Only the Brave (USA)
USA USA
133 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný

Obsah

:
Příběh podle skutečných událostí o skupině hasičů, kteří musí ochránit malé město před zničujícím požárem.

Režie

:
Joseph Kosinski

Scénář

:
Ken Nolan Eric Warren Singer

Herci

:
Jennifer Connelly Taylor Kitsch Josh Brolin Miles Teller Jeff Bridges ...
Přehrát online O2

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  0
  29. 1. 2018
  martin-mickey-stusak (14170 bodů)

  Tento film je věnován Granite Mountain Hotshots a jejich rodinám a pojednává o požáru u Yarnellu, kde při zásahu došlo k největšímu úmrtí požárníků od útoku 11. září. Je to pocta odvážným mužům, kteří riskují při každodenním boji s divokými požáry a jejich podporujícím rodinám. Ale pozor, snímek v žádném případě není natočen ve stylu popkornové zábavy plného hlášek a hrdinství. Celý děj je pojat přirozeně, reálně, zkrátka tak, jak se věci skutečně mají. Není tu žádná hlavní postava. Každý je tu sám za sebe se svými pracovními i soukromými problémy a radostmi. Devizou je ohromné kamarádství a emocionální boj jednotlivce. Scenérie hor a kopců jsou nádherným doplněním stavu přírody a hrozby takového mohutného požáru. I CGI jsou naprosto na jedničku. Životní děj plyne přirozeně a vede k zamyšlení na některými charaktery. Každý bojuje s vlastním osudem a všichni společně s požárem. Konec vyprávění však naprosto šokuje. Na city se sice tolik netlačí, jak by se v takovém případě dalo předpokládat, ale právě vlivem reálného zpracování s ohledem na vnímání okolí a přirozené psychologie člověka vývoj nečekané a hlavně nepředvídatelné události v soucitném divákovi skutečně zamrazí. Snímek hranic artu nedosahuje a možná je to škoda, ale i tak se jedná o zatím nejlepší a nejreálněji zfilmovaný příběh o likvidaci požáru, jaký lze v poslední době spatřit.

 • 85%
  0
  0
  16. 7. 2018
  Sheldon (12087 bodů)

  Při koncentraci extrémně špatných balkánských filmů a severských tragikomedií, které nikoho nezajímají je obrovská škoda, že nikdo neuvedl do kin jeden z nejlepších filmů posledních let Hrdinové ohně, který je profesionálně natočený, výborně zahraný a nabízí emoce, že se o tom ostatní konkurenci může jenom zdát. Hodně dobrá podívaná!

 • 85%
  1
  0
  29. 1. 2018
  lamps (11610 bodů)

  Režijně vypilovaný majstrštyk, na kterém mi vadilo jenom to, že postavu Tellera nastavuje hodně klišovitě a jeho přeměnu podává rutinně a uchvátaně (a je ve výsledku pro film trochu zbytečná). Jinak budu pět superlativy, jelikož takhle výtečně zahraný, vypravěčsky vyrovnaný a emocionálně strhující katastrofák jsem snad nikdy neviděl. Je to totiž v prvé řadě silné a uvěřitelné drama o "rodičích a práci", kde se neděje nic přestřeleného a postavy přirostou k srdci právě tím, jak se chovají obyčejně a přirozeně - Kosinski tedy ukazuje svou třídu nejen při plápolání požárů, z nichž jde v jeho podání skutečný respekt a strach, ale i v osobních rovinách a jejich podřízení enormně účinnému závěru, který nepůsobí vůbec pateticky, a troufám si tvrdit, že pokud neznáte jako já skutečné události, zaručeně vás sejme. Skvělý soundtrack, nádherná kamera i triky, dokonalí Teller a Connely, ultraprďácký Brolin. Jeden z nejlepších filmů roku 2017, čeští distributoři ať se laskavě chytí za rypák.

71 83 ?
 • pantak 75%
 • Vojtas87 80%
 • ferry-farka 55%
 • leafroller 80%
 • VasaFlasa 55%
 • Sheldon 85%
 • NyanBunny 10%
 • Leonardo 60%
 • sabule 60%
 • bayern 45%
všechna hodnocení (21)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: