12 hrdinů

68%

Komentáře a recenze 5

Dle počtu bodů
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
7
12 Strong vychází ze skutečných událostí,které jsou podle mne tak neuvěřitelné,že nechápu proč se tak dlouho otálelo s filmovým zpracováním. Snímek vypráví o dvanácti amerických vojácích,kteří na koních bojují proti Tálibánu a navíc se jim podaří za tři týdny splnit misi,která měla podle očekávání trvat dva roky. No prostě neuvěřitelné. Snímku byl na mne místy zdlouhavý,ale jakmile přešel do akčních scén,tak už to bylo mnohem lepší. Hlavně tedy závěrečná půl hodina stála za to. Přesto se nemohu zbavit dojmu,že si takový příběh zasloužil o trochu lepší zpracování.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
9
Příběh přibližuje tým speciálních sil nasazeného do Afghánistánu po 11. září. Příběh plný patriotismu a přesvědčení. Počáteční nadšení všech zúčastněných snad už ani nepřekvapí. Jedná se o filmovou oslavu a úctu k chlapíkům, kteří dokázali nemožné. Dějově je vyprávění jednoduché, avšak cílené. Tvůrci např. nevynechali ani scénu popravy matky Talibanem jenom proto, že vzdělávala své dcery. Válečné scény jsou v rámci filmové zábavy natočeny efektně a rozhodně se nemají za co stydět. Snímek se hrdě řadí k obdobným vlasteneckým snímkům, které připomínají určitou historickou událost, byť hollywoodským stylem a které neopomenou na samém konci ukázat fotografii skutečných hrdinů. Na snímek se rozhodně nedívat politicky. Je to jen obyčejný válečný film na základě skutečných událostí, jako každý jiný.
Pete69
Pete69
31 182 bodů
7
Skoro se mi nechce věřit, že je to podle skutečné události, ale ono je, i když podle mého názoru přibarvené dost. První polovina se rozjíždí opravdu pomalu a snímek tohoto typu by měl mít kratší úvod a delší pasáž v boji v Afghanistánu. Konec hollywoodský.. celkově dobrá podívaná.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
4
Američani v Afghanistánu na koních, někomu to přišlo asi jako dobrej námět na film. Navíc byli tak hrdinní... Šlo tam o dobytí nějakého území kdesi v zaostalé prdeli, kde nežijou jen teroristi, takže to nešlo jednoduše vybombardovat celé. Najdeme tam všemožné kýče válečného filmu a kromě třech hlavních herců jsou ostatní jen do počtu. A ti tři taky zrovna nejsou někdo, koho bych já neameričan nějak obdivoval. Zajímavá mohla být postava jejich spojky (asi z CIA) kšlitovkáře s kšiltem dozadu, ale prostor dostala jen na uvítání v zemi, takže tam byla vlastně zbytečná. Ale je to příběh podle pravdy, kterej leckoho může zaujmout. Mě to ale nebavilo.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
4
Možná to byla velká bitva, možná to fakt Taliban pořád bere jako svou nejhorší porážku. Ale to nic nemění na tom, že to většinu času bylo děsivě nudnééé. V půlce jsem měl chuť tohle vypnout a pustit třetího Ramba.