Rozčarování

76%
Rozčarování

Disenchantment se odehrává v rozpadajícím se středověkém království jménem Dreamland a točí se kolem princezny Bean, která má problémy s pitím, jejího kamaráda elfa Elfoa a jejího osobního démona jménem Luci. Všichni drží spolu a snaží se vypořádat se zlobry, harpiemi, skřítky, šotky, troly a lidskými blázny. (Miňonka, Kinobox.cz)
Scénář:

Klajnik
Klajnik
8 589 bodů
0
Nevtipné se zaostalou animací
Atchyroz
3 394 bodů
8
70% - Komu se líbili legendární Simpsonovi nebo Futurama od stejného tvůrce, bude se mu asi líbit i Disenchantment. Je tu zajímavé středověké království Dreamland, zábavné různorodé postavy, nechybí infantilní humor, super animace a hromada narážek na všechno. Ten fantasy svět je hodně zajímavý a má i velký potenciál, ale nejsem si úplně jistý zda jej tvůrci využili naplno. První dvě řady jsou hodně fajn, vtipné, avšak měla jak silné, tak i slabé epizody. Nejnovější třetí ale dost spadla. Není to vůbec tolik vtipné, tvůrci začali děj překombinovávat, cpát do toho další svět a už to jednoduše nebylo ono. Chtělo by to chytit druhý dech.
Hroty Algernona
Hroty Algernona
3 321 bodů
6
Mám rád fantasy, mám ho radši než SciFi. Tak proč mě to baví o tolik méně než Futurama? Po první epizodě nabyté kreativními vtipy, to jde strašně rychle dolů. Největší problém je, že to neví čím to chce být. Neustále to skáče mezi epizodností a uceleným příběhem. Ne, že by to nešlo takto dělat. Ale tady se jim to nedaří. Hlavní linka není natolik silná a epizodní lokace a nápady jsou nevyužity. Nemluvě o nesympatické hlavní hrdince Bean. Je to skoro, jakoby Bender byl hlavní postava. (Bender je super, ale potřebuje mít okolo sebe postavy, které jej krotí, jako hlavní hrdina by taky nefungoval). Přepálená délka epizod tomu nepomáhá. Takže ve výsledku tu máme promrhaný ponteciál, který po pár epizodách 2. série přestávám sledovat. 5-6/10, je to jedno. Nedoporučuji.


Dodatečné informace

Původní název:
Disenchantment (více)
  • USA Rozčarování
  • USA Disenchantment
  • USA Desencantamento
  • USA (Des)encanto
  • USA Разочарование
Premiéra v ČR:
17. 8. 2018
Distributor:
Netflix
Země původu:
USA
Čeština:
Rozčarování je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch