Call Me by Your Name (USA)
Itálie Itálie
Francie Francie
Brazílie Brazílie
USA USA
132 minut

Žánry

:
Drama, Romantický

Obsah

:
Když si rodiče sedmnáctiletého Elieho pozvou do své velké italské vily na léto hosta, jejich syn z toho není vůbec nadšený. Zpočátku se zdá, že toho s více »« méně

Režie

:
Luca Guadagnino

Scénář

:
James Ivory André Aciman Luca Guadagnino

Herci

:
Armie Hammer Timothée Chalamet Michael Stuhlbarg Amira Casar Esther Garrel ...
Premiéra: 22. 3. 2018
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  5
  0
  28. 12. 2017
  Brenan88 (37720 bodů)

  Mám rád tohle období blížících se Oscaru,protože se ke mne dostanou snímky,které nejsou jen povrchní zábavou,ale dokáží odvyprávět zajímavé lidské příběhy s potřebnou dávkou emocí. Často to jsou příběhy kontroverzní a není tomu ani v případě Call Me by Your Name. Snímek pojednává o hledání sexuality sedmnáctiletého chlapce a navázání poměru se starším mužem. Pár let zpět by tento snímek nebylo možné snad ani natočit,ale dnes,když je poměrně benevolentní doba dostal Luca Guadagino možnost převést svůj scénář na plátna kin. Je zde mnoho věcí,které bych mohl vypíchnout,třeba herecké výkony Armie Hammera a Timothée Chalameta jsou výborné a volají po nominaci. Dále je to okouzlující prostředí Italské riviéry,které se ukazuje jako optimální volbou pro místo kde může dojít k letnímu vzplanutí mezi dvěma muži. Kamera je okouzlující,ale přesto všechno je pro mne tím nejlepším právě režie kde Guadagnino předvádí nadlidský výkon a skvěle pracuje s příběhem a jeho pozvolným plynutím. Už od příjezdu hosta zde začne panovat určité sexuální napětí a divák čeká kdy se odehraje onen moment,který prolomí to tabu mezi dvěma muži. Závěr je uspokojivý a monolog otce chvílemi zahřeje u srdce jaké má pochopení. Snímek nebude nejspíš pro každého,ale těm,které tohle téma sedne budou dozajista spokojeni. Podobné téma o hledání sexuality dospívajícího chlapce řešil minulý vítěz Oscaru Moonlight,který podle mne není ani z půlky tak dobrý jako tento film. Jediné co se mi moc nelíbilo byl klavírní doprovod některých scén,který mi přišel otravný a rušivý. Jinak nemám co vytknout,ale i tak se už k filmu nejspíš nikdy nevrátím. Myslím,že se z Call Me by Your Name může stát queer klasika po dalších mnoho let.

 • 85%
  1
  0
  23. 3. 2018
  marie-kolarova (1535 bodů)

  Zvláštní úkaz – 132 min délky a minimum děje, a přesto nenudí. Emoce totiž hrají hlavní roli. Perfektně postavené budování romantického vztahu a skryté jiskření mezi hlavními protagonisty maskované italskou prázdninovou pohodou. Timothée Chlamet a Armie Hammer podávají skvělé výkony. I když rodiče Elieho jsou otevření a tolerantní, nenechá nás nic na pochybách, že v osmdesátých letech minulého století pořád představují jen výjimku. Vnímaní příběhu rozptyluje Hammerova vizáž, je to sice pěkný chlap, ale bohužel vypadá o deset starší než je jeho postava a to u tohoto filmu, který chce vyprávět o vztahu vrstevníků, ruší.

 • 80%
  1
  0
  27. 2. 2018
  Georgino (65 bodů)

  Trávíte prázdniny na venkově, občas se nudíte, dlouhé chvíle zaháníte četbou knih, koupáním se u vody nebo muzikou a každý den je příjemný relax. Když pak léto skončí a vy se vrátíte zpět do rušného života, v hlavě vám zůstane příjemný pocit po krásně stráveném létě a možná se vám po tom klidném venkově i začne stýskat. A přesně takový pocit mám i z filmu Call me by your name. Film ve vás dozraje a teprve časem si uvědomíte, jak příjemná tahle podívaná byla. Atmosféra 80. let a slunného italského venkova je nakažlivě výborná. A k tomu si přidejte skvělé herecké výkony v čele s Timothéem Chalametem, který si opravdu zaslouží všechny ty ceny, co za ztvárněné Elia dostává. Jeho herectví je neskutečně přirozené, bez velkých gest, jako kdyby svého Elia skládal z mikroskopických kousků nenápadných pohledů a pohybů těla. Dnes, v době okázalého herectví, je jeho výkon velice osvěžující. A také velice potěšil závěr filmu, především chápavý monolog otce. Myslím, že taková slova z úst rodičů by zachránila mnoho mladých životů.

75 81 ?
 • ViolettaS 100%
 • ivo-mrazek 75%
 • adel-furstova 25%
 • colombo 40%
 • dav.bal 40%
 • muzz 70%
 • Arthur Logoff 70%
 • lukas-juras 80%
 • glg63 100%
 • Bemiurg 75%
všechna hodnocení (34)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 6 v žebříčku uživatele ViolettaS
Sdílet tuto stránku:

Partneři: