Sully (USA)
« další názvy »
USA USA
96 minut

Žánry

:
Drama, Biografický
Motto: Dosud nevyprávěný příběh o zázraku na řece Hudson

Obsah

:
V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson“, když kapitán „Sully“ Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na více »« méně

Režie

:
Clint Eastwood

Scénář

:
Todd Komarnicki Chesley Sullenberger Jeffrey Zaslow

Herci

:
Tom Hanks Laura Linney Anna Gunn Aaron Eckhart Autumn Reeser ...
Premiéra: 8. 9. 2016
Distributor: Freeman Ent.
Jste na stránce filmu Sully: Zázrak na řece Hudson. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sully: Zázrak na řece Hudson myslíte! K 25. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27991 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Sully: Zázrak na řece Hudson


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Tohle prostě nemohlo dopadnout zle. Spojení Eastwood a Hanks slibovalo pořádné lidské drama,které se nakonec i dostavilo. K filmu by se hodilo pořekadlo: Za dobrotu na žebrotu. Film totiž vypráví o pilotovi,který svým odvážným manévrem zachránil spousty životů. Místo vděku je naopak vyšetřován zda neudělal chybu.

 • 75%
  1
  0
  10. 11. 2017
  Pete69 (19977 bodů)

  Příběh o vyšetřování pilota, který zachránil celou posádku i cestující v letadle přistáním na řeku je sám o sobě působivý. Tento film těží pouze z příběhu. Mě ten film také vzal a líbil se mi. Upřímně řečeno odmyslím-li si, že se to opravdu stalo a obsadím někoho jiného, než Toma Hankse, stal by se z toho béčkový film jak vyšitý. Objektivně 75% - pěkné.

 • 80%
  0
  0
  27. 6. 2018
  muzz (18023 bodů)

  Všechny filmy režírované Clintem Eastwoodem jsou vždycky potěšením. Tom Hanks předvedl jako vždy totálně profesionální výkon, na každý film se přepečlivě připravuje a snaží se vžít do role. Film, ačkoli je přesně podle skutečné události, je pěkně dramatický a svižný. Taky ukazuje, jaké svinstvo je pojišťovnictví jako takové. Kapitán je opravdový hrdina, jakých si právě Clint Eastwood v posledních letech všímá a točí o nich filmy.

 • 80%
  1
  0
  1. 1. 2017
  Sheldon (16014 bodů)

  Eastwoodův solidní režijní rukopis a cit pro film dělá z tohoto komorního dramatu slušnou podívanou, která má velkou kliku v přijatelné stopáži, snesitelné míře patosu a zejména ve dvojici Tom Hans a Aaron Eckhart, bez kterých by tato historka snesla spíš telku než velké plátno. Dobrá podívaná.

 • 85%
  2
  0
  3. 10. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Komorní humanistické drama tak, jak jej zvládá opravdu jen Clint. Narativní minimalismus, který nás zcela vtáhne do děje zásluhou uvěřitelně vykreslených postav a promyšlené dějové konstrukce, která opakováním a variací silných motivů (přistání letadla z několika perspektiv, emotivní telefonické rozhovory s Laurou Linney) utváří nesmírně komplexní studii klíčové události i psychiky člověka, jenž je navzdory očividnému hrdinství a umu nespravedlivě vržen do stínu pochybností a výčitek. Sice tentokráte bez přidané "Eastwoodovské" hodnoty či scény, která by mi opravdu nesmazatelně vletěla do paměti (opravuji - na pamět :), ale zato bez jakýchkoli řemeslných chybiček, zbytečného patosu a nedůstojného zefektování ústřední nehodové sekvence. Hanks tradičně bravurní a dědečkovsky dobrácký, Eckhart ho pak vskutku znamenitě doplňuje...

 • 75%
  1
  0
  3. 5. 2018
  JosefTomas (8394 bodů)

  Malé a svým způsobem velkolepé. Eastwood opět dokázal vyždímat z látky maximum a nechal ty nejlepší herce, co měl po ruce, aby to dotáhli do maxima. Krásný film, kterému body strhává první část, která se místy až nesmyslně vleče a kazí jinak dobrý dojem celku.

 • 70%
  0
  0
  14. 11. 2016
  rkotvald (3158 bodů)

  Skvěle natočený snímek, který dokáže upoutat pozornost. Zpracování havárie a následné přístání na řece Hudson mě příjemně překvapilo. Hanksovi role kapitánů prostě sluší. Spokojenost.

 • 70%
  0
  0
  17. 1. 2017
  leafroller (2684 bodů)

  Zkušená a profesionální řemeslná práce nemůže zakrýt nepřehlédnutelnou řídkost scénáře. Ten film je prostě o ničem a v závěru už jsem se jen modlil, abych tu scénu z letadla neviděl potřetí. Chápu, že najít dnes materiál pro film je těžší než v roce 1980, ale tohle mi přišlo opravdu za každou cenu. Nicméně jednou se to rozhodně vidět dá a letos jsem už viděl daleko horší věci. A to je 17. ledna.

 • 90%
  6
  0
  9. 9. 2016
  marie-kolarova (2479 bodů)

  Eastwood je pořád ve formě a točí, to co má rád. Chlapíky, kteří jsou stejně klidní jako odhodlaní. Stará dobrá Amerika s odvážnými hrdiny bez zbytečných keců. Tom Hanks je ten nejlepší Sully, tedy pokud by se nerozhodl kapitán Sullenberger hrát sám sebe. Eastwoodova režie je stejně umírněná, jako jsou osobní projevy kapitána. Žádný showman, „pouze“ dokonalý profík, který přesně ví, co dělá. Vyšetřování po přistání je tvrdě nekompromisní, byznys pojišťoven je holt drsný. Sully si své osobní drama schovává pro sebe a jen z drobných gest si skládáme mozaiku člověka, který je vystaven enormnímu presu. Na jedné straně provolávání slávy národnímu hrdinovi a na druhé stejně reálná hrozba, že může být mávnutím proutku označen za neschopného riskujícího frajera. Sullymu není co závidět.

 • 75%
  0
  0
  1. 3. 2017
  stantheman (2396 bodů)

  Clint Eastwood.... vždy víte co od něj čekat a to začíná být problém , alespoň pro mne . Vše jakoby v pořádku , skvělé obsazení , výborné řemeslo , téměř neskutečný příběh, ale.....zázrak se nekoná. Vznikl film ničím nevybočující z hlavního roudu , bez překvapení a nakonec i bez velké radosti ze záchrany tolika životů. Tak jak jsem napsal ...solidní řemeslo , špičková práce , ale nic víc......i to bývá někdy trochu málo

 • 80%
  1
  0
  10. 6. 2018
  Blackhand47XD (2177 bodů)

  Před nedávnem jsem si letecké téma prošel se snímkem Let, tentokrát jsem zhlédl film o skutečné události. Fiktivní i skutečný příběh mají mnoho společného, například mediální bublinu, šetření a hledání chyby v jednání pilota. Sullyho příběh je však daleko poutavější, jelikož jde opravdu o normálního člověka, který nemá problémy s drogami a alkoholem. Jak už to obvykle bývá, během šetření byla jako obvykle vynechána síla momentu a jednání člověka v dané situaci. Člověk prostě není stroj, aby vše vyřešil v řádu sekund. Hlavní ale je, že to přežili úplně všichni. 80%

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2016 bodů)

  Eastwood natočil skromný, obyčejný, osobní a velice hezký snímek, pojednávající o "nouzovém přistání" letadla na řece Hudson, událost, která se stala v roce 2009 a já jí v televizi nepostřehl, protože v té době jsem celou dobu čuměl na Naruta. Nečekejte však žádnou nadupanou akci, film je především zaměřený na kontroverze ohledně samotného přistání a zpochybňování, zda kapitán Sully je doopravdy hrdinou. Hanks je tu boží. (ještě aby ne!) A Eastwoodovo styl jakbysmet. Vzhledem ke krátké délce a opravdu poněkud skromnému vyprávění to může být film klidně i k obědu, nicméně bude vám u něho chutnat, to jako fakt.

 • 80%
  0
  0
  10. 11. 2016
  Arnarmo (1720 bodů)

  Skvěle natočený snímek, ve kterém vynikal T. Hanks jako kapitán Sully - jemu tyto role sedí na míru. Jsem rád, že jsem toto zpracování mohl vidět. Obával jsem se, že to budou jenom tahanice po soudech a hádaní se, zda to mohl Sully udělat jinak. Proto mě příjemně překvapilo zpracování nehody a následné přistání na vodě. Přesné, detailní a vytečné zahrané.

  • dle skutečných události, T. Hanks, detaily, vizuální stránka
  • 95%
   0
   0
   18. 1. 2017
   brcolka (1041 bodů)

   Miluju filmy podle skutečné události a ještě když si příběh pamatuji a ještě když jde o krásný příklad člověka který na úkor sebe chce zachránit ostatní. Super. Takže skvělý příběh. Skvělý Tom Hanks. Velmi zarážejicí byl pak celý proces kdy se ho snažili očernit a on jim to zase ještě nandá

  • 80%
   0
   0
   14. 2. 2017
   davsuch (1028 bodů)

   Velmi povedený snímek s velmi silným tématem užitý na míru Tomovi Hanksovi. Oceňuji hlavně to, že se někdo vůbec zabýval takovýhle tématem. Myslím si, že velmi podařila i režie.
   PS: Škoda že Tom Hanks stárne :(

   • výkon Toma Hankse
   • silné téma
   • dobrý scénář
   • 90%
    3
    0
    14. 9. 2016
    voleman (925 bodů)

    Dlouho už se mi nestalo že bych viděl film, kde bych měl po odchodu z kina takovou radost z toho jak zručně je natočený. A přitom se nejedná o nějaký převratný, trikově náročný nebo příběhově geniální film. Jeho síla spočívá v silném hereckém obsazení v čele s tradičně skvělým Hanksem, dále v tom, že se jedná o skutečný příběh a hlavně v pevné a promyšlené Eastwoodově režii. Snímek velmi příjemně a nenásilně spojuje retrospektivní události s právě probíhajícím dějem, přičemž se jednotlivé scény nijak neslévají dohromady, a přitom spolu tvoří jeden od sebe neoddělitelný celek. Příběh se zdá na skoro 100 minutovou stopáž pro běžného diváka vcelku nezajímavý, délka filmu je ale naprosto ideální a ani chvilku jsem se nenudil nebo necítil, že už se v něm něco moc opakuje. Pro mě zatím jeden z nejlepších filmů roku a nejlepší film podle skutečných událostí minimálně od Kapitána Phillipse. 90%

   • 95%
    1
    0
    16. 9. 2016
    tedoun (879 bodů)

    Film o statečným pilotovi, který přistáním na Hudsonu zachránil všech 155 lidí na palubě, mohl být akční jako smrtonosná past, katastrofický jako Airport 77, hysterický jako armageddon nebo heroický jako Rambo. Ale byl to film o obyčejnému pilotovy,který jen dělá svou práci. Nádherný film

   • 90%
    0
    0
    25. 12. 2016
    Sheemas (736 bodů)

    Skvělý film, famózní Tom Hanks v příběhu pilota, který jen tak mimochodem zachrání 155 lidí na palubě, tím že přistane na vodě. Clint Eastwood téměř až dokumentárním stylem předkládá hlavně to co se děje po této ,,havárii". Nejlepší moment ve filmu je, když zazní věta: ,,sedmnáctkrát, zkoušeli ji sedmnáctkrát."

   • 85%
    0
    0
    1. 3. 2017
    KajkaFajka (721 bodů)

    Mám pocit že Clint Eastwood pekně přešiel z před kamery do pozadí za ňu. Hezky zpracovaný film, ktorý pozvednul aj skvelý herecký výkon Toma Hanksa. Když se to v skutočnosti stalo tak som to vnímal ale až tak jak to popisujú vo filmu sem to nevěděl. A to čo potom so Sallym chceli udělat a v podstatě ho pošpinit se mi moc nelúbilo

   • 90%
    0
    0
    16. 9. 2016
    Kick077 (595 bodů)

    Velmi povedený film, který hezky a srozumitelně filmově podal událost, která se před pár lety stala. Viděl jsem i dokument v rámci série leteckých katastrof a čekal jsem, v čem bude film jiný a docela mě i překvapilo, jak tenhle film doplnil již zmíněný dokument. Určitě doporučuji vidět.

   • 95%
    0
    0
    14. 9. 2016
    Dubínka (574 bodů)

    Eastwood zraje jak víno a spolu s ním i Hanks. na filmu je zkrátka vidět že padl do rukou těm nejpovolanějším.

   • 95%
    1
    0
    14. 9. 2016
    Milena107 (504 bodů)

    Úžasný filmový zážitek, který si ráda ještě jednou či vícekrát zopakuji. Clint Eastwood je jedinečný nejen jako herec, ale jako režisér zkrátka také umí. Tom Hanks stále překvapuje a zraje jako víno. Jeho pojetí kapitána Sullyho je velmi přesvědčivé, a nenechá vás chladnými.

   • 85%
    0
    0
    1. 3. 2017
    Socna (471 bodů)

    trefa do černého, velmi civilně pojaté drama o nevšedním dobrodružství během rutinního letu. duchapřítomnost kapitána je příkladná a až dechberoucí. o to je zajímavější pohled za kulisy mediálního obrazu čím si museli oba piloti projít. eastwoodovi a hanksovi bravo a nezapomeňme na eckharta - tradičně výborný.

   • 60%
    0
    0
    14. 2. 2017
    mil78 (384 bodů)

    Eastwoodova režie se nese v příjemně uměřeném stylu,výkon Hankse je více než adekvátní,samotné nouzové přistání je nasnímáno zajímavě, přesto to není úplně ono. Kvůli spoustě klišé amerických soudních dramat.Tyhle pasáže se dost vlečou a film působí subjektivně delším dojmem.

   • 80%
    0
    0
    26. 4. 2019
    Bori02 (374 bodů)

    Spojení herce Toma Hankse a režiséra Clinta Eastwooda přineslo velké očekávání. Za mě osobně se to očekávání i naplnilo. Skvěle natočené drama podle skutečných událostí o nouzovém přistání letadla a jeho důsledcích pro pilota je ukázka jak tvořit příběhy podle skutečných událostí, aby byli opravdu zajímavé a zábavné. Ani mě moc nenapadá co by tomu šlo vytknout.

   • 85%
    0
    0
    25. 11. 2016
    polopaticky (325 bodů)

    Velmi povedený film, který hezky a srozumitelně filmově podal událost, která se před pár lety stala. Viděl jsem i dokument v rámci série leteckých katastrof a čekal jsem, v čem bude film jiný a docela mě i překvapilo, jak tenhle film doplnil již zmíněný dokument. Určitě doporučuji vidět.

   • 95%
    1
    0
    16. 9. 2016
    paniks (319 bodů)

    Film o skutečné události, pamatuji si když se to stalo. Událost je považována za zázrak, když kapitán letadla po zničení motorů dokázal přistát na vodní hladině řeky Hudson. Následuje vyšetřování nehody, snaha obvinit kapitána z neschopnosti. Výborný Tom Hanks v titulní roli, jeho pojetí kapitána Sullyho je velmi přesvědčivé.

   • 85%
    0
    0
    1. 3. 2017
    taliz (257 bodů)

    Eastwoodovi filmy mam rad, vzdycky se tesim na to co vymysli, takze jsem si zarezervoval listky v tom nejosobitejsim kine v Praze v oku a sel, byl jsem nadseny, Hanks zahral fantasticky presvedcivy vykon a dejove je film velmi zajimavy, protože se jedna o skutecnou udalost.

   • 90%
    0
    0
    1. 3. 2017
    carloss (246 bodů)

    Velmi silný příběh, který tento film žene. Takovéto věci se nedějí jen tak, kapitán hrdina. O to více potěší hvězdné obsazení Toma Hankse a režie Clinta Eastwooda. Vše podáno surově, žádné senzace. Ve spojení s perfektní kamerou a střihem jde o opravdu vydařený snímek vyprávějící o tom co se stalo nejen na řece Hudson.

   • 70%
    0
    0
    1. 12. 2016
    Petka88 (223 bodů)

    Film nebyl rozhodně špatný, ale mám takový pocit, že se z něho dalo vytřískat mnohem víc! Tím ale veškerá má kritika končí, protože sem milovník filmů podle skutečných událostí, takže i přes pomalejší tempo sem seděla přikovaná k sedačce a sledovala, jak to vlastně dopadne. Tom jako vždy skvělý a Aaron mu skvěle sekundoval.

   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Sully: Zázrak na řece Hudson

   82 75 ?
   jak hlasovat?
   • Vall.I 75%
   • Mrykodaj 75%
   • Reacherjack2016 80%
   • Crreed 90%
   • Honza 13 90%
   • michal-marsalek 85%
   • Lucy Lu 90%
   • SONY_ 95%
   • Pyrkh86 95%
   • Bstone 80%
   všechna hodnocení (151)

   V TV

   V žebříčcích uživatelů

   138. místo z 172 v žebříčku uživatele Had
   369. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59