Převýchova Cameron Postové

64%
Převýchova Cameron Postové

Cameron sice randí s klukem, zamilovaná je ale do své spolužačky. Když je s ní nachytána při intimní chvilce na zadní sedačce auta, její opatrovníci se rozhodnou k razantnímu kroku – poslat svěřenku na převýchovu do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality. (MFF Karlovy Vary)
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
5
Ze Sundance se na tento snímek valila jedna chvála za druhou a já vlastně ani nechápu proč. Kamera je slušná, devadesátkova atmosféra je fajn, Chloë je klasicky hot sympaťačka, ale to je tak vše. Na můj vkus se toho po celou dobu stane hrozně málo. Navíc i samotné téma se dalo lépe uchopit. Je to takové až příliš neutrální a nekonfliktní. Myslím, že se z toho dalo vytěžit mnohem víc.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
Silné téma k zamyšlení, žádné happyendy, soundtrack z raných devadesátek, troška toho lesbického mazlení, sympatická Chloe (po dlouhé době film s ní, který je fakt dobrý). A ikdyž chápu, že některým ta absence vyhrocenějších scén vadí, tak za mě fakt paráda. Magický zážitek.
mojmir.sedlacek
6 033 bodů
6
Přinejlepším tři hvězdy a chválu ze Sundance nechápu. Proč natáčet snímek o tom, jak to nikdy ani zdaleka nebylo? Křesťanské převýchovné tábory byly o poznání větší maso jak na začátku devadesátek, kdy se film odehrává, tak nejspíš i teď. Takhle dostáváme jen vyhlazenou, idealistickou vizi světa bez konfliktu vnitřního ani vnějšího. Chloë Grace Moretz je v hlavní roli sympatická, přesto její postava vyvolává řadu otázek, na něž snímek neodpoví. Stejně jako k ní nám nedovolí dostat se blíž ani k ostatním postavám a nenabízí ani psychologickou sondu do hlav mladých lidí, kteří v prudérním prostředí objevují svou sexualitu, ani sociálně ostrou hranu, která by pojmenovávala problém z hlediska systému. Zůstává jen indie oddychovka s pohodovou atmosférou a funkčním řemeslem, na což se sice příjemně dívá, ale když to minete, o nic nepřijdete. Čekal bych, že na Sundance se musí ročně hlásit tisíce takových filmů, takže nechápu, v čem je tenhle zvláštní…

Dodatečné informace

Původní název:
The Miseducation of Cameron Post (více)
  • USA Převýchova Cameron Postové
  • USA The Miseducation of Cameron Post
Země původu:
USA
Rozpočet:
0,9 mil. USD
Tržby:
2,02 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění