The Two Popes (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
Itálie Itálie
Argentina Argentina
USA USA
125 minut

Žánry

:
Drama, Biografický

Obsah

:
Za zdmi Vatikánu hledají konzervativní papež Benedikt a jeho nástupce František společné řešení, kterak vyšlapat novou cestu pro katolickou víru.

Režie

:
Fernando Meirelles

Scénář

:
Anthony McCarten

Herci

:
Jonathan Pryce Anthony Hopkins Juan Minujín Sidney Cole Federico Torre ...
Jste na stránce filmu Dva papežové. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Dva papežové myslíte! K 22. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27075 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  1. 1. 2020
  Sheldon (15941 bodů)

  Dva papežové, které uvádí do vašich televizí Netflix je výpravná konverzační dramatická komedie, která je krásnou kombinací hraného filmu s dokumentem a dvojicí špičkových hráčů Anthonyho Hopkinse a Jonathana Pryce. Je to podívaná naprosto skvělá, ostatně na režijní sesli seděl vynikající filmař Fernando Meirelles, který tak po filmu Constant Gardener a Město bohů má už třetí majstrštyk. Velké překvapení a pochvala Netflixu.

 • 70%
  0
  0
  7. 1. 2020
  lamps (14231 bodů)

  Film rozpolcený jako názory jeho dvou klíčových postav. Nemám sice sebemenší zájem angažovat se v otázkách náboženství, ale zdejší téma "měla by a jak by vlastně mohla církev polidštit své praktiky, aby se přizpůsobila současnému volnomyšlenkářství" je naštěstí univerzální a jednoduché, takže mě výměny názorů dvou vyhraněných osobností celkem bavily a zajímaly. Tedy přesněji řečeno, zajímal mě liberální postoj Františka, jehož snímek v první půlce profiluje jako zvěstovatele dobré a pokrokové vůle, jemuž nabručený Benedikt jen vznešeně odsekává a sám se v konverzaci tolik nechytá. Vztah mezi dvěma natolik silnými a inteligentními osobami je vůbec podán ukvapeně a vyprávění se od jejich důležité konverzace ve druhé polovině zbytečně na dlouho přesouvá k flashbackům, které dějovou linii v přítomnosti nijak významně neovlivňují. Jsou tam spíše proto, aby měl snímek lepší drajv a nebyl jen "nudnou" konverzačkou - což by se přitom rozhodně nestalo, kdyby Meirelles konflikt a spřátelení obou papežů více rozpitval a nechal oba fantastické herce ještě více hrát. Takhle jsou Dva papežové na rozcestí mezi důležitým konverzačním dramatem s hezkým historickým přesahem a stylově sestříhaným popkulturním klipem, v němž bezpochyby nadaný filmař s citem pro timing předvádí zbytečnou formální exhibici - v jeho rukou skutečně mohlo jít o zásadní počin roku a mrzí mě, že se to nakonec nepovedlo.

 • 85%
  0
  0
  31. 3. 2020
  Pete69 (12087 bodů)

  Skvělý film. Dostat se pod kůži dvou novodobým papežům, to je "maistrštik". Nevím, jak důvěryhodný film je, ale působí velmi důvěryhodně... Jonathan Pryce, jakožto papež František svým bezprostředním a civilním výkonem dokonce předšil Anthonyho Hopkinse ( papeže Benedikta XVI. ) a to je druhý "maistrštik". Film je velmi sugestivní, výpravný a působí přirozeně, až jsem měl jakožto zapřísáhlý ateista chuť přidat se k církvi a dělat něco "ušlechtilého", což považuji za třetí a největší "majstštik" .. pár minut po shlédnutí mě myšlenka přešla :D Přesto ve mě film zanechal opravdu hluboký dojem... krásné zpracování - 85%.

 • 75%
  0
  0
  11. 1. 2020
  marie-kolarova (2106 bodů)

  Inteligentní konverzačka s humorným nadhledem. Funguje celkem fajn, ale kvůli velkému rozsahu působí zkratkovitě, s tím, že je zbytečně prostoru ponecháno flashbackům. Asi pro ty, kteří dosud o papeži Františkovi nic nevěděli. Dramatická rovina není nijak zvláště přítomná právě kvůli těmto návratům zpět. Čímž pádem se trochu zastírá opravdový vnitřní zápas obou z nich. Rezignovat na úřad papeže bylo velmi odvážným rozhodnutím stejně jako pochyby, které užírali tehdy ještě Bergoglia. Výsledkem je polidštění obou, ale nejde to zase tolik dovnitř.

 • 80%
  0
  0
  27. 2. 2020
  Blackhand47XD (1987 bodů)

  Nemusíte být vyznavačem křesťanské víry, abyste si tento snímek vychutnali, což se také stalo v mém případě stalo. Film jako takový se církev snaží prezentovat v dobrém i špatném světle a jeho středem je názorový střet dvou zcela odlišných papežů, jejichž debatováním se víceméně celé dílo zabývá. Pokud vás tedy baví konverzační filmy, které ke všemu navíc ještě vycházejí ze skutečnosti, mohu vám Dva papeže jen doporučit. Nedivím se, že byli Pryce s Hopkinsem nominováni hned na několik cen, protože ať už tito dva hrají v čemkoliv, vždycky do svých rolí dávají všechno. Rozhodě se tedy jedná o kvalitní dílo, které vám o svatých mužích odhalí i věci, o nichž jste možná vůbec nevěděli. 80%

 • 80%
  0
  0
  28. 1. 2020
  Vurhor (1861 bodů)

  No vida. Koukám, že nejsem jediný, komu po zvolení Františka proběhlo hlavou, že se strašně podobá Jonathanu Prycovi alias Nejvyššímu vrabčákovi alias bondovskému padouchovi Carterovi. Pro tu roli byl jako stvořený. Jedna z nejpůsobivějších věcí na celém snímku je především přirozený styl, díky kterému do sebe tvůrci hravě prolínají vtipné a milé momenty společně s těmi závažnějšími a hlubšími. Není to jen dobře napsaná kecačka mezi dvěma muži víry, kteří se v mnoha názorech liší, je to i skvělá demonstrace toho, že i když se mohou papežové zdát jako staří podivíni, kteří nedokáží mluvit o ničem jiném než o bohu, jsou to stále jen lidé. Lidé, co mají své preference v jídle, hudbě (ta ABBA mi vykouzlila úsměv na tváři) nebo i fotbalovém mužstvu. Když už je řeč o hudbě, její výběr je zde senzační. V mnoha momentech působí, jako kdyby do dané scény vůbec neseděla, ale zároveň se ta bizarnost divákovi bude vlastně zamlouvat. Nemuselo to být tak sentimentální, plus některé scény z Bergogliovo minulosti postrádaly švih a nějakou silnější emocionální dávku. Chemie mezi oběma papeži ale skvělá, své na tom dělají ty opravdu dobře napsané dialogy.
  Hezký film. Akorát si říkám, že by bylo vtipný, kdyby Benedikta místo Hopkinse hrál Ian McDiarmid. Benedikt totiž zase trochu vypadá jako císař Palpatine. A to nic proti němu! Má prý rád kočky, takže u mě má plusové body!

79 88 ?
jak hlasovat?
 • beseda 85%
 • Pete69 85%
 • Blackhand47XD 80%
 • karel-servus 85%
 • Vurhor 80%
 • lukasopicasso 50%
 • Brenan88 80%
 • Scintilla 80%
 • Fandysek 75%
 • marie-kolarova 75%
všechna hodnocení (16)