Sully: Zázrak na řece Hudson

80%
Sully: Zázrak na řece Hudson
V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson“, když kapitán „Sully“ Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)Brenan88
Brenan88
47 026 bodů
8.5
Tohle prostě nemohlo dopadnout zle. Spojení Eastwood a Hanks slibovalo pořádné lidské drama,které se nakonec i dostavilo. K filmu by se hodilo pořekadlo: Za dobrotu na žebrotu. Film totiž vypráví o pilotovi,který svým odvážným manévrem zachránil spousty životů. Místo vděku je naopak vyšetřován zda neudělal chybu.
Pete69
Pete69
28 709 bodů
7.5
Příběh o vyšetřování pilota, který zachránil celou posádku i cestující v letadle přistáním na řeku je sám o sobě působivý. Tento film těží pouze z příběhu. Mě ten film také vzal a líbil se mi. Upřímně řečeno odmyslím-li si, že se to opravdu stalo a obsadím někoho jiného, než Toma Hankse, stal by se z toho béčkový film jak vyšitý. Objektivně 75% - pěkné.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 240 bodů
6
Hraje si to na dekonstrukci amerického hrdinství, i když ho to staví v té nejzákladnější a nejklišovitější formě. A vzhledem k tomu, že jde o adaptaci knihy samotného Sullyho, se nejde ubránit dojmu, že tenhle "hrdina od vedle" je dost full of himself. (Osobně mám vůbec problém s tímhle pojetím hrdinství - hrdinou je člověk, který dobrovolně udělá něco, co mu může přinést nepohodlí nebo újmu, aby pomohl druhým, ne pilot, který v krizové situaci dokáže přistát. To ho dělá mistrem ve svém oboru hodným ocenění za svůj úsudek a schopnosti, ale jestli hrdinou? Hrdinou by byl, kdyby věděl, že se to letadlo dostane do takové situace, a přesto se rozhodl do něj nastoupit, aby zachránil cestující.) Jinak vykreslení vyšetřovací komise jako antagonistických inkvizitorů (vůči němuž se vymezil i skutečný Sully, který sám říkal, že ti lidi jen dělali svojí práci a dělali ji zcela adekvátně a pro dobro všech) ukazuje, že Eastwood nic nedekonstruuje, prostě dělá rutinní soudní drama.


Dodatečné informace

Původní název:
Sully (více)
  • USA Sully: Zázrak na řece Hudson
  • USA Sully
Premiéra v ČR:
8. 9. 2016
Distributor:
Freeman Entertainment
Země původu:
USA
Čeština:
Sully: Zázrak na řece Hudson je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch