Rozčarování

75%

Komentáře a recenze 8

Dle počtu bodů
Klajnik
Klajnik
8 701 bodů
0
Nevtipné se zaostalou animací
Motinski
Motinski
7 294 bodů
6
Groening a ľudia okolo neho si nespravili hanbu a celkom som sa po čase namotal. Disenchantment ťaží hlavne z prekrásného dizajnu. Prostredie kde sa odohráva príbeh mi prirástlo k srdcu a postavy sú sympatické (nie všetky som si ale obľubil hneď od začiatku, chvíľu to trvalo). Priamá nadväznosť epizód je zaujímavý nápad aj keď som bol najprv prekvapený že sa takto rozhodli. Predsa len, toto nie je originálne a prepisknué ako Rick a Morty, tam to pasovalo určite viac. Zápletky časom nie sú tak svieže ako na začiatku a humor má tiež od dokonalosti ďaleko. No a séria čislo 4 mi už nesadla. Nechcem povedáť že nudila, len nevedela rozomiať ako predtým a donútila ma znížiť hodnotenie na 3*. 1.séria 7/10 2.séria 7/10 3. séria 6/10 4.séria 5/10
Atchyroz
3 412 bodů
8
70% - Komu se líbili legendární Simpsonovi nebo Futurama od stejného tvůrce, bude se mu asi líbit i Disenchantment. Je tu zajímavé středověké království Dreamland, zábavné různorodé postavy, nechybí infantilní humor, super animace a hromada narážek na všechno. Ten fantasy svět je hodně zajímavý a má i velký potenciál, ale nejsem si úplně jistý zda jej tvůrci využili naplno. První dvě řady jsou hodně fajn, vtipné, avšak měla jak silné, tak i slabé epizody. Nejnovější třetí ale dost spadla. Není to vůbec tolik vtipné, tvůrci začali děj překombinovávat, cpát do toho další svět a už to jednoduše nebylo ono. Chtělo by to chytit druhý dech.
Hroty Algernona
Hroty Algernona
3 391 bodů
6
Mám rád fantasy, mám ho radši než SciFi. Tak proč mě to baví o tolik méně než Futurama? Po první epizodě nabyté kreativními vtipy, to jde strašně rychle dolů. Největší problém je, že to neví čím to chce být. Neustále to skáče mezi epizodností a uceleným příběhem. Ne, že by to nešlo takto dělat. Ale tady se jim to nedaří. Hlavní linka není natolik silná a epizodní lokace a nápady jsou nevyužity. Nemluvě o nesympatické hlavní hrdince Bean. Je to skoro, jakoby Bender byl hlavní postava. (Bender je super, ale potřebuje mít okolo sebe postavy, které jej krotí, jako hlavní hrdina by taky nefungoval). Přepálená délka epizod tomu nepomáhá. Takže ve výsledku tu máme promrhaný ponteciál, který po pár epizodách 2. série přestávám sledovat. 5-6/10, je to jedno. Nedoporučuji.
Pasadenka
Pasadenka
1 189 bodů
7
Maximální blaho a spokojenost se nekoná. Jiný svět, jiný formát, který je poplatný času a platformě s neodmyslitelným stylem a rukopisem Matta. Vše by se mělo sepnout. Papírově je vše správně. Máme kouzelný svět, ujeté, až hloupé postavy. Dokonce příběh, který má několik tajemství, která odhalujeme. Rozvětvené lokace. Různé druhy. A k tomu všemu mě hrozně nebaví hlavní hrdinka a vlastně ani vedlejší postavy. Poslední sérii koukám jen z povinnosti a jako ne, že by to nebylo zábavné, ale mám nulovou chuť podívat se na seriál znovu. Jen zkouknu další sérii a po pár dnech mě to již nezajímá.

Je to takové nehezké, protože moc chci, aby se mi seriál líbil, ale 💔 nelze poručit. 😰
Enon
Enon
1 096 bodů
10
Celkem v pohodě seriál. Bavil mě ale není to žádné veledílo. Kdybych si měl vybrat, tak se radši kouknu na Ricka a Mortyho, Bojacka nebo Simpsonovi. Ale pokud vám vyhovoval humor Simpsonů tak je tohle správná volba. Celkem sympatické hlavní postavy, humor v pohodě, příběh postačí a animace je fakt dobrá. 70%
HNTR
HNTR
1 049 bodů
4
S postupným dospíváním se Groeningův humor stává neskutečně infantilním a už se u seriálu moc nesměju. Kdežto Simpsonovi nebo Futuramu si dnes z nostalgie rád pustím a zasměju se u ní. Tento seriál mě moc neoslovuje ať mu dávám šanci jak chci. Jedna věc, která seriálu trochu pomáhá je ucelený děj, který přistál v druhé půlce. Odpočinkový seriál, animace je parádní, ale tenhle typ humoru už asi není pro mě.
Lukashyvl
595 bodů
8
První epizody byly skvělé nabyté kreativitou, ale pak to šlo z kopce. Hlavní dějová linka není nic moc.
  • Hlavní dějová linka