Bad Times at the El Royale (USA)
USA USA
140 minut

Žánry

:
Krimi, Mysteriozní, Thriller, Film Noir, Retro
Motto: Všechny cesty vedou sem

Obsah

:
Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých více »« méně

Režie

:
Drew Goddard

Scénář

:
Drew Goddard

Herci

:
Jeff Bridges Cynthia Erivo Dakota Johnson Jon Hamm Chris Hemsworth ...

Podívej se na Zlý časy v El Royale online!

Premiéra: 11. 10. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Zlý časy v El Royale. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zlý časy v El Royale myslíte! K 6. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27817 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Zlý časy v El Royale


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  27. 12. 2018
  Brenan88 (44293 bodů)

  Myslím,že je zcela jasné u kterého člověka se Drew Goddard inspiroval při psaní scénáře. Tohle je prostě jasná Tarantinovka ve spoustou výborných charakterů,lákavým prostředím a zajímavou zápletkou. Sešla se zde plejáda známých jmen z nichž bych jen marně hledal toho nejlepšího. Všichni zde měli dostatek prostoru a využili ho na sto procent. Každý medailonek mne bavil a celkově to do sebe krásně zapadlo. Goddard tomu všemu dal nádherný retro kabát plný neonů a deště. To celé doplňuje výborný dobový soundtrack. Scéna s hudební vložkou od Deep Purple je naprosto parádní. Osobně si myslím,že kdyby scénář do rukou dostal Quentin,tak by to mohlo být ještě mnohem lepší,ale i tak musím s hodnocením prostě vysoko.

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (24202 bodů)

  Sedm cizinců, každý se svým vlastním tajemstvím, se setká v hotelu El Royale, který má v jádru věci velice temnou minulost a hned jak se všichni ubytují, začnou se dít věci vskutku podivné. Každý má svůj osud, každý jde svoji životní cestou, ale v tomto hotelu se jejich dráhy setsakramentsky začnou prolínat. A aby došlo po divácké stránce k lepšímu uchopení dané věci, jsou určité části děje odvyprávěny vždy z několika úhlů pohledu, což znamená, z pohledu osob, kteří mají v tu chvíli s danou událostí co do činění. Vcelku složitá skládačka, která skutečně v tématu a pojmu čerpá inspiraci ze stylu Quentina Tarantina, jehož umělecká povaha překrývající posloupnost událostí, je sice nezaměnitelná, ale v tomto snímku naprosto okázalá. Příběh se tedy odehrává přes svou dlouhou stopáž na jednom místě a stále si dokáže udržet diváckou pozornost. V srdci celého dějství dostáváme dojemný příběh o víře a vykoupení a co to vlastně může znamenat pro člověka. Tento motiv je pro diváka skutečně nezaměnitelný, pokud je ochoten se dívat do hloubky a číst mezi řádky. Příběh totiž obsahuje mnoho faktorů, které mnohý nedokáže správně pojmout k pochopení celé věci. Svou složitostí, dlouhou stopáží a jednoduše řečeno, svou žánrovou náladovostí, může spoustu diváků od sledování až do samotného konce odradit, ale byla by to ohromná škoda. Za pozornost tento snímek rozhodně stojí.

 • 90%
  0
  0
  11. 7. 2021
  Pete69 (17179 bodů)

  Tohle je prostě film dle mého gusta. Brzy mi film začal připomínat jeden z mých nejoblíbenějších filmů - Osm hrozných a všiml jsem si, že Branan88 napsal, že je to Tarantinovka a já naprosto souhlasím. I když Tarantinův rukopis je trošku jiný, Zlý časy nejsou o nic horší. Napětí by se dalo krájet, spletitý příběh, který postupně odkrývá tajemství všech hlavních aktérů a příběh se před vyvrcholením skládá jako dokonalá mozaika. Snad jen právě ta podobnost s Osmi hroznými mě nutí dát menší hodnocení, než "originálu".

 • 75%
  2
  0
  17. 10. 2018
  lamps (14786 bodů)

  Ne že bych z toho skákal nadšením, ale tohle retro se mi strefilo do nálady a dlouhodobého vkusu. Kdybych měl sám schopnosti na to, abych psal i režíroval v Hollywoodu, podobné storky s nepředvídatelnými hrdiny a na malém, často symbolickém prostoru, by mě asi zajímaly ze všeho nejvíc. A to i díky soundtracku, s nímž si v tomhle případě Goddard náramně vyhrál a vytvořil dobovou kulisu, kterou musíte milovat. Scénář pravda jede spíše na efekt, postavy vyloží karty na stůl až příliš brzo a opravdu památných hlášek moc nenajdete, ale pořád je to rozkošně extravagantní filmařina, která dokáže bez problémů, jen správným načasováním vysvětlujících flashbacků, držet diváckou pozornost a nepřestává napínat, která ze zajímavě napsaných postav vyjde s hlavou na svém místě. Samotný hotel je boží a charakterní, herci přesní a docela stojí za obdiv, jak Goddard dokázal očernit morálku Ameriky jen s několika málo aktéry, jedním záhadným místem a ještě záhadnější filmovou páskou (přičemž není moc těžké odhadnout, který zámořský idol se na ní má zvěrstva dopouštět). Mohlo to být určitě více žánrově podvratné a v první polovině výrazněji gradované, za mě ale přesto spokojenost.

 • 85%
  0
  0
  14. 10. 2018
  JosefTomas (7728 bodů)

  Naprosto výborně zvládnuté řemeslo, které dokázalo, že Drew Goddard je jméno vhodné zapamatování a že do El Royale by nikdo asi nechtěl přijet na víkend :) Jen škoda špatného marketingu, který film doslova pohřbil. Snad si své fanoušky najde .

 • 50%
  1
  0
  13. 1. 2019
  Tom Hardy (5188 bodů)

  Je v tom hodně dobrého, ale k čemu to, když pointa vesměs žádná, dějové kličky (až na rychlé likvidace) často čitelné dopředu a fantastický setup vůbec k ničemu neslouží. Kdyby se ten příběh odehrával v České vesnici v dnešní době, na základní kostře příběhu by se vlastně vůbec nic měnit nemuselo. Goddard má cit pro filmovost a umí vytvořit cool momenty, ale tady zůstalo jen u stylizovaných okamžiků, ze kterých se dělají pěkné fotky a trailery. Ale filmově to nešlape.

 • 75%
  0
  0
  18. 2. 2019
  VasaFlasa (2781 bodů)

  Zlý časy v El Royale přináší dobré časy u tohoto filmu. Drew Goddard dodává snímku potřebnou atmosféru a Jeff Bridges svým charizma potřebné kouzlo. Film si podle mě na nic nehraje a dobrým tempem propojuje životní příběhy několika ubytovaných hostů. Určitě povedený počin!

 • 75%
  0
  0
  27. 8. 2019
  Vurhor (2011 bodů)

  Jako kdybych koukal na něco od Coenů. To asi ten Bridges. Goddard mě čím dál víc přesvědčuje, že je opravdu vcelku talentovaný scénárista, vytvořil totiž zábavnou a poutavou podívanou, která si půjčuje prvky z filmografie zmíněných Coenů, Tarantina a dalších mistrů pera, ale zároveň je nikdy vyloženě nevykrádá, plus udržuje si vlastního originálního ducha. I přestože se některé rozvinuté linky zcela vytratí, plus některé sekvence byly opravdu zbytečně moc dlouhé, skvělá práce s postavami a gradujícím napětím to dobře kompenzuje. Ne snad, že by se to vyrovnalo takovému Fargu a Osmi hrozným, těm ta filmová konzistence držela pohromadě lépe, ale i tak slušná podívaná, byť ke konci poněkud odfláklá. Výborně zvládnuté intro však divákovi napoví, že se bude koukat na film, po jehož zhlédnutí pravděpodobně nebude mít pocit, že zbytečně ztratil čas.

 • 80%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Krupe (1869 bodů)

  Takový skoro Tarantino. Ze začátku se to strašně vleče, jsem si říkal. Nevím, jak tu stopáž dám. Ale po dvaceti minutách se to rozjelo a klidně bych tomu ještě nějakou minutu přidal, jak mi to uteklo. Paráda, herci odvedli dobrou práci, děj suprový, zvraty taky.

 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2019
  ondrej-sladky (257 bodů)

  U tohohlr filmu je dosti očividné, že se režisér Goddard inspiroval u Tarantina. Skvěle napsaný scénář s dobře napsanými postavami. Styl jakým se ve filmu vypráví příběh mi strašně sedne. Film vám pomalu odkrývá příběhy všech postav a vše spěje k velkému finále. Film je velmi dobře natočený, všechny ty neonové barvy, déšť a celkové prostředí hotelu El Royale vypadá skvělě. Všechno podtrhává skvělý soundtrack (hlavně ve scéně, kde hraje písnička od Deep purple). Tenhle film mě velice mile překvapil

Hodnocení a recenze Zlý časy v El Royale

72 67 ?
jak hlasovat?
 • cerfik 60%
 • Lovecour69 80%
 • Pete69 90%
 • Barbarka 60%
 • mims 85%
 • slevin 40%
 • ondrej-sladky 90%
 • SicarioGamer666 55%
 • jarv 70%
 • Yantcha 75%
všechna hodnocení (45)