Red Sparrow (USA)
USA USA
136 minut

Žánry

:
Thriller
Motto: PAST

Obsah

:
Dominika Jegorovová má mnoho tváří. Je milující dcerou, primabalerínou, kterou dovedla její dravost až na absolutní hranici sil. Mistryní ve svádění a více »« méně

Režie

:
Francis Lawrence

Scénář

:
Justin Haythe

Herci

:
Jennifer Lawrence Joel Edgerton Mary-Louise Parker Ciarán Hinds Charlotte Rampling ...
Premiéra: 1. 3. 2018
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  1
  0
  25. 5. 2018
  Brenan88 (39567 bodů)

  Rudá volavka není špatným filmem,ale na můj vkus je tempo vyprávění až příliš vlažné a 136 minut místy působilo nekonečným dojmem. Musím však vypíchnout výbornou atmosféru,která vytvářela dojem,že se snímek odehrává za komunismu a studená válka je stále aktuální. To vše dotváří i velmi dobrá kamera a vhodně zvolené exteriéry. Námět je zajímavý a finále působivé. Slušný špionážní snímek.

 • 60%
  0
  0
  10. 2. 2019
  martin-mickey-stusak (17129 bodů)

  Rusové v pokusu přelstít Američany využijí jejich sexuchtivost a pošlou svoji nejlepší zpravodajskou agentku, aby svedla agenta CIA, se záměrem získání jména svého dvojitého agenta. A jak to celé probíhá a jak to nakonec dopadne vypráví tento snímek. Tělo a sexuální svádění jako zbraň. Námětově to vypadá na erotický thriller, ale chyba lávky. Jedná se o klasický špionážní film plný psychologický zvratů a překvapení, kde vítězí inteligence jednotlivce a svým způsobem i štěstí. Snímek je ve svém smyslu úchvatný špionážní thriller, který v zájmu diváků přeci jen mohl být krapet kratší. Mnohé scény působí zbytečně natahovaně, čímž se vytrácí napětí a ponurá atmosféra. Tímto neduhem se tak rozpadá celý základ všeho dějství a zbytečně tak shazuje herecký um Jennifer Lawrence. Jako filmová reklama na knihu napsané bývalým agentem CIA však snímek slouží dobře, takže nelze dělat nic jiného, než odkázat na literaturu. Ta přeci jen jistě uspokojí daleko více.

 • 70%
  1
  0
  13. 3. 2018
  sabule (13851 bodů)

  Filmy s půvabnou Jennifer Lawrence jsou v poslední době vcelku povedené a mají stoupající tendence.Je to zdařilý špionážní thriller a ruské tajné agentce,která to začíná hrát na obě strany.Film plyne do velmi napínavého závěru,který diváka dost překvapí a možná mu vyrazí i dech.

 • 80%
  1
  0
  13. 3. 2018
  bayern (13355 bodů)

  Proměna sexy primabaleríny na tajnou zabijáckou agentku se vcelku hodně povedla a obsazení Jennifer Lawrence taktéž.Film je napěchován akcí a hlavně různými intrikami,které se většinou zvrtnou až v zabijáckou pomstu.Film se hodí do dnešní doby,jelikož ukazuje to,co se jistě všude děje,jen se před tím zavírají oči.

 • 85%
  1
  0
  10. 3. 2018
  Sheldon (13164 bodů)

  Po filmu Atomic Blonde, který byl víceméně akční výplach plný písniček, který maskoval poněkud naivní scénář podle comicsu je Rudá volavka o poznání ambicióznější. V prvé řadě film režíroval režisér a Francis Lawrence je skvostný vypravěč, úvodní sekvence baletu prostříhaného s nepovedenou akcí v parku je dechberoucí. Jennifer Lawrence je v roli ruské baletky překvapivě velmi uvěřitelná a s rolí se vypořádala se ctí a vůbec ne trapně. Dobré je, že se vykašlala na ruský akcent, který by její postavu poslal do parodie. Skvěle jsou ovšem obsazeny role vedlejší, které hlavní star výrazně podržely. Těšil jsem se na erotiku a řízný špionážní film, minimálně podle kritiků a realita je úplně jiná. Jedná se o zdařilý špionážní film plný nečkaných zvratů a za vše hovoří hláška jedné starší paní, kterou dcera doprovázela ze sálu:,,Ježíši ty závěrečný zvraty, se mnou to málem seklo, jak jsem tý holce fandila."

 • 80%
  1
  0
  3. 2. 2019
  lamps (13049 bodů)

  Špionážní psychologický thriller první jakosti. Nejde sice tak do hloubky ve vykreslení vztahu dvou klíčových postav a eskaluje víceméně nenápadně, ale o to více se zvládá odvíjet nepředvídatelně a průběžně naťukávat motivy, které v závěru inteligentně zužitkuje, aniž by narušil soudržnost nastíněného světa, jeho záměrné odtažitosti a nedůvěry. Délka není problém, jelikož Lawrence vynalézavě a efektivně přelévá zhuštěné dění pomocí křížových střihů (úvodní sekvence je jednou z nejlepších z celého roku) nebo překrývání více časových linií (postavy probírají plán, zatímco divák už sleduje jeho realizaci). Film je navíc náplastí pro dosud absentující psychologizaci prostřednictvím sexuálního napětí, s nímž sice občas zachází neurvale a násilně (poměrům ve výukovém centru nelze uvěřit), ale ve vztahu k vývoji hlavní hrdinky naopak citlivě a systematicky (a dramatizuje se tím i vztah mezi titulní dvojicí - "Jestli ti dá, je to určitě Volavka"). Sice mě trochu zklamal důležitý twist ohledně identity prozápadního "krtka", který zavání pohádkovostí, ale vyústění mě přesto potěšilo a překvapilo. K dobru lze určitě ještě připsat promakanou audiovizuální stránku, která je možná samozřejmostí, ale i tak - moc lépe vypadajících snímků se loni v kině neobjevilo...

 • 0%
  0
  2
  12. 8. 2018
  Pas (6122 bodů)

  Nevěrohodná agitka na staré časy. Děj není žádným špionážním thrillerem ale bezduchým příběhem o tom kdo koho ošuká a vyjebe s ním. Nudné a nevěrohodné zobrazení. Odpad

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1394 bodů)

  Protiruský špionážní film, ve kterém jeden z hlavních padouchů vypadá jako Putin? Count me in! Red Sparrow na diváka velice rychle dýchne chladnou a surovou atmosférou nemilosrdného špionážního světa, beroucí si inspiraci z příběhů z dob studené války. Velice hezky natočené, plus s často dobrou dávkou napětí. Jennifer Lawrence navíc opět skvělá a i dost sexy. Posílám velký STFU osobě, která mi kdysi řekla, že je ošklivá. Nicméně i když její výkon byl skvělý, s její samotnou postavou se člověk příliš nemohl ztotožnit. Film se totiž v určitých částech snažil být až přespříliš moc chytrý, tudíž docházelo k určitému zmatku mezi postavami a jejich motivy, díky čemuž se i samotnému ději krapet bortila konstruktivita. Ovšem na novodobý špionážní thriller drama rozhodně zajímavé a velice watchable. Snímek samozřejmě vyvolal mezi některými lidmi pobouření, protože prý "neprávem ukazuje Rusko ve špatném světle", což je zas dle mého názoru naprosto v pořádku, protože zrovna Rusko si nic jinýho nezaslouží. God bless America!

 • 75%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Květka (710 bodů)

  Rudou volavku jsem si pustila hlavně kvůli Jennifer Lawrence. Tento film byl hodně drsný, ale i originální, z některých scén mi přejel mráz po zádech. Jennifer byla jako vždy skvělá a role jí perfektně sedla. Film mi přišel zajímavý, rozhodně bych se na něj asi víckrat nepodívala.

 • 55%
  1
  0
  6. 3. 2018
  Pacman (554 bodů)

  Rudá Volavka v celku není špatný špionážní film, jen k němu mám spoustu drobných či větších výhrad, které mají za následek to, že rychle zapomenu, o čem byl. Po stránce režijní asi nešlo udělat moc víc. Kamera byla dobrá a scény přehledné. Velikým problémem je ale scénář. Ten byl, jak to tak bývá, napsán podle knižní předlohy a je to znát. Jako divák, který knihu nečetl jsem toho zaregistroval mnohem víc, ale čtenáři určitě zapláčou. Spousta věcí se zde úplně vypustila, některé části byly rázně zkráceny pro účel filmu. Herecké výkony se vlastně ani moc rozebírat nedají. Jedinou výraznou roli tu má samotná Jennifer Lawrence. Mě se pouze potvrdilo, že hereckého nadání až tolik nepobrala a je obsazována podle toho, jak teď zrovna frčí, a protože byla schopná se před kamerou svléknout. Dle mého skromného názoru by se na roli Volavky hodila perfektně spíš Olga Kurylenko. O hudbu se postaral zkušený James Newton Howard, takže kdo zná a má naposloucháno, tak pozná jeho rukopis. Není to nic zvláštního, ale sedí to a neurazí. Některé exteriéry mohly být vybrány lépe, ale při skromném rozpočtu 70 milionů dolarů to divák oželí. Pokud by divák hledat podobný film, tak třeba nedávný Atomic Blonde je rozhodně lepším snímkem.

 • 75%
  0
  0
  6. 6. 2018
  hejkalka (192 bodů)

  Drsný film bez příkras, pravdivé nahlédnutí do světa tajných služeb. Skvěle vytvořená atmosféra, napětí. Velice uvěřitelné herectví Jennifer Lawrence i ostatních herců. Určitě neočekávejte Brutální Nikitu, jak se někde píše, ale opravdu emocionálně vypjatý film, co vás zasáhne svou reálností - tím, že tak nějak to mohlo být - bylo - je. A závěrečný zvrat je opravdu (téměř) nečekaný.

 • 90%
  0
  0
  7. 3. 2018
  vladimira-maresova (167 bodů)

  Skvělý špionážní triller Francise Lawrence, kdy z vynikající baletka se stává kořistí ruské zpravodajské služby, kde se z ní stává volavka. Její tělo i mysl jsou dokonalé zbraně. S vynikající Jennifer Lawrence v hlavní roli volavky.

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Sarka21 (79 bodů)

  Film Rudá Volavka je v hlavní roli obsazen skvělou herečkou Jennifer Lawrence, která podala dobrý výkon. Děj je od začátku napínavý, některé scény až drsné, ale skvěle zahrané, takže o to víc diváka nadchnou. Celý film očekávaný závěr nejednoho diváka překvapí..

70 61 ?
jak hlasovat?
 • Malfilipp 80%
 • ovitek14 25%
 • Mikik4444 100%
 • NikiJankovic 65%
 • Filmokolik 65%
 • misalege 90%
 • Vurhor 75%
 • nikol-jankovicova 60%
 • Riverdon 75%
 • martin-mickey-stusak 60%
všechna hodnocení (79)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: