Executive Decision (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
133 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Thriller

Obsah

:
10 000 metrů nad mořem se elitní tým specialistů snaží zachránit 400 lidských životů na palubě Boeingu 747... a dalších více než 40 miliónů dole na zemi. více »« méně

Režie

:
Stuart Baird

Scénář

:
Jim Thomas John Thomas (II) John Thomas

Herci

:
Kurt Russell Steven Seagal Halle Berry John Leguizamo Oliver Platt ...
Premiéra: 20. 6. 1996
DVD: 26. 5. 1998
Jste na stránce filmu Boeing 747 v ohrožení. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Boeing 747 v ohrožení myslíte! K 23. říjnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27783 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  13. 7. 2019
  martin-mickey-stusak (23918 bodů)

  Americké dopravní letadlo je přepadeno muslimskými teroristy a tak je vysláno speciální komando, které doprovází zpravodajský analytik. Snímek na provařené téma, ale co se týče diváckého zájmu, v podstatě nic proti ničemu. Popcornový devadesátkový film se vším všudy, jak bylo ve své době žádané. Jedno je přeci jen rozdílné a to fakt, že příběh nemá svého hrdinu. Každá postava má své dané místo a každý má v rámci vývoje děje co do činění. Zpočátku to samozřejmě vypadá Stevena Seagala, který si střihl šéfa zasahující jednotky, ale když překvapivě v první třetině snímku vypadne ze hry, pohled je přirozeně zaměřen na Kurta Russella. Ale svým způsobem tomu také není. Dodnes se vedou diskuse, proč vlastně Steven Seagal skončil tak brzy, když měl za sebou velmi úspěšný snímek 'Přepadení v Pacifiku'. Že by zklamání po slabé odezvě jeho režijního počinu 'Aljaška v plamenech'? Nebo jen nechtěl v podstatě to samé, co už jednou ztvárnil ve zmíněném 'Přepadení v Pacifiku'? Buď jak buď, každopádně jako jediný dokázal něco, co jiný ne. Jako představitel akčního hrdiny nemusí být ve snímků za každou cenu. Takový Arnie či Sly by to neudělali. Příběh začíná klasickou scénou naplňování letadla turisty, kde zamrzí, že nejsou představený žádné určité postavy, jak bývalo zvykem. Tady se na nic nečeká a ihned dojde k přepadení. Zklame také jednání vládní garnitury. Nemá to takový drive jako třeba u 'Přepadení v Pacifiku'. Druhá polovina snímku už se zdá být zbytečně natahovaná a to jenom proto, že kolísá napětí. Tento fakt vždy rozbourá až přítomnost Halle Berry v roli letušky, která místy vstoupí do děje. Dramatické přistání a scenérie na letadlo samotném závěru na letišti  je už takovou danou klasikou tohoto filmového žánru. Snímek funguje jak má, a plní svůj účel. Devadesátkový akční concept bez bázně a hany, který nijak neurazí ani dnes.

 • 65%
  0
  0
  10. 10. 2021
  Pete69 (16262 bodů)

  V době svého zrodu jsem měl film rád, dnes po delší době zapadá do veliké škatulky filmů podobného ražení. Film ničím nepřekvapí, je to jen solidní akční devadesátkovka na téma Únos letadla a neohrožený zachránce. Filmu také hodně pomohl Kurt Russel.

 • 65%
  0
  0
  8. 4. 2020
  Sheldon (15979 bodů)

  Kurt Russel je jedním z mých nejoblíbenějších herců a v této době jsem byl i velkým fanouškem Stevena Seagala. Takže otázka je jasná, proč to není akční pecka, ale jen slušný průměr? Těžko říct. Říká se, že film dělá záporák a zde ho hraje dokonce fantastický David Suchet. Scénář je dílem mládenců, kteří vymysleli Predátora. Problém je v humoru, který zde v podstatě není. Kdyby se to nebralo tak vážně, obzvlášť když je to v zápletce naprosto směšné béčko a režíroval by to někdo jiný, než střihač Stuart Baird mohla to být Nebezpečná rychlost. Jenže není.

 • 45%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Danny F. (11130 bodů)

  Běžný děj v rámci žánru. Akce přiměřená a Seagalovi moc prostoru teda nedali zato Russell se ukázal.

63 ? ?
jak hlasovat?
 • Pete69 65%
 • Sheldon 65%
 • Sandrastekla 65%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • petr-sedivec 70%
 • jiri-cisar 85%
 • Kim6 60%
 • Angelus 60%
 • SNCIS 70%
 • Danny F. 45%
všechna hodnocení (72)

V žebříčcích uživatelů