1922 (mezinárodní název)
« další názvy »
Kanada Kanada
USA USA
102 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Krimi, Mysteriozní, Thriller

Obsah

:
Farmář Wilfred (Thomas Jane) má manželku, syna a farmu v Nebrasce. Všechno by bylo v pořádku, kdyby si manželka nevzala do hlavy, že by mohla prodat svůj více »« méně

Režie

:
Zak Hilditch

Scénář

:
Stephen King Zak Hilditch

Herci

:
Thomas Jane Molly Parker Dylan Schmid Kaitlyn Bernard Roan Curtis ...
Jste na stránce filmu 1922. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu 1922 myslíte! K 5. červenci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26561 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  28. 10. 2017
  Brenan88 (40265 bodů)

  Ještě,že máme ten Netflix. Nebýt jeho,tak se snad nemám ani na co dívat.V poslední době mne zásobují jedním zajímavějším filmem za druhým. Tentokrát si vzali na zfilmování povídku od Kinga 1922 a podle mne se s tím poprali na výbornou. První věc,která mne hned okouzlila byla kamera a hudba. V další řadě je to výborný Thomas Jane v hlavní roli,který svým vzezřením a přednesem vystihl farmářského balíka k dokonalosti. Opět tak dokázal,že je to velmi všestranný herec,který hlavně v hororovém žánru má co nabídnout. Samotná povídka nebyla vůbec zlá,ale hororových - mysteriozních prvků zde bylo méně než jsem očekával. Těch jsem se vlastně dočkal až s blížícím se finále. Což zavinilo především duševní chátrání hlavního hrdinu a propadnutí paranoie. Atmosféra byla místy opravdu hodně hutná čemu dopomáhal i výborný výběr prostředí a kulis pro natáčení. Pokud Netflix bude dále pokračovat ve filmování Kingových děl,tak budu jenom rád.

 • 100%
  0
  0
  12. 2. 2018
  martin-mickey-stusak (20719 bodů)

  Málo koho napadne, jak je tento další snímek natočený dle povídky Stephena Kinga nadčasový a hlavně současný, byť se odehrává na počátku dvacátých let minulého století. I v Česku máme možnost si v médiích přečíst, jak se lidé z vesnic stěhují do měst. Jenomže ne pro každého je to jednoduchá záležitost. Život ve městě pro člověka, který celý život farmařil je prostě něco nepředstavitelného. Ale to samozřejmě neznamená, že by to na venkově bylo nějak super. I přes obrovské zkušenosti ani zde nejsou žádné vyhlídky. Živobytí je těžké a tak není divu, že mladí lidé odjíždějí do měst. Jenomže je město místem prosperity a ráje? Dokáže si tam člověk vydobýt své sny? Světu vládnou různé mocnosti a jak je v příběhu několikrát připomínáno nádhernou větou: “Nakonec nás všechny dostanou!” Starý farmář vypráví svůj příběh o nápadu své ženy do města odejít. On je však proti, neboť v tom žádné řešení nevidí, a protože už do toho vstoupil i právník kvůli myšlence ženy prodat svoji část půdy, rozhodl se k radikálnímu činu. Osud však pluje dál a z příběhu následovně máme zajímavou sociologickou esej s kapkou politické mašinérie, kdy se otevírá temná schránka farmářových myšlenek a démonizace skutků. Zobrazení krys nemohlo být lepší. Příběh není tak horor s mysteriozní atmosférou, jako velmi razantní výpověď a v jistém smyslu i skrytá kritika dnešní doby, kterou kupodivu prožíváme všichni. Jsme ochotni se jen tak vzdát svého celoživotního údělu jenom proto, že si to někdo přeje? Jsme skutečně takovými otroky systému, že z toho nelze vyjít ven? Opravdu nás všechny dostanou? Další a další otázky vnikají po zhlédnutí tohoto snímku, pokud se divák nad tím vším zamyslí. A k zamyšlení tento příběh skutečně je.

 • 70%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Sheldon (15931 bodů)

  Nadprůměrná adaptace Kingovy novely, kterou drží herecký výkon perfektního Thomase Janea, kterého jsem nikdy nepovažoval za charakterního herce a on jím zkrátka je. Film ovšem není bez much, stupňování napětí je na můj vkus až moc pomalé a finále naopak běží příliš velkým kvapíkem. Některé scény jsou ale geniální a hrůzné. Pro slabší nátury naprosto nevhodné!

 • 55%
  1
  0
  19. 6. 2018
  Chimpanzee21 (3751 bodů)

  Nemůžu si pomoct, ale tenhle film měl určitě navíc. Herecké výkony a kamera jsou úžasné, ale co se hudby a příběhu týče... To už se říci nedá, možná se měli více držet knižní předlohy, nebo se více zaměřit na zajímavější scény. Film se hrozně táhne a při dívání na něj, vám to přijde jako věčnost. Když nebudu brát vraždu ženy a útěk syna, tak se tam v prvních 50 minutách vlastně vůbec nic neděje. Pak je jedna zajímavá scéna a poté zase nic.

66 60 ?
jak hlasovat?
 • Manekenthe 80%
 • ASPHALT 65%
 • katcha-vikova 85%
 • Sheldon 70%
 • ballrog 85%
 • Liška77 60%
 • sabule 50%
 • Chimpanzee21 55%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • dunstan 55%
všechna hodnocení (22)