Fury (USA)
« další názvy »
USA USA
134 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Válečný, Retro
Motto: Válka nikdy nekončí tiše

Obsah

:
Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), více »« méně

Režie

:
David Ayer

Scénář

:
David Ayer

Herci

:
Brad Pitt Shia LaBeouf Logan Lerman Michael Peña Jon Bernthal ...
Premiéra: 13. 11. 2014
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Železná srdce. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Železná srdce myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28160 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Železná srdce


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2017
  Brenan88 (45817 bodů)

  Srdce mi plesá radostí,protože tohle je válečný snímek podle mého gusta. Pořádně špinavý a reálný. Všude stříká krev a testosteron. Vojáci ze sebe sypou jednu chlapskou hlášku za druhou a já se prostě skvěle bavil. Bradovi ty vojenské snímky prostě zatraceně sednou a měl by jich určitě ještě pár natočit.

 • 75%
  0
  0
  30. 1. 2016
  Psisko59 (32766 bodů)

  Válečné filmy vcelku nemusím, cákance krve z filmového plátna se mi hnusí, ale tento film je jedním z nejvěrohodnějších, jaký jsem viděl.

 • 85%
  0
  0
  1. 7. 2018
  Pete69 (21186 bodů)

  Skvělý válečný film. K dokonalosti mu chybí jen to, že konec je šíleně přehnaný a přehrdinovaný. Když Brad Pitt stojí na tanku a pálí z kulometu, stojí tam jako slepice na kůru a dobrých pět minut je netrfitelný. ale zbytek je perfektní. Snímek ukazuje, že ani Američané si při dobývání Německa nebrali servítky. Film až na zakončení působí realisticky, má jedinečnou atmosféru.. dobrý kousek - 85%.

 • 80%
  0
  0
  4. 11. 2015
  Sheldon (16026 bodů)

  Pokud jste viděli výborný snímek Patrola, pak Železná srdce je v podstatě podobně napsaný a natočený snímek, který je akorát zasazený do prostředí válečného Německa. Snímek je to překvapivě komorní, film je převážně sevřeným dramatem několika dobře napsaných, ale také zahraných charakterů, které se vyvíjejí na základě plnění mise. Závěrečná část je pak silně „over the top“ a připomíná válečné filmy s Lee Marvinem, čímž se poněkud liší od úvodních dvou třetin filmu, které se tváří výrazně seriózněji a hlouběji.

  Film se údajně docela dobře drží historických reálií, to nejsem schopen posoudit, protože se o válečnou techniku nezajímám, ale na první pohled neobsahuje žádné viditelné boty. Výrazně viditelnější je ale chemie mezi herci, která funguje dokonale, proto se výprava za válečným dobrodružstvím filmu Železná srdce dá úplně bez problémů doporučit ke zhlédnutí v kině.

 • 65%
  1
  0
  10. 5. 2016
  lamps (14894 bodů)

  Jestli bylo účelem filmu vystavit ulízlého Pitta do ještě ikoničtějšího světla, než to činil Wolfgang Petersen při dobývání Tróje, pak je úkol splněn. Jestli ale měla mít Železná srdce i nějakou myšlenku nebo historickou hodnotu (kromě urážlivě neoriginálního "Válka je hnus" a "Neházejme Němce do jednoho pytle"), tak Ayer těžce zklamal. Nestárnoucí herecká hvězda i vše kolem ní sice vypadá velice cool a divák se nebude nudit, ovšem momentálně si nedokážu vybavit lepší příklad válečného filmu, který by tak dokonale prezentoval naprosto směšný pohled Američanů na charakter přímého boje i na všeobjímající válečný přínos jejich neohrožených předků. Do kina s popkornem OK, ale za deset let už si zdejší vrcholné scény na blu-ray nikdo pouštět nebude...

 • 80%
  1
  0
  30. 1. 2015
  B3n (4060 bodů)

  Až na pár okamžiků nic extra

 • 70%
  0
  0
  29. 5. 2016
  rkotvald (3159 bodů)

  První polovina budiž ještě fungovala jako celkem klasická obžaloba šílenství války dělající ze slušných lidí krvelačné magory (což už ale dneska není nic nového) a atmosféře blížícího se konce a všeobecného zmaru nelze upřít působivost, některé scény byly opravdu syrové. Ale od setkání s Tigery to šlo s realističností i atmosférou do kopru a především ta závěrečná bitva: rozbitý US tank vs prapor plně ozbrojených SS byla těžce trapná.

 • 90%
  0
  0
  31. 10. 2015
  leafroller (2931 bodů)

  Každý nový film z druhé světové potvrzuje fakt, že Zachraňování vojína Ryana je dokonalý biják, který už nejspíš zůstane nepřekonán. Ale ze všech těch ostatních Železná srdce rozhodně vyčnívají. Vše je velmi realistické a uvěřitelné a zaměření na tankové téma je navíc originální. Ocenil jsem různorodé charaktery jednotlivých členů posádky, z nichž ne všechny byly sympatické, ale tak to prostě v životě chodí. Parádní herecké výkony a hlavně dokonalý zvuk. A i když byla závěrečná bitka trochu přitažená za vlasy, celkový dojem z filmu mi to nezkazilo.

 • 80%
  0
  0
  29. 1. 2015
  VasaFlasa (2801 bodů)

  V tomto filmu vás nejvíce překvapí herecký výkon pana Shia LaBeoufa, který dokazuje, jak herecky vyrostl a nenechá se zastínit ani velkým Bradem Pittem.

 • 85%
  0
  0
  11. 2. 2016
  Ombak_Penari (2760 bodů)

  Nejlepší válečný film od Vojína Ryana (ačkoliv ono jich mezitím zas tolik nebylo). Skvělá akce, výborně zahrané a perfekteně odsýpající. Děj není nijak složitý a patetické obrázky hrdinů a kecy o svobodě tu nenajdete. Čistokrevná válka. 9/10.

 • 80%
  0
  0
  16. 11. 2014
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Železná srdce ukazují válku tankovými průhledy. Nevypráví silný příběh, ale běžnou rutinu jedné z mnoha tankových posádek. Nejsou heroickým příběhem výjimečnosti, ale vyprávěním o životě obyčejných vojáků. Nezakrývají oči před surovostí války, jak ji měli možnost prožít přímí aktéři. Brutalita není prvoplánová, ke zvolenému stylu patří. Podobně jak v mnoha jiných válečných filmech i je i tady příběh proložen idylickou pasáží, aby byla vzápětí, jak bývá též obvykle zvykem, nekompromisně vystřídána návratem do válečné reality. Plusem filmu jsou dobře napsané dialogy, stručné a nepatetické, solidně odpovídajícím úrovni diskuse uprostřed tankové bitvy.

 • 90%
  0
  0
  3. 7. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Pitt je bezpochyby bojovník najvyššieho kalibru a nesie so sebou známku úspechu. Lepšieho štvanca na eSeSákov si nemohli vybrať. Spolu so zúrivou bandou ozbrojencov rozsieval okolo seba smrť a nemal zľutovanie nad žiadnym smradlavým náckom. A aj keď šetrili muníciou, nešetrili humorom, a preto ma tieto krvavé jatky bavili.

 • 55%
  0
  0
  1. 12. 2014
  LenkaVL (2328 bodů)

  Válečné filmy nemám ráda :(

 • 80%
  0
  0
  24. 12. 2014
  farb (2063 bodů)

  Klasická, dopředu odhadnutelná story, vybočující z řady žánrovek díky podání ( zachycuje válku, atmosféru a hlavně lidi válkou semleté z trochu jiné strany, než bývá obvykle zvykem), grupě skvělých postav ( Pittův Wardaddy je pro mě unikátně napsaný a zahraný charakter, stejně jako Boyd v překvapivě dokonalém podání LaBeoufa) a samozřejmě skvělému aranžmá (No,.. Ayer!). Absolutní chlapáctví, bláto a krev, už "jen" velmi příjemně dotváří celkový feeling. 80%.

 • 85%
  0
  0
  8. 8. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1824 bodů)

  Jeden z mála válečných filmu,který opravdu ukazuje,čím vojáci museli procházet,co zažívali,jak trpěli.pribeh je originální a neokoukany.herecke výkony jsou strhující,i akce tu jsou velmi povedené,kamera,střih akce příběh,vše strhující.hlavne Brad Pitt tu jede jak splašena lokomotiva

 • 70%
  0
  0
  9. 5. 2017
  Sáček (1446 bodů)

  Četl jsem, že se jedná o jeden z nejlepších filmů s tankovou tématikou (já vám nevím, ale nějak mi tam chyběl pes). Většinu mých zkušeností s tanky zahrnuje Call of duty, ale o ten tank tady stejně tolik nejde. Při troše představivosti je to jak 12 rozhněvaných mužů, akorát se jich do tanku nevejde 12. Bohužel další z amerických náborových snímků.

 • 75%
  2
  0
  24. 3. 2016
  Tomas_313 (1173 bodů)

  Pěkný snímeček s dobrou partičkou herců. Není to oslňující (až na vypracované tělo Pitta), ale dostatečně uspokojivé. První polovina je poutavá, vtáhne do děje, ukáže trochu realističtější a drsnější pohled na tento konflikt a jenom necita by nesoucítil s tím chudáčkem Loganem Lermanem, který se převtělil z pubertálního poloboha na citlivého vojína s dobrým srdcem, který to ve válce má "nečekaně" obtížné. I scéna odehrávající se v bytě německých krasavic se do filmu náramně hodí, dokonce je jednou z nejlepších. Do té doby skvělé, vyčkávám na vrchol, abych zde pak mohl vítězoslavně přifařit filmu pět hvězd, ale ono se to najednou transformuje do trochu jiného kabátku a já se nestíhám divit. Po tom ještě celkem uvěřitelném tankovém boji se během dvou minut z krásného odpoledního dýchánku stává potemnělá scéna plná Němčourů nabíhajících směrem k tanku, kteří se strategicky vrhají do každé střely a po chvíli jich tam pár desítek (možná i stovek) leží s ksichtem rozpláclým v bahně. Velká škoda této "vrcholné scény", kde režii podle mého převzal Dolph Lundgren. Jinak je to ale skvělý film, který je dobré shlédnout a na konci trochu přimhouřit oči, vždyť jsou to přeci Američani. 75%

 • 75%
  0
  0
  23. 10. 2018
  Meky (1104 bodů)

  David Ayer zvládá akci bravurně. O to jde v Železném srdci především. Na velkém plátně je to opravdu ojedinělý zážitek. Válečné souboje jsou vypiplané do mrtě - projektily sviští vzduchem tak věrohodně, až Vám naskakuje husina! Efekty, bez chyby, nic se nepřehání. Např. souboj čtyř shermanů s tigrem byl zpracován výborně. Co se týče dějové linky filmu, také se neztrácí. Veteráni "Fúrie" jsou hodně svérázní, a při troše štěstí si k nim divák najde cestu. Jsou to váleční psi, ošlehaní bitevní vřavou, co se nezastaví před nikým a před ničím. Herecký zahráno solidně, do jednoho. Co ale zavání průserem je zakončení. Tam byly jisté rezervy. Závěr? Fury je bezesporu kus dobře natočené filmařiny z prostředí druhé světové války, naturalistický, špinavý, chladný a pro mě jakožto tankistického nadšence se slastným pohledem na válečnou techniku. "Ideály jsou mírumilovné, historie je krutá."

 • 80%
  0
  0
  13. 11. 2014
  salisbury (1100 bodů)

  Brad Pitt velící opancéřované Fúrii vjel do rozbahněného pole, aby nám ukázal příběhem hrdinným jak náckům natrhnout nejen zadní kmínky. Jeho role byla jak vojenským krejčím ušitá uniforma na míru a nemálo mi připomněla postavu Aldo Rainea z Tarantinových Hanebných panchartů. Trošku mě zamrzel závěr této tankové taškařice, který dle mě byl hrdinský až příliš, díky čemuž jsem se chvíli ve válečném bahně nevěřícně brodil s radostí v očích, neb film to ve finále ustál jen s tímto nepatrným uklouznutím.

 • 85%
  0
  0
  20. 1. 2015
  brcolka (1044 bodů)

  Velmi hezky zachycené velmi nehezké události, které si přeji, aby se už nikdy neopakovali. Když se z lidí, kteří se narodí jako hodné bytosti, stanou monstra, která semele takové prostředí. Dobré herecké výkony i od lidí od kterých sem to nečekal

 • 80%
  0
  0
  25. 12. 2014
  michaela159 (1044 bodů)

  Perfektní filmu, jenž jsem zhlédla dvakrát. Film má skvělé obsazení, dramatičnost a i dialogy jsou zajímavé a mnohdy i mrazivé. Já jsem si ho velmi užila a Vám návštěvu kin velmi doporučuji. Nebudete litovat.

 • 85%
  0
  0
  15. 5. 2015
  Rapaport (1016 bodů)

  Mě se to líbilo. Opravdu syrové drama o pár vojácích,kteří na konci války svůj boj ještě nevzdali.

 • 80%
  0
  0
  9. 12. 2014
  tedoun (879 bodů)

  Brad Pitt je zkrátka nový Clint Eastwood...výborný film, dobrý triky, dobrý herci není vůbec hloupý film jako jiné hollywoodské válečný filmy

 • 60%
  1
  0
  11. 12. 2014
  tamura (764 bodů)

  Výborně okomentoval KarlosPHA - "Pro báby je tam Pitt...pro mě PRD !". Přesně. Vyhozený prachy. Po tomhle filmu neštěkne ani pes ne za pár let, ale ještě letos. Je mi líto jen promarněnýho obsazení osádky tanku, ty chlapi hrajou výborně! Jen nemaj moc co a o čem.

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2014
  evana (684 bodů)

  Válečný film nejen pro milovníky historie a války. Příběh, který ukazuje, jaká válka byla, jaký to byl pocit se jí účastnit. Vykresluje drsnou stránku, kdy se člověk nesmí útápět v emocích a prostě jet dál, aby byl schopný ty hrůzy psychicky přežít. Zároveň ukazuje paradox, že si vojáci válku taky "zamilovali" - "nejlepší práce, kterou jsme kdy měli". Brad Pitt jako drsný voják se smyslem pro spravedlnost a empatií. Herecké obsazení skvělé.

 • 75%
  0
  0
  20. 1. 2015
  Pája DJ (680 bodů)

  Drsné a syrové válečné drama, které se snaží zachytit poslední válečné dny skrze tankový průhled. I taková může být válka na svém sklonku. Pro příznivce tankových bitev a válečných dramat téměř povinnost. Velmi dobře a reálné natočené a působivé zvláště na velkém plátně. Přestože jde spíše o ryze mužské téma, vzhledem k postavě a roli hlavního hrdiny v podání Bratt Pitta určitě zaujme i něžné pohlaví. Hlavního hrdinu skvěle doplňuje a sekunduje mu zbytek tankové posádky a přidávají tak další body skvělé atmosféře celého filmu.

 • 50%
  0
  0
  27. 6. 2015
  hrona (563 bodů)

  Tento film ve mě vyvolal rozpoluplné pocity. Na jedné straně celkem dobrý příběh s patetickým předvídatelným koncem, nádherně vybrané lokace, při sledování celého okolí zaplesá každý, kdo má rád válečný žánr, koor bitva s tančíky, těch je hodně málo. Na druhé straně doporučuji film sledovat bez zvuku. Extrémně tupé dialogy dokazují naprostou neandrtálnost amerických vojáků. Z některých hrdinských žvástů je člověku až nevolno, nechutný patriotismus a poukázání na to, že nebylo většího hrdiny, než vojáka který to frickům pořádně bez emocí narval přímo do prd...

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2016
  dancemusic2012 (466 bodů)

  Další válečný film plný napětí a krvavých scén, dobré herecké výkony, pro mně super film.

 • 90%
  0
  0
  28. 12. 2014
  tomaszhk (304 bodů)

  Klasický válečný film z prostředí WW2. Dějově nic nepředvídatelného, což není u tolikrát filmově zpracovaného prostředí překvapivé. Obsazení špičkovými herci a nákladné zpracování, které film nesnižuje na úroveň některých Bčkových válečných filmů posouvá film do kategorie těch lepší válečných filmů. Jednoznačně mohu doporučit. Zajímavá je například scéna souboje několika amerických tanků proti německému Tigeru, které ukazuje jak podstatné rozdíly hraje ve válce technika.

  • kvalitní herecké výkony
  • zpracování
  • děj
  • 100%
   0
   0
   1. 12. 2014
   BORo (288 bodů)

   super film

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Železná srdce

  79 76 ?
  jak hlasovat?
  • Lovecour69 75%
  • Mrykodaj 80%
  • aquiver 65%
  • Temný Pán ze Sithu 85%
  • Deacon Frost 80%
  • karel-macek 60%
  • netherlord 80%
  • mims 70%
  • michal-marsalek 80%
  • Sandrastekla 100%
  všechna hodnocení (221)

  V žebříčcích uživatelů

  10. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
  12. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
  23. místo z 27 v žebříčku uživatele Temný Pán ze Sithu
  34. místo z 63 v žebříčku uživatele homedo