The Aviator (USA)
« další názvy »
Německo Německo
USA USA
170 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný

Obsah

:
Život Howarda Hughese patří k nejvíce fascinujícím příběhům, jaké Amerika předchozího století zrodila. Tento letecký průkopník, řežisér i producent, ropný více »« méně

Režie

:
Martin Scorsese

Scénář

:
John Logan

Herci

:
Leonardo DiCaprio Cate Blanchett Kate Beckinsale John C. Reilly Alec Baldwin ...
Premiéra: 10. 2. 2005
DVD: 5. 9. 2005

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  0
  10. 6. 2016
  Sheldon (9787 bodů)

  Když je někdo hvězda jako Leonardo Di Caprio může si dovolit prosadit spoustu věcí. Žádný z producentů třicetiletého zlatého hocha, který má na svém kontě takové komerční hity jako Chyť mě když to dokážeš, Gangy New Yorku a hlavně Titanic od svých dveří odhánět nebude, i kdyby měl sebebláznivější nápad, jako třeba zfilmovat životní osudy Howarda Hughuese. Howard byl výstřední multimilionář, který po smrti své matky natočil nejdražší film všech dob, založil leteckou společnost, chodil s nejkrásnějšími a nejslavnějšími herečkami světa a při tom všem trpěl psychickou poruchou.

  Rozpočet filmu se vyšplhal na gigantických 116 milionů dolarů a po prvním natáčecím dni bylo každému jasné, že se tady točí něco mimořádného. Režisérem projektu se stal Martin Scorsese, který do filmu vnesl svůj epický rozmáchlý styl a producentem zůstal kontroverzní Harvey Weinstein.
  Hlavním kladem filmu kromě velkolepé výpravy jsou herecké výkony ve vedlejších rolích. V epizodních rolích hvězd se objeví Kate Beckinsale, ale především Cate Blanchett v roli Katherine Hepburne, která zde podává fenomenální výkon. Hlavní soky si s chutí zahráli Alec Baldwin a Alan Alda, kteří zde prodávají především schopnost přijít na plátno obklopeni neproniknutelnou aurou důstojné hvězdy.

  Není však na místě tvrdit, že Letec je dokonalým filmem. Občas jsou v něm zdlouhavé pasáže a střihačovy nůžky by také mohly občas vyhodit trochu těch překrásně natočených scén, protože 3 hodiny 10 minut je skutečně dost, ale na druhou stranu k čertu s tím. Letec je skvělým pozdním filmem velkého mistra s obrovským talentovaným hvězdným hercem. Chvalme tedy Di Capria za to, že se nebál, přestože hvězdné manýry nám přináší většinou velkolepé spektákly o ničem, ale tentokrát to vyšlo.

 • 80%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (5822 bodů)

  Čekal jsem víc a nebo mi nedošlo o co šlo.
  Formálně perfektně zpracovaný film, krásné barvy a atmosféra minulých let a ti co milují letadla si zde určitě přijdou na své. Nejvíce však oceňuji herecký koncert Leonarda DiCapria a Cate Blanchett. Dále se zde objevilo opravdu velké množství hereckých hvězd ve vedlejších rolích, zmíním jen Alana Aldu jako prohnilého senátora, který byl úžasný. Musím ale přiznat že mi přesto vše na filmu něco chybělo a nevím jestli ten chlad z honby za něčím a pronásledování vlastními fobiemi a obsesemi bez hřejivého místa byl záměr autorů či nikoliv. Zatím zasloužených 80%.

 • 80%
  0
  0
  3. 12. 2012
  VitvarJane (4421 bodů)

  Krásný příběh, který mě kupodivu celou jeho dobu udržel v křesle a sledovat ho.

 • 90%
  0
  0
  12. 12. 2012
  bidlobox (3775 bodů)

  Velkolepě pojatý film nám nabíjí jeden z pohledů na někdejší americkou celebritu, podivínského miliardáře Howarda Hughese. Pestrý příběh nás provede začátky (nebo zatáčkami?) jeho zájmu o letectví přes životní epizodu, kdy sám začne létat, přes následnou snahu umíněně prolomit světový rekord, přes vlastnictví letecké společnosti i podivného démona trápícího jej v pozdějším věku, kdy zůstává uzavřený před veřejností.

 • 60%
  0
  0
  5. 2. 2016
  rkotvald (2808 bodů)

  Těžké, těžké hodnocení.... Režisérův rukopis tu znát je (hvězdné osazenstvo, monumentální vizuál ad..) Jenže výsledný celek nevyráží dech, jako zástupy dalších Scorseseho výtvorů, proč ? Jeho svižná ruka při dirigování dění na place tak, jak jí známe (málokdo dokáže točit filmy s takovou stopáží, aby nenudil) tu nechybí. Ovšem je prokládána spoustou '' zbytečných '' (chcete-li vleklých) scén. Ony nenudí, ale odvádí divákovu pozornost od toho nejzajímavějšího. Jedná se také o životopisný film a patrně šlo o důležité prvky, které dokreslovaly osobnost Howarda Hughese, ale prostě mám dojem, že se toho mohl Martin chopit lépe. Nakonec tedy mírné rozpaky, přesto pořád nadprůměrných

 • 75%
  0
  0
  27. 4. 2017
  Petr Kocfelda (2653 bodů)

  Celkem dobrý snímek s Leonardem di Capriem v hlavní roli.Hodnotím jej 75 procenty.Na můj vkus moc dlouhý film,který ale potěší...Martin Scorsese je dobrý režisér.Tento film je životopisné drama s příjemnou atmosférou...

 • 80%
  0
  0
  15. 2. 2013
  dearie (283 bodů)

  Strávit téměř 3 hodiny s miláčkem Leonardem? Tomu se říká sen, takže když se naskytla příležitost splnit si ho, navíc v den svých 18.narozenin, neváhala jsem. A rozhodně jsem nebyla zklamána. Letec je velmi příjemný film, který dokáže okouzlit (dobře, to je tím Leem :)), občas lehce pobavit i trochu vyděsit. Zkrátka je poměrně strhující. :) Největší podíl na tom má samozřejmě Leonardo, ale skvělou práci odvádí také dámy - Cate Blanchett je pro mne zatím celkem neznámá, byla jsem docela překvapená, její výkon ale stále ještě posuzuji, možná to bude chtít opakované shlédnutí, abych nebyla tolik na rozpacích. Kate Beckinsale je má oblíbená, opět jí nemám co vytknout. Hudba dílo krásně dotváří, režie zvládnutá na jedničku ! Nejlepší narozeninový dárek to sice nebyl, ale den mi to rozhodně nezkazilo! :-) 80%

 • 50%
  0
  0
  3. 3. 2015
  pisatel (112 bodů)

  HH jsem neznal a tak jsem vyslyšel pozvání Martina Scorseseho k náhledu do života Howarda Hughese.Byl jsem fascionován příběhem člověka , který měl tak obrosvký zápal pro létání a film ,ale současně ho ničilo jeho paranoidní chování.Fascinován jsem byl zejména proto, že jsem nečekal, opravdu tak dokonalé vizuální orgie , má neznalost mě zřejmě pomohl i k nadšení z filmového vypravění života této jistě zajímavé osoby. Se skřípějícíma zubama musím přiznat,že Leonardo, zde opravdu zahrál skvěle. K úplně dokonalosti chybí filmu, přeci jen kratší stopáž.

76 ? ?
 • david-cerny 85%
 • Metrofil1 100%
 • Trable 100%
 • Petr Kocfelda 75%
 • maniak 70%
 • Sáček 80%
 • Nosnica 75%
 • Arnarmo 90%
 • Tupá stará treska 90%
 • HenryCZ 95%
všechna hodnocení (117)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

173. místo z 173 v žebříčku uživatele Hikikomori
243. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
408. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: