12 hrdinů

68%
12 hrdinů

Drama natočené na motivy skutečných událostí. Snímek vypráví příběh kapitána zelených baretů Mitche Nelsona a jeho mužů, kteří byli těsně po 11. září vysláni do Afghánistánu. Jejich úkolem bylo potají navázat kontakt se severní koalicí generála Dostuma a přesvědčit ho, aby se společně postavili proti Tálibánu.
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
7
12 Strong vychází ze skutečných událostí,které jsou podle mne tak neuvěřitelné,že nechápu proč se tak dlouho otálelo s filmovým zpracováním. Snímek vypráví o dvanácti amerických vojácích,kteří na koních bojují proti Tálibánu a navíc se jim podaří za tři týdny splnit misi,která měla podle očekávání trvat dva roky. No prostě neuvěřitelné. Snímku byl na mne místy zdlouhavý,ale jakmile přešel do akčních scén,tak už to bylo mnohem lepší. Hlavně tedy závěrečná půl hodina stála za to. Přesto se nemohu zbavit dojmu,že si takový příběh zasloužil o trochu lepší zpracování.
Pete69
Pete69
30 383 bodů
7
Skoro se mi nechce věřit, že je to podle skutečné události, ale ono je, i když podle mého názoru přibarvené dost. První polovina se rozjíždí opravdu pomalu a snímek tohoto typu by měl mít kratší úvod a delší pasáž v boji v Afghanistánu. Konec hollywoodský.. celkově dobrá podívaná.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 531 bodů
9
Příběh přibližuje tým speciálních sil nasazeného do Afghánistánu po 11. září. Příběh plný patriotismu a přesvědčení. Počáteční nadšení všech zúčastněných snad už ani nepřekvapí. Jedná se o filmovou oslavu a úctu k chlapíkům, kteří dokázali nemožné. Dějově je vyprávění jednoduché, avšak cílené. Tvůrci např. nevynechali ani scénu popravy matky Talibanem jenom proto, že vzdělávala své dcery. Válečné scény jsou v rámci filmové zábavy natočeny efektně a rozhodně se nemají za co stydět. Snímek se hrdě řadí k obdobným vlasteneckým snímkům, které připomínají určitou historickou událost, byť hollywoodským stylem a které neopomenou na samém konci ukázat fotografii skutečných hrdinů. Na snímek se rozhodně nedívat politicky. Je to jen obyčejný válečný film na základě skutečných událostí, jako každý jiný.

Dodatečné informace

Původní název:
12 Strong (více)
  • USA 12 hrdinů
  • USA 12 Strong
  • USA 12 hrdinov
  • USA 12 soldiers
  • USA 12 Strong - Die wahre Geschichte der US-Horse-Soldiers
  • USA 12 valientes
  • USA Horse Soldiers
Premiéra v ČR:
14. 2. 2022
Země původu:
USA
Rozpočet:
35 mil. USD
Tržby:
67,45 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch