Only the Brave (USA)
« další názvy »
USA USA
133 minut

Žánry

:
Drama, Biografický

Obsah

:
Příběh podle skutečných událostí o skupině hasičů, kteří musí ochránit malé město před zničujícím požárem.

Režie

:
Joseph Kosinski

Scénář

:
Ken Nolan Eric Warren Singer

Herci

:
Jennifer Connelly Taylor Kitsch Josh Brolin Miles Teller Jeff Bridges ...
Jste na stránce filmu Hrdinové ohně. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hrdinové ohně myslíte! K 5. prosinci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27305 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  0
  29. 1. 2018
  martin-mickey-stusak (21941 bodů)

  Tento film je věnován Granite Mountain Hotshots a jejich rodinám a pojednává o požáru u Yarnellu, kde při zásahu došlo k největšímu úmrtí požárníků od útoku 11. září. Je to pocta odvážným mužům, kteří riskují při každodenním boji s divokými požáry a jejich podporujícím rodinám. Ale pozor, snímek v žádném případě není natočen ve stylu popkornové zábavy plného hlášek a hrdinství. Celý děj je pojat přirozeně, reálně, zkrátka tak, jak se věci skutečně mají. Není tu žádná hlavní postava. Každý je tu sám za sebe se svými pracovními i soukromými problémy a radostmi. Devizou je ohromné kamarádství a emocionální boj jednotlivce. Scenérie hor a kopců jsou nádherným doplněním stavu přírody a hrozby takového mohutného požáru. I CGI jsou naprosto na jedničku. Životní děj plyne přirozeně a vede k zamyšlení na některými charaktery. Každý bojuje s vlastním osudem a všichni společně s požárem. Konec vyprávění však naprosto šokuje. Na city se sice tolik netlačí, jak by se v takovém případě dalo předpokládat, ale právě vlivem reálného zpracování s ohledem na vnímání okolí a přirozené psychologie člověka vývoj nečekané a hlavně nepředvídatelné události v soucitném divákovi skutečně zamrazí. Snímek hranic artu nedosahuje a možná je to škoda, ale i tak se jedná o zatím nejlepší a nejreálněji zfilmovaný příběh o likvidaci požáru, jaký lze v poslední době spatřit.

 • 85%
  0
  0
  16. 7. 2018
  Sheldon (15949 bodů)

  Při koncentraci extrémně špatných balkánských filmů a severských tragikomedií, které nikoho nezajímají je obrovská škoda, že nikdo neuvedl do kin jeden z nejlepších filmů posledních let Hrdinové ohně, který je profesionálně natočený, výborně zahraný a nabízí emoce, že se o tom ostatní konkurenci může jenom zdát. Hodně dobrá podívaná!

 • 85%
  1
  0
  29. 1. 2018
  lamps (14270 bodů)

  Režijně vypilovaný majstrštyk, na kterém mi vadilo jenom to, že postavu Tellera nastavuje hodně klišovitě a jeho přeměnu podává rutinně a uchvátaně (a je ve výsledku pro film trochu zbytečná). Jinak budu pět superlativy, jelikož takhle výtečně zahraný, vypravěčsky vyrovnaný a emocionálně strhující katastrofák jsem snad nikdy neviděl. Je to totiž v prvé řadě silné a uvěřitelné drama o "rodičích a práci", kde se neděje nic přestřeleného a postavy přirostou k srdci právě tím, jak se chovají obyčejně a přirozeně - Kosinski tedy ukazuje svou třídu nejen při plápolání požárů, z nichž jde v jeho podání skutečný respekt a strach, ale i v osobních rovinách a jejich podřízení enormně účinnému závěru, který nepůsobí vůbec pateticky, a troufám si tvrdit, že pokud neznáte jako já skutečné události, zaručeně vás sejme. Skvělý soundtrack, nádherná kamera i triky, dokonalí Teller a Connely, ultraprďácký Brolin. Jeden z nejlepších filmů roku 2017, čeští distributoři ať se laskavě chytí za rypák.

 • 90%
  0
  0
  23. 10. 2018
  Meky (847 bodů)

  Režisér Kosinski si vybral zajímavou látku, resp. osudy elitního hasičského sboru na motivy skutečné události, což bývá divácky velice vděčné téma. Film má na běžné poměry dost dlouhou stopáž, ale Kosinski tento prostor vyplňuje výborně. Od začátku vykresluje charaktery jednotlivých členů sboru a postupem času a po několika mezilidských klopýtnutích, nechává vzniknout fantastické partě, která táhne za jeden provaz, utvoří rodinu a divák věří, že jeden za druhého dají ruku do ohně. Parádně je vykreslováno také např. vzájemné soužití lídra hasičského sboru Erika a jeho manželky. Především povaha (herecký výkon) Jennifer Conelly je kolikrát velmi bouřlivá, a prostě ji chcete ve vypjatých situacích vidět více a více. Společně s dalšími představiteli hlavních postav Joshem Brolinem a Milesem Tellerem je to vskutku herecký koncert! Vizuál filmu je taktéž líbivý, stejně jako kamera a efekty žhnoucího pekla. Až se mi zapalovaly „lejtka“, když jsem měl nutkání utíkat před ohněm společně s nimi. Pospolitost, soudržnost a lidskost, kterou Kosinski tak pracně celou dobu buduje, dostane „kudlu“ do zad v závěrečném dějství. Ale jasně, on za to nemohl. Závěr je totiž brutálně emocionální a diváka vzhledem k předchozímu průběhu dostane! Závěr? Jedná se pravděpodobně o nejlepší drama roku 2017. Film, až na pár hluchých míst, nemá slabinu a těží z výborných hereckých výkonů, vizuálu, a emocí, které z diváka vydoluje. Cíleně, ale bez patosu. Závěrečné titulky pak zaslouží jediné slovo - RESPEKT! P. S. Nejvíce si film užijete, aniž byste předem zjišťovali jakékoli informace o skutečných událostech.

74 83 ?
jak hlasovat?
 • michal-marsalek 70%
 • homedo 75%
 • Riverdon 70%
 • xjane 85%
 • Mikik4444 90%
 • kudo 90%
 • slevin 80%
 • wodmint 60%
 • raca 75%
 • zdenek-halfar 65%
všechna hodnocení (34)