Call Me by Your Name (USA)
« další názvy »
Itálie Itálie
Francie Francie
Brazílie Brazílie
USA USA
132 minut

Žánry

:
Drama, Romantický, Adaptace knižní, Oscarový, Retro

Obsah

:
Když si rodiče sedmnáctiletého Elieho pozvou do své velké italské vily na léto hosta, jejich syn z toho není vůbec nadšený. Zpočátku se zdá, že toho s více »« méně

Režie

:
Luca Guadagnino

Scénář

:
James Ivory André Aciman Luca Guadagnino

Herci

:
Armie Hammer Timothée Chalamet Michael Stuhlbarg Amira Casar Esther Garrel ...
Premiéra: 22. 3. 2018
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Dej mi své jméno. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Dej mi své jméno myslíte! K 19. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27414 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  6
  0
  28. 12. 2017
  Brenan88 (41899 bodů)

  Mám rád tohle období blížících se Oscaru,protože se ke mne dostanou snímky,které nejsou jen povrchní zábavou,ale dokáží odvyprávět zajímavé lidské příběhy s potřebnou dávkou emocí. Často to jsou příběhy kontroverzní a není tomu ani v případě Call Me by Your Name. Snímek pojednává o hledání sexuality sedmnáctiletého chlapce a navázání poměru se starším mužem. Pár let zpět by tento snímek nebylo možné snad ani natočit,ale dnes,když je poměrně benevolentní doba dostal Luca Guadagino možnost převést svůj scénář na plátna kin. Je zde mnoho věcí,které bych mohl vypíchnout,třeba herecké výkony Armie Hammera a Timothée Chalameta jsou výborné a volají po nominaci. Dále je to okouzlující prostředí Italské riviéry,které se ukazuje jako optimální volbou pro místo kde může dojít k letnímu vzplanutí mezi dvěma muži. Kamera je okouzlující,ale přesto všechno je pro mne tím nejlepším právě režie kde Guadagnino předvádí nadlidský výkon a skvěle pracuje s příběhem a jeho pozvolným plynutím. Už od příjezdu hosta zde začne panovat určité sexuální napětí a divák čeká kdy se odehraje onen moment,který prolomí to tabu mezi dvěma muži. Závěr je uspokojivý a monolog otce chvílemi zahřeje u srdce jaké má pochopení. Snímek nebude nejspíš pro každého,ale těm,které tohle téma sedne budou dozajista spokojeni. Podobné téma o hledání sexuality dospívajícího chlapce řešil minulý vítěz Oscaru Moonlight,který podle mne není ani z půlky tak dobrý jako tento film. Jediné co se mi moc nelíbilo byl klavírní doprovod některých scén,který mi přišel otravný a rušivý. Jinak nemám co vytknout,ale i tak se už k filmu nejspíš nikdy nevrátím. Myslím,že se z Call Me by Your Name může stát queer klasika po dalších mnoho let.

 • 85%
  1
  0
  16. 2. 2019
  lamps (14612 bodů)

  Kdyby se rozdávaly ceny jenom za vykreslení atmosféry, která má sdělení příběhu paralelně doplňovat, musel by si na ně Guadagnino na zahradě přistavit dvoupatrový domek. Call Me By Your Name je brutálně soustředěný snímek, který musíte pozorně sledovat a hledat významy v detailech a střípcích děje, nesvázaného typickými konflikty a zvraty. V některých chvílích mi to přišlo zdlouhavé a blazeované a vyznění mě netrefilo přímo do srdíčka, ovšem je to rozhodně velký film - herecky suverénní a odvyprávěný s citem pro uvěřitelné emoce a složitost hlubokých mezilidských vztahů. Moonlight vyhrál Oscara, ale proti téhle formálně precizní sondě do mužské intimity působí jako ohromně povrchní a prázdná wannabe artovka (kterou zkrátka je).

 • 65%
  0
  0
  2. 6. 2020
  Pete69 (13041 bodů)

  Moc hezká atmosféra, pohodové prostředí a pomalý až táhly děj.. Příběh mladého homosexuála, který se tak nějak hledá.. Tyto filmy mi zkrátka nejsou moc blízké a otevřeně říkám, že některé scény pro mě byly vyloženě odpudivé. Co se týče zpracování, vhodného tempa a atmosféry palec nahoru, celkově však u mě jen za 65%.

 • 85%
  1
  0
  23. 3. 2018
  marie-kolarova (2163 bodů)

  Zvláštní úkaz – 132 min délky a minimum děje, a přesto nenudí. Emoce totiž hrají hlavní roli. Perfektně postavené budování romantického vztahu a skryté jiskření mezi hlavními protagonisty maskované italskou prázdninovou pohodou. Timothée Chlamet a Armie Hammer podávají skvělé výkony. I když rodiče Elieho jsou otevření a tolerantní, nenechá nás nic na pochybách, že v osmdesátých letech minulého století pořád představují jen výjimku. Vnímaní příběhu rozptyluje Hammerova vizáž, je to sice pěkný chlap, ale bohužel vypadá o deset starší než je jeho postava a to u tohoto filmu, který chce vyprávět o vztahu vrstevníků, ruší.

 • 95%
  1
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1932 bodů)

  Překrásný film. A rozhodně jedno z nejlepších romantických dramat za posledních několik let. Melancholická, ale přesto příjemná a senzační atmosféra slunečné Itálie, ve které se do sebe zamilují dva zcela odlišní muži. Film na to jde pozvolna, netlačí na pilu, nepřehání. K tomu dodává třešničku na dort svými uvěřitelnými a chytře napsanými dialogy a celkově scénářem, který na to jde po svém, nenásleduje nějakou šablonu, jak by takový příběh měl postupovat, v rámci čehož vzniká snímek, který působí neskutečně reálně. A to vlastně i pro mě, jako bych v tý Itálii fakt byl. A klobouk dolů před dvěma hlavními představiteli, takovou odvahu jsem od zhlédnutí Špatné výchovy neviděl. Pár krapet utahaných scén těžko potlačí ten fakt, že se jedná o naprosto skvělý snímek, který je momentálně mým největším oscarovým favoritem. Btw, závěrečný rozhovor s otcem je mega dojemný.

 • 60%
  0
  0
  22. 4. 2019
  Terezie_Terez (473 bodů)

  Jelikož jsem před tímto snímkem viděla Já, Simon, byl pro mě děj nudný a nezajímavý. Proto jsem ho ani nedokoukala a mé hodnocení není tak objektivní.

 • 80%
  0
  0
  5. 2. 2019
  lukas-juras (423 bodů)

  80% procent dávám snímku proto, že se nejedná o populisticky mířený snímek. Vnímá problém součastnosti a taky ho tak ledově in-natura servíruje. Za mě stále ale máme lepší snímky jako například Modlitby za Bobbyho.
  Zkrátka ženatý můž s náklonností k chlapci a zapletené story jako jejich těla! Jsem zastáncem této tvorby, ale popravdě hodnotit ji vysoko jen proto, že se odlišuje, také není dobře. To co je pro mne naprosto úžasné, že ještě vznikají filmy bez animací, šíleé postprodukce a honiček s výbuchy. Já pořád bojuji s tím, zda scénář je vleklý nebo naopak vystihuje realitu. Mám s tímto filmem mnoho ale, které budu ještě dlouho dobu řešit. Možná i proto, že toto téma je mi blízké, nekoukám na něj z pohledu vnějšího, ale z pohledu tohoto světa zevnitř. Zvažuji že si film pustím ještě jednou, ale musím překonat ona ale...

  • Kamera
  • střih
  • scenérie
  • vleklost
 • 80%
  1
  0
  27. 2. 2018
  Georgino (109 bodů)

  Trávíte prázdniny na venkově, občas se nudíte, dlouhé chvíle zaháníte četbou knih, koupáním se u vody nebo muzikou a každý den je příjemný relax. Když pak léto skončí a vy se vrátíte zpět do rušného života, v hlavě vám zůstane příjemný pocit po krásně stráveném létě a možná se vám po tom klidném venkově i začne stýskat. A přesně takový pocit mám i z filmu Call me by your name. Film ve vás dozraje a teprve časem si uvědomíte, jak příjemná tahle podívaná byla. Atmosféra 80. let a slunného italského venkova je nakažlivě výborná. A k tomu si přidejte skvělé herecké výkony v čele s Timothéem Chalametem, který si opravdu zaslouží všechny ty ceny, co za ztvárněné Elia dostává. Jeho herectví je neskutečně přirozené, bez velkých gest, jako kdyby svého Elia skládal z mikroskopických kousků nenápadných pohledů a pohybů těla. Dnes, v době okázalého herectví, je jeho výkon velice osvěžující. A také velice potěšil závěr filmu, především chápavý monolog otce. Myslím, že taková slova z úst rodičů by zachránila mnoho mladých životů.

79 81 ?
jak hlasovat?
 • lukasopicasso 50%
 • marta-sediva 70%
 • Aneta132 100%
 • Pete69 65%
 • mims 100%
 • Mikeel 100%
 • Scintilla 80%
 • adela13 100%
 • adel-furstova 100%
 • Vurhor 95%
všechna hodnocení (45)

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 64 v žebříčku uživatele mims
5. místo z 6 v žebříčku uživatele ViolettaS
20. místo z 22 v žebříčku uživatele Adelas213