vyřešení tří složitých případů, na něž je policie krátká. V pátrání po stopách mu pomáhá Robin Ellacottová, která pro Strikea začne pracovat jako dočasná asistentka a záhy je pohlcena jeho vyšetřováním, stejně jako detaily z detektivovy zářné, ale ponuré minulosti.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
6
Beznohej (a rozštěpenej, ale o tom se tam nemluví) Cormoran Strike a jeho společnice Robin Ellacott je sympatická dvojice soukromých vyšetřovatelů, to se docela povedlo. Mají svoje problémy a chyby, ale také schopnosti a inteligenci. A řeší případy. A tady prrr! Případy nejsou vyloženě hloupé. Právě naopak. Jsou až zbytečně moc komplikované. Je to sice klasické schéma, kdy máme skupinu podezřelých a v té se hledá vrah... až mi to trochu připomíná nějakou prodlouženou epizodu z pana Monka (akorát bez vtipu). A nebo se postupně propracováváme k podezřelým. A typické pro tento seriál/knihy je to, že je tam strašlivě moc jmen. Jo, ztrácel jsem se v tom, o kom se zrovna mluví. Jsou to desítky různých svědků, příbuzných, příbuzných svědků, spolupracovníků, známých, neznámých a dalších lidí, kteří se tam objeví jen na chvíli a nemají žádný velký vliv na děj. Nějak extra geniální to není, ale taky to není žádná vyloženě ostuda a docela mě to bavilo. Ústřední dvojici herců Toma Burkeho a Holliday Grainger jsem si poměrně oblíbil. Zjistil jsem, že vznikají stále nové knižní tituly této série, takže je možné, že se s Cormoranem ještě někdy shledám. Ale to, co už mám za sebou, stačilo jednou.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
Volání kukačky parádní, pak už to jde jenom dolů.. Možná i škoda, že ty zbylé 2 knížky jsou nahnané jen do dvou dílů. Každopádně úvodní song nemůžu dostat z hlavy, oba představitelé parádní - jen prostě škoda, že to nejlepší je hned na začátku..

Dodatečné informace

Původní název:
Strike (více)
  • Velká Británie C. B. Strike
  • Velká Británie Strike
  • Velká Británie C.B. Strike
  • Velká Británie Cormoran Strike
  • Velká Británie The Strike Series
  • Velká Británie Страйк
Premiéra v ČR:
11. 12. 2021
Distributor:
HBO Max
Země původu:
Velká Británie, USA
Přístupnost:
15+
Čeština:
C. B. Strike je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch