Černé vdovy

57%
Černé vdovy
Plakát traileru
Renatu, Johanu a Veroniku spojuje přátelství a firma, ve které pracují jejich tři manželé.  V manželství si už odžily nějaký ten pátek, i když jim je teprve kolem třiceti. Johanu manžel bil, Renatin manžel se znenadání začal chovat jako gangster, co schovává doma bouchačku a Veroničin manžel s Veronikou odmítal spát, aby ona pak našla v šuplíku pod postelí časopisy s gay pornem. Žádná slast. Hrdinky poznáváme v okamžiku, kdy jedou se svými manželi na chatu k jezeru někde na Moravě. Mají tam strávit prodloužený víkend. Holky, i když jsou manželi přehlíženy a občas i ponižovány, se ale tváří naprosto klidně. A podivně klidně se tváří také v okamžiku, kdy člun s jejich manželi najednou uprostřed jezera vylétne do povětří. Jsou to obyčejné ženské, kdo by od nich čekal vraždu, že ano? Johana, Renata a Veronika jsou šťastné, že začnou žít nový život. Staly se majitelkami firmy svých manželů, statut vdov skýtá překvapivé výhody. Čeká je tolik příležitostí, tolik naplněných snů, tolik možností! Jen na sobě nesmí dát znát, že mají ze smrti manželů vlastně radost. Bujaré slavení tak skrývají za zdmi domu jedné z nich a spřádají plány, jak budou odteď žít. Brněnský detektiv Olin Nekula, který případ vyšetřuje, brzy zjistí, že nešlo o nešťastnou náhodu. K vdovám sice chová sympatie, ale něco mu tu nehraje. Olin brzy pochopí, že ve věci je něco mnohem většího, než manželské vraždění. Nachází totiž podivné propojení manželů hlavních hrdinek s podezřelou německou firmou. Ba co víc, stopy vedou k jeho kolegovi, šéfovi pražské kriminálky Písaříkovi. A vdovy? Jejich nadšení postupně vadne. Představy nového a šťastného života se zdaleka nepotkávají se skutečností. Najdou sice tašku plnou peněz, jenže co s ní, když si je ani nemůžou užít, aby nebyly příliš nápadné? A pak je tu také podivná smrt jednoho z řidičů jejich firmy. A aby toho nebylo málo, zjistí, že Mirek, Renatin manžel jejich pokus o vraždu přežil. (TV Prima)
avenis
avenis
8 145 bodů
9
Černá komedie, která fakt baví. Všechny tři herečky jsou výborné a téma je sice trochu na hraně, ale proč ne... První řada je jednoznačně lepší a druhá působí trochu nastavovaně, ale i tak, je to dobré. Kdoví, bude-li ještě třetí řada. Rozhodně se nejedná o nic hlubokého a tak nemá cenu babrat se v sofistikovaných rozborech s rádobykvalifikovanými silnými slovy, které tak rádi používají někteří filmoví "odporníci".
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 011 bodů
6.5
Tak jako oddechová záležitost na nedělní večer docela dobré. Bolek Polívka coby Pražáky vysmívaný brněnský vyšetřovatel mě vcelku bavil. Dávám 65%, možná hraje roli i to, že mám ráda jak Jitku Čvančarovou, tak Janu Plockovou.
Blatouch72
Blatouch72
587 bodů
6
Black Widows. Přetočený, upravený, seriál, poctivě a asi dobře. Natočeno podle severské předlohy: https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=8GnjhPANels. Na IMDB má 6,5. Po prvním díle asi velmi podobně. Kde jsou uvedeni zahraniční scenáristé?
  • dobře natočeno


Dodatečné informace

Původní název:
Černé vdovy (více)
  • Česká republika Černé vdovy
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Předplatná

Powered byJustWatch