Čtyři vraždy stačí, drahoušku

82%

Komentáře a recenze 27

Dle počtu bodů
Pete69
Pete69
31 238 bodů
7
V tomto snímku bych volil do hlavní role někoho jiného, než pana Lipského ( při vší úctě ) Možná nikdo jiný nemohl, ale co bych lhal.. Důvod obsazení je každému jasný, když se podívá na to, kdo film režíroval :) Fil má podle mě větší potenciál. I tak dobré - 70%
kunafix
kunafix
20 042 bodů
6
Konečně jsem to viděl celé. Film má svá pozitiva, ale i negativa. Velmi rušivý element je třeba Marie Rosůlková, kterou bych nejrači sám zabil. To už by těch vražd ale bylo pět - i když ve skutečnosti jich bylo ještě víc a hláška "Čtyři vraždy stačí, drahoušku" ve filmu vůbec nezazní - je tam jen "Tyhle vraždy stačí, drahoušku". Lubomír Lipský je taky podle mě špatnej herec a jeho humor (resp. humor v jeho podání) mi nepřijde a nikdy nepřišel humorný. Přesto je tato role tou, kterou u něj chválím. Samozřejmě hlavní devizou filmu jsou dobré hlášky a zamotaný veselý bláznivý děj plný mrtvol. K těm hláškám mám ale výhradu, že sice hláška dobrá, ale zahláškovaná často docela suše, mohlo být líp. Ale je mi jasné, že to je taky kvůli mé alergii na některé herce. Ale třeba takovej Josef Kemr, chch, ten neměl chybu. "Dej fem ten fek. Ten fek fem zek." Originální zpestření filmu přinesly kresby a stylizace do Saudkových komiksů, ze kterých je cítit erotický nádech, všude samá sexbomba - i ta, co dělala reklamu na pěnu Ozamex a pod paží měla huňáče. Celkově se divím, že komunisti vůbec něco takového dovolili, a to včetně toho, jak moc amerikanizované to bylo. Komiksy a sexbomby - úplné Sin City. "Ten člověk nevraždí sám, je jich víc. Asi 17." K tomu všemu je složená fakt parádní hudba, to se v českém filmu taky moc nevidívalo. "Budete-li mít chuť vraždit, přijďte. Tady se vždy někdo najde." A samozřejmě nesmím zapomenout na: "My jsme všichni Gogo."
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
Trvalo mi teda dost let, než jsem čtyři vraždy shlédl konečně fakt celé. Je to nálož vtipů od začátku do konce. Skvělá parodie na mafiánky, Macourkovsky hravá a s vymazlenou češtinou.
lamps
lamps
15 250 bodů
9.5
Jedinečný film. Famózní herci, nezapomenutelné gagy a zřejmě nejvíc mrtvol, kolik kdy v dějinách českého filmu vypadlo ze dveří. Oldřich Lipský byl prostě machr, byť ho o pár let později překonalo duo Svěrák- Smoljak.
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
8.5
Dobře se při sledování tohoto skvělého filmu divák baví. Dokonale zamíchaný příběh a perfektní Lubomír Lipský.
avenis
avenis
9 870 bodů
10
Když to běží v televizi, bráním se už. Nechci to vidět, chci zapomenout. Marně. Zase koukám a zase se už dopředu královsky bavím. Nádherná chronicky známá parodie na gangsterky, kterou si obleču, jsem tam, se všemi těmi mafiány, policisty, Georgem, Sabrinou, panem Gogo a paní bytnou. A ručník mám svůj.
p.a.douch
p.a.douch
8 438 bodů
8.5
Musím říci, že tento film mě bavil dokonce víc, než kniha na jejíž základě vznikl (Mrtvým vstup zakázán od Nenada Brixiho). Jako vždy, u režiséra Lipského, skvělé obsazení elitou komediálního herectví té doby u nás. Perfektní spojení filmu s komiksovými kresbami Káji Saudka. Celkově u mě spokojenost.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 081 bodů
9.5
Režisér Oldřich Lipský si do své komedie samozřejmě zase nasadil svého bratra Lubomíra. Já ale myslím, že to byla vynikající volba! A těch hlášek z tohoto filmu, které po téměř padesáti letech stále používáme! "Pryč, prokletá skvrno!" Nebo občas volám z koupelny: "Mýdlo končí, mýdlo končí. Ručník končí, ručník končí." Mafián Kemr: "Dej fem ten fek sem fek". Huhukoktejl rovněž občas doma děláme. (Tedy pokud zrovna neděláme Hlinomazův cloumák z "Limonádového Joea"! :-)) Kresby Káji Saudka tento film jedině vylepšují. A bezvadná hudba Vlastimila Hály. Též neuvěřitelná spousta vedlejších postav, ztvárněných těmi nejlepšími českými herci.
jirka26
6 288 bodů
8
ČESKÁ KLASIKA.
VitvarJane
VitvarJane
4 487 bodů
6
best humor se skvělými herci...