Red Sparrow (USA)
USA USA
136 minut

Žánry

:
Thriller
Motto: PAST

Obsah

:
Dominika Jegorovová má mnoho tváří. Je milující dcerou, primabalerínou, kterou dovedla její dravost až na absolutní hranici sil. Mistryní ve svádění a více »« méně

Režie

:
Francis Lawrence

Scénář

:
Justin Haythe

Herci

:
Jennifer Lawrence Joel Edgerton Mary-Louise Parker Ciarán Hinds Charlotte Rampling ...
Premiéra: 1. 3. 2018
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  13. 3. 2018
  sabule (13190 bodů)

  Filmy s půvabnou Jennifer Lawrence jsou v poslední době vcelku povedené a mají stoupající tendence.Je to zdařilý špionážní thriller a ruské tajné agentce,která to začíná hrát na obě strany.Film plyne do velmi napínavého závěru,který diváka dost překvapí a možná mu vyrazí i dech.

 • 80%
  1
  0
  13. 3. 2018
  bayern (12853 bodů)

  Proměna sexy primabaleríny na tajnou zabijáckou agentku se vcelku hodně povedla a obsazení Jennifer Lawrence taktéž.Film je napěchován akcí a hlavně různými intrikami,které se většinou zvrtnou až v zabijáckou pomstu.Film se hodí do dnešní doby,jelikož ukazuje to,co se jistě všude děje,jen se před tím zavírají oči.

 • 85%
  0
  0
  10. 3. 2018
  Sheldon (11701 bodů)

  Po filmu Atomic Blonde, který byl víceméně akční výplach plný písniček, který maskoval poněkud naivní scénář podle comicsu je Rudá volavka o poznání ambicióznější. V prvé řadě film režíroval režisér a Francis Lawrence je skvostný vypravěč, úvodní sekvence baletu prostříhaného s nepovedenou akcí v parku je dechberoucí. Jennifer Lawrence je v roli ruské baletky překvapivě velmi uvěřitelná a s rolí se vypořádala se ctí a vůbec ne trapně. Dobré je, že se vykašlala na ruský akcent, který by její postavu poslal do parodie. Skvěle jsou ovšem obsazeny role vedlejší, které hlavní star výrazně podržely. Těšil jsem se na erotiku a řízný špionážní film, minimálně podle kritiků a realita je úplně jiná. Jedná se o zdařilý špionážní film plný nečkaných zvratů a za vše hovoří hláška jedné starší paní, kterou dcera doprovázela ze sálu:,,Ježíši ty závěrečný zvraty, se mnou to málem seklo, jak jsem tý holce fandila."

 • 55%
  1
  0
  6. 3. 2018
  Pacman (527 bodů)

  Rudá Volavka v celku není špatný špionážní film, jen k němu mám spoustu drobných či větších výhrad, které mají za následek to, že rychle zapomenu, o čem byl. Po stránce režijní asi nešlo udělat moc víc. Kamera byla dobrá a scény přehledné. Velikým problémem je ale scénář. Ten byl, jak to tak bývá, napsán podle knižní předlohy a je to znát. Jako divák, který knihu nečetl jsem toho zaregistroval mnohem víc, ale čtenáři určitě zapláčou. Spousta věcí se zde úplně vypustila, některé části byly rázně zkráceny pro účel filmu. Herecké výkony se vlastně ani moc rozebírat nedají. Jedinou výraznou roli tu má samotná Jennifer Lawrence. Mě se pouze potvrdilo, že hereckého nadání až tolik nepobrala a je obsazována podle toho, jak teď zrovna frčí, a protože byla schopná se před kamerou svléknout. Dle mého skromného názoru by se na roli Volavky hodila perfektně spíš Olga Kurylenko. O hudbu se postaral zkušený James Newton Howard, takže kdo zná a má naposloucháno, tak pozná jeho rukopis. Není to nic zvláštního, ale sedí to a neurazí. Některé exteriéry mohly být vybrány lépe, ale při skromném rozpočtu 70 milionů dolarů to divák oželí. Pokud by divák hledat podobný film, tak třeba nedávný Atomic Blonde je rozhodně lepším snímkem.

 • 90%
  0
  0
  7. 3. 2018
  vladimira-maresova (164 bodů)

  Skvělý špionážní triller Francise Lawrence, kdy z vynikající baletka se stává kořistí ruské zpravodajské služby, kde se z ní stává volavka. Její tělo i mysl jsou dokonalé zbraně. S vynikající Jennifer Lawrence v hlavní roli volavky.

67 60 ?
 • zegna 5%
 • vondark3 70%
 • puposlav 70%
 • Bemiurg 60%
 • bayern 80%
 • sabule 70%
 • Sheldon 85%
 • PRINC180 90%
 • vladimira-maresova 90%
 • Pacman 55%
všechna hodnocení (22)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: