Profilový obrázek

Pasadenka

1 223

Uživatel o sobě nic nenapsal.

Uživatel nevyplnil svou lokalitu.  Hrabě Monte Christo
  Hrabě Monte Christo (2024)
  7
  Dlouho očekáváné nové zpracování jednoho z nejznámějších příběhů a snad toho nejznámějšího o pomstě. Jak se dá zfilmovat knížka o 3 000 stranách do 3 hodin? Selekcí a slučováním. 😅

  Konečně se do filmu dostala i konzumace kouzelného přípravku, který rozevírá hranici mezi tímto světem a světem vedle našeho. To bylo velice milé. ☺️ Co mě nakonec zklamalo až tak, že mi to kazilo film bylo slučování více postav do jedné, a to dokonce zcela protichůdných. To mě nakonec hrozně štvalo i když to není přímo chyba filmu jako takového a poznat to mohou jen čtenáři původní knihy. 🥹

  Film je krásný. Vypadá moc hezky. Herci hrají také dobře. Edovy masky jsou prvotřídní. Základní kostra příběhu se pak zaměřuje na romantickou linku. Dokonce dvě linky, a proto některé odkazy na původní knihu mi připadali zbytečné. Buď budou pro diváka nepochopitelné, nebo je pochopí, ale nějak nezapadají do zvoleného příběhu.

  Naštěstí bylo i několikrát brečení, co je známka fungujících emocí (i když u takové plačky jako já, kdyby nebylo, tak je s filmem něco hodně špatně😅). I přes veškerou znalost mě film pořád bavil. Odhalování toho, co tvůrci vynechali, co pozměnili, no byla to taková detektivka. 🥰 Nevím, jak si film budou vnímat lidé, co příběh neznají, ale myslím, že dobře. Je ověřen časem a je to hezká dobová romantika, tak doufám, že se bude líbit.

  A já budu doufat, že se někdy najde někdo, kdo se pustí do této knížky z jiného úhlu a vyzdvihne Edovo naprosté mazáctví (v knížce je neskutečný drsňák 😎) a také že se soustředíme na opomíjené postavy, u kterých Ed ztrácel půdu pod nohama pln dojetí. Hrozně by se mi líbilo dívat se, jak by Ed jihnul pod náporem lidské laskavosti a jak by to jeho představitel uhrál očima. Dívat se, jak spřádá své plány a hraje nechápavého v okamžicích, kdy jeho nepřátelé trnou napětím a nepochopením, cože se to děje. Jo, je to neskutečných 3 000 stran a stojí za to. 🥰
  Černá Barbie
  Černá Barbie (2023)
  6
  Není to až tak špatný dokument, jak by se mohlo zdát. Ale je pravda, že je hodně izolovaný problém a v našem kontextu mi připadá malinko trapný. Panence od jedné firmy přikládají tvůrci až příliš velký důraz.

  Samozřejmě dostáváme standardní poučení o americkém rasismu a také několik znepokojivých osobních výpovědí. Ty mi připadaly nejhorší, protože vkládat do jedné panenky tolik sociálního vlivu mi připadá minimálně škodlivé. Pořád se ve mě bije ten cynický pohled, je to jen panenka. 😖

  Ale rozumím tomu, že v americkém kontextu je to něco víc. Také rozumím tomu, že chybějící vzory v dětství mohou mít vliv na menší sebevědomí. Pro mě bylo také nemyslitelné dostat se na nějakou prestižní západní školu, protože to je jen pro ty ze západu. A také je škoda, že se u nás více nemluví o těch lidech, kteří uspěli v cizích zemích, nebo se dostali na prestižní univerzity.

  No nemohu ani opomenout ty rasistické komentáře některých protagonistů, kteří nepokrytě fandili černým, nebo spíš hnědým panenkám. To je docela nechutné a žádné jejich ublížení to neomlouvá. Nemluvě o tom, že "černé" panenky může dělat jenom černoch (tolik k proklamacím, že ti nikdo nemá mluvit do toho, co můžeš dělat a co ne 😂)

  A úplným závěrem se musím smát tomu, jak lamentují nad tím, že Barbie není černá v okamžiku, kdy hodinu posloucháme o tom ,že chceme panenku, která vypadá jak my. No nechci vám kazit radost, ale Barbie byla vytvořena "bílou" rodinou a je logické, že ji udělali podle sebe a že chtějí, aby reprezentovala jejich kulturu. Zároveň to od začátku byla hodně stylizovaná panenka a vždy mi přišlo, že od hračky chcete příliš mnoho. Problém není v hračce, ale v lidech. Jak děti říkali v dokumentu. Vědí, kdo je Barbie a vědí, co je jen úlitba ideologii. Připadá mi to trochu jako ty řeči o tom, že sociální sítě jsou zlo ale "všichni" je používají, protože to chtějí. To, že firma dala dětem větší možnosti a navíc se na tom napakovala je výhra pro všechny strany. Pořád je to ale firma jejímž primárním cílem je zvyšování zisku, ne výchova obyvatelstva.
  Tiché místo: První den
  Tiché místo: První den (2024)
  5
  Opět velké zklamání. 😞 A je mi to upřímně líto. První Tiché místo bylo tak roztomile krásné. Jednoduchý koncept prozkoumává situaci, kdy se lidé musejí chovat tiše. Jasně, není to nic, co bychom neznali z Ptačí klece a jiných filmů, kde jsou postavy vrženy do světa, kde musejí něco běžného omezit.

  První film čerpal z faktu, že se jednalo o rodinné drama v době války. Potvůrky z vesmíru mohly být nahrazeny Němci a v základu by to bylo velice podobné. To, že zde máme prvek sci-fi, a lidé musejí být tiše, není pro emocionální ukotvení postav stěžejní. Proto to tak dobře fungovalo. Navíc sympatičtí herci, dobrá kamera, líbivá výprava a poměrně nízký rozpočet. Skvělé.

  Dvojka se posunula v stylizaci dál a je krapet akčnější. Lidé vrací úder. I když jen v omezené míře a pořád se držíme poměrně zemitého rodinného dramatu.

  A pak je zde díl třetí a já už nemůžu ignorovat ten hlásek, který mi říká, jak je to celé špatně a jak ty zvířátka nedávají smysl a jsou čistě pro efekt. Co nakonec všemu podráží nohy jsou ony příšerky z nebe a jejich neexistující mytologie a nedostačující vysvětlení, kde, kdo, proč, jak. Toto tápání mi nakonec kazilo celkový dojem z filmu, protože nerozumím tomu, v čem je super, že zvířátka nemají ani náznak zraku, díky kterému by zbytky lidí vyhladili velice rychle. A proč neumějí plavat, když jsou na planetě, kde je 70% plochy pokryté vodou? 🤯 Odpověď je smutně jednoduchá. Scénář. 😅

  Je to vizuálně krásné. Opět je příběh spíš jednoduchý, nic zásadního. Ukrývání se před hrozbou. Jen tentokrát jsme na začátku. Zvířátka tentokrát dostanou větší prostor a vidíme je líp interagovat, ale ten jejich design, resp. jeho chyby to pořád neomlouvá.

  Trojka si odnáší celkovou mou frustraci z logických děr, které se mi u jedničky i dvojky dařilo ignorovat, ale u trojky mi to už nešlo. Navíc, když tam hlavní hrdinka používá iPod nano, takže víme, že doba, ve které se film odehrává je již v čase rozšíření mobilních telefonů (iPhone měl již 2. nebo 3. generaci (nešlo mi si to nedohledat 😂)), tak je nemyslitelné, že by se lidé nedomlouvali když už nijak jinak, tak psaním do mobilu (pořád měli elektřinu), protože je to nejsnadnější pro složitější a komplexnější komunikaci.

  Omlouvám se musím ze sebe dostat tu frustraci. 😖 Když to zkrátím. Je to vizuálně hezký film, který trpí tím, že se víceméně opakuje potřetí a má spousty logických děr, které je těžké přehlížet a zvířátka mohla mít lepší design.
  Rychle a nemožně
  Rychle a nemožně (2023)
  4
  Docela promarněná šance. Francouzské parodie jsou jedny z mála, které vypadají dobře a daří se jim opravdu zesměšňovat trendy. Ale také v komediích mají docela silnou základnu a současná generace komických herců slušně převzala štafetu.

  Ale tento film je omyl na všech frontách. Povedlo se mi zasmát asi 2x? Některé narážky byly do očí bijící, jako Terminátor 3, jiné jen takovým poohlédnutím (jako herci, kteří se nesmírně podobají AAA hvězdám). Ale takové mordy, jako obtloustlý Wolverine vystupující z auta s SPZ LOGAN se bohužel nekonaly.

  Musím hodnotit hodně nízko, protože film dostal rozpočet i herce a nic mu nebránilo, aby byl opravdu zábavný. Až na to, že to tvůrci zpackali. Divák nečeká žádné scenáristické veledílo, jednoduchý koncept zachraň unešenou babičku tím, že získáš 2 drahokamy, protože jsi tajný agent v zácviku není nic světoborného. Celý film měl být prošpikován pořádnou náloží odkazů a jejich zesměšněním. Žel, nic. 😰
  Jmenuju se Earl
  Jmenuju se Earl (2005)
  8
  Ve zkratce dobrý sitcom. 🥰 Prim zde opět hraje dabing, bez kterého je tento seriál příšerný. I když je Jason velký sympaťák a na bílou spodinu se skvěle hodí, tak jeho příliš vysoký hlas mi k postavě Earla vůbec neseděla. 😅 Naštěstí je celý seriál komplet dabovaný a to jen a jen dobře.

  Jinak je tato cesta za nápravou sebe i ostatních a různá symbolika karmického života skvěle rozehraná. Nemohu opomenout i vedlejší postavy, kterých je také přehršel a bez kterých by seriál nebyl tím, čím je. Škoda, že tvůrci nemohli seriál dokončit, no na internetu jsou naštěstí informace o tom, jak měl skončit a samozřejmě to dopadlo dobře. Rozhodně líp, než HIMYM. 😂

  Earl a Randy byly skvělá dvojka, stejně jako Joy a Krabák a samozřejmě Pan želvák. Jo, je to dobrý seriál a těší mě, že mi jej COOL připomněla. 🥰

  Oblíbená díla

  • Plakát 1
  • Plakát 2
  • Plakát 3
  • Plakát 4
  • Plakát 5

  Oblíbení tvůrci

  • Plakát 1
  • Plakát 3
  • Plakát 4
  • Plakát 5