Le passager de la pluie (mezinárodní název)
« další názvy »
Itálie Itálie
Francie Francie
120 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Film Noir

Obsah

:
Zatímco je její muž v práci, zabíjí vyděšená Mellie, která je sama v domě na Azurovém pobřeží, zločince, který ji znásilnil. Místo toho, aby vše oznámila více »« méně

Režie

:
René Clément

Scénář

:
Sébastien Japrisot Lorenzo Ventavoli

Herci

:
Charles Bronson Marlène Jobert Gabriele Tinti Jean Gaven Jean Piat ...
Jste na stránce filmu Cestující v dešti. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Cestující v dešti myslíte! K 26. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28024 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Cestující v dešti


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  24. 6. 2022
  martin-mickey-stusak (25657 bodů)

  Psychologické thrillery byly na přelomu 60. - 70. let v diváckém zájmu a jelikož se režisérovi komerčně nepoštěstilo s jinak oceňovaným válečným vlasteneckým eposem ´Paris brûle-t-il?´ (1966), sáhl pro jistotu právě po takovém žánru a zdařilo se. Snímek se ukázal svou přesvědčivou osobitostí dokonce i coby pocta Alfredu Hitchcockovi. Dějství plného záhad nejen co se týče případu, ale především v charakterizaci postav a vzájemných vztahů, je stavěno na pevných hereckých výkonech, které chtě nechtě Marlène Jobert a Charles Bronson zvládli na jedničku. Ono to celé není ani tak na událostech, jako převážně na konverzacích, ve kterých se skrývá mnohé k odhalení. A aby to zase nebylo až tak jednoduché, milostný motiv vše ještě více zamíchá. Vysoce inteligentní film v emocionální rozpravě veškerých záhad a nejasností narážející na misogynii a co je či není hlavním katalyzátorem daných skutků. Co není vyřčeno, to je nějakým způsobem naznačeno a dobře se toho využívá i zneužívá. Tady všechno souvisí se vším, což znamená, že nic není náhoda, tudíž vždy je nebo bylo něco ovlivněno něčím. Scénář je tímto v rámci psychologie člověka a jeho chování zpracován mistrovsky a byť se atmosféra může zdát být nudná, je potřeba během sledování pozorně naslouchat každičkého vyřčeného slova ke správnému uchopení celého příběhu. Vcelku film složitý, ale silný už ve svých základech.

 • 60%
  3
  0
  7. 12. 2017
  SNCIS (6519 bodů)

  Marlène Jobert je znásilněná psychopatem, kterého následně zabije. Na scénu přichází tajemný, charismatický Charles Bronson. "Love, Love" Nevíte kdo je, koho ztvárňuje, víte jen že je neskutečně chytrý. "Když rozbiješ ořechem okno, znamená to - že jsi zamilovaná." Pochopitelně ztvárňuje policajta (plukovníka), který chce čapnout ženu, která se stala nejdřív obětí a pak pachatelem. Mělo to slušný potenciál, ale v druhé polovině je to hodně překombinované. "Melancholie." Konec je zajímavý, nicméně jinak je to průměrná kriminálka. - 60%.

 • 0
  0
  30. 12. 2013
  Host
  Host

  Dobrý den, zajímolo by mě, kdo daboval původně tento film, protože, to co předvedla Sabina, je mimo reál. Děkuji za odpověď.
  Petr Švásta

Hodnocení a recenze Cestující v dešti

65 60 ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 100%
 • Evianka 90%
 • Psychotronix 60%
 • booboobear 95%
 • Krupe 80%
 • Had 60%
 • SNCIS 60%
 • bayern 40%
 • ballrog 65%
 • olga-pu 70%
všechna hodnocení (29)