The Perks of Being a Wallflower (USA)
« další názvy »
USA USA
103 minut

Žánry

:
Drama, Romantický

Obsah

:
Charlie je 16-ti letým plachým studentem, který veškeré své problémy a introverzi řeší prostým psaním dopisů, jenž pak rozešle neznámým lidem. Po nástupu více »« méně

Režie

:
Stephen Chbosky

Scénář

:
Stephen Chbosky

Herci

:
Logan Lerman Dylan McDermott Kate Walsh Patrick de Ledebur Johnny Simmons ...
DVD: 22. 5. 2013
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  13. 8. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Nevěřil jsem, že mě americká pubertální reklama na cukrovou vatu dokáže nějak zasáhnout, ale tohle mělo vážně sílu. Je to sice jenom další variace na stokrát ohrané téma a s příchodem závěrečných titulků shledáme, že jsme se nedopracovali k ničemu překvapujícímu nebo duševně hlubokému, ale způsob, jakým je tenhle příběh o důležitosti přátelství natočen, si mě jednoznačně získal a připravil mi hned několik nádherných scén (všechny konfrontace Lermana s Emmou Watson jsem si díky jejich přirozenému herectví vyloženě užíval), které jen tak z hlavy nevyženu... Malý velký film, jinak se to nazvat prostě nedá.

 • 95%
  0
  0
  7. 4. 2013
  výfuk (2930 bodů)

  Střední je zajímavé místo, někdo už jí má za sebou a někoho teprve čeká. Nevíte co vás může potkat, ale může to být i to nejhorší přes šikanu a jiné věci. Nakonec se možná propracujete k přátelství, což je úžasné. Úžasná trojice herců a herečky film doplňovala kouzlem štěstí a přátelské lásky. Asi každý by chtěl zažít střední jako Charlie. Každý má v sobě takového Charlieho a mně příjde že ho mám i tak trochu narozdávání. Chbosky napsal knihu, scénář a nakonec to i zrežíroval. Někomu by to přišlo divné, ale on to dokázal zkombinovat a přesně věděl jak to asi chce a díky tomu je tento příběh úžasný a jeden z nejlepších. Nechápu proč se nám snímek nedostal do kin a museli jsme po něm všichni tak bujaře pátrat, protože to stojí za to. Stojí za to tento příběh najít!!!

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2016
  rkotvald (2808 bodů)

  Brendy v iceteačku, poctivej tuplák milkshakeu a nekonečná jízda tunelem (!!!) Je to tak, být znovu na střední Emma Watson by byla přesně to holkou, ze který bych nedokázal spustit myšlenku a u který by mě k zešílení štvalo, že ji sbalil největší kretén na škole. Ona už není jenom kouzelná, je okouzlující a čert vem, že jí ty dospělejší role ještě moc nevěřím. Je úplně jedno jestli má Charlie malá tajemmství nebo jen tak postává v koutě, The Perks of Being a Wallflower mě díky předloze, námětu svázal očekáváním. Jasně, očekávání, zabiják prožitku, přesto tohle vcelku prožít šlo. Věděl jsem, že to Stephen Chbosky nepodá jako lacinou teenagerku, že to nebude zas až tak jednoznačný, že v tom naopak bude takový to senzační "divno". Jo, už se toho bojíme, být divní, svý, protože nás svazujou normy, který jsou však nudný a předvidatelný. Je strašně snadný následovat cizí hodnoty, než si je sami v sobě utvářet. Logan Lerman ani nemusel moc hrát, přesto tu skrz svou postavu potvrdil to, co říkám už leta - "Empatie je stejnou měrou dar jako prokletí". Jak to teda je? V životě se vyrovnáváme se spoustou věcí, spoustou ztrát, ale nakonec s každou ztrátou něco jiného získáváme. Sakra, to jsou takový kecy, že bych jim snad rád uvěřil.

 • 95%
  0
  0
  13. 8. 2013
  Fanin (589 bodů)

  Po emocionální stránce neuvěřitelně silný film.

 • 100%
  0
  0
  3. 9. 2013
  Percabeth (452 bodů)

  Může být něco lepší, než když je člověk zakouknutý do filmu, který poutá pozornost na kluka, jehož osud by si zřejmě nikdo nepřál, až do té doby, kdy potká nádhernou holku Sam? Ne, teda já si to myslím. Film je tak okouzlující až z něj vylézají oči z důlků. Soundtrack je asi nejlepší. Ten film vám zvedne náladu kdekoli a kdykoli :)

 • 85%
  0
  0
  3. 4. 2014
  TerkaCZ (314 bodů)

  Krásný film se zajímavým dějem a hlavně hlavním hrdinou, ketrý vede život plný traumat, ale naštěstí se setká s krásnou a vtipnou Sam, kterou hraje úžasná Emma Watson. Celkem jsem sledovala výkon Nini Dobrev, ketrá se zde objevila v roli Charlieho sestry, protože ji mám strašně ráda v seriálu The vampire diaries. Tento film opravdu doporučuji.

 • 85%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Lily-Rose666 (79 bodů)

  Romantické komedie o teenagerech moc v oblibě nemám, ale byla jsem zvědavá na Emmu Watson,což byl hlavní důvod proč jsem si to vůbec pustila. K mému překvapení na tom filmu bylo dobré víc věcí než jen její herecký výkon. Musim pochválit herecké obsazení, které bylo více než sympatické. Celkově film zahrnul snad všechny trable, kterými dospívající často prochází, od prvních lásek, hledání sama sebe, přes drogy až po zneužívání a jsou podány velice nenásilně a citlivě. Myslím si, že období dospívání nemohlo být zachyceno lépe, film sám o sobě je velmi emotivní, nabitý energií a očekáváním. Když k tomu navíc přidáte skvělou hudbu, dostanete film,na který stojí za to podívat se víc jak jednou. A musím se přiznat u závěrečné "Heroes" nezůstalo jedno oko suché.

 • 80%
  0
  0
  31. 12. 2014
  teepek (48 bodů)

  Film ma zaujal natoľko, že som odhodlaný si kúpiť knihu, nad ktorej kúpou som doposiaľ váhal a otáľal. Hlavný hrdina je sympatický dobrák, ďalšia filmová postava, ktorou moje naivné ja by chcelo byť. Dobrá hudba, sám poznám ten pocit, keď som počul nejakú pesničku a nevedel som prísť na to, ako sa volá a kto ju spieva, to boli časy temna :)

 • 0
  0
  25. 12. 2014
  Host
  Host

  https://www.youtube.com/watch?v=N114P3IrWEY

  ke zhlednuti online :)

 • 0
  0
  25. 11. 2012
  Host
  Host

  Cesky nazev neni D: a ani premiera? o.O

77 83 ?
 • wodmint 75%
 • Liboul 85%
 • Brenan88 80%
 • pezovaa 85%
 • Sáček 75%
 • natalie007 100%
 • Tupá stará treska 75%
 • Lily-Rose666 85%
 • Vali 70%
 • lamps 80%
všechna hodnocení (83)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 12 v žebříčku uživatele Percabeth
77. místo z 81 v žebříčku uživatele Jandula_
Sdílet tuto stránku:

Partneři: