Čertí brko

58%
Čertí brko
Příběh Čertího brka nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer (Ondřej Vetchý) se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce (Jan Cina). Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se zpustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera a získal srdce krásné Markétky (Judit Bárdos).Recenze: Čertí brko

Kinobox.cz
40%

Tento film obsahuje zárodek něčeho, co mohlo být vtipné a originální. Občasný dobrý vtípek a výkony vedlejších (záporných) postav mi připomněly Princeznu nevěstu. Ale bohužel jen velmi občas. Chtělo by to mnohem, mnohem intenzivněji pracujícího dramaturga, aby z téhle jiskřičky něco pořádného bylo.


hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
Tyhle Vánoce jsem viděl všeho všudy 2 novější pohádky. Zatímco Hodinářův učeň spíš zklamal, tohle bylo správně potrhlé, příjemné..se správným hrdinou i padouchem. Vlastně potěšilo. 6.5/10
sabule
14 227 bodů
0.5
A další rádoby vánoční pohádka.Proč se vůbec takovéto filmy natáčejí nechápu.Jsou si všechny tak podobné a člověk na ně rychle a rád zapomene.Snad jen Ondřej Vetchý se dá srovnávat s hercem,jinak statistické a neherecké bláboly.Prostě,opět jeden průšvih.
avenis
avenis
8 844 bodů
5
První, co mě napadlo - návaznost na "S čerty nejsou žerty". Čert Janek udělal kariéru a povýšil až na Lucipera. Druhý dojem - příliš civilní a současné. Luciper je až moc korektní a málo čertovský. Asi za to může ta "poezie". Písničky se mi nelíbí, Slovenská herečka s maďarským jménem mluvící česky s přízvukem, to už je moc. A náznak výchovy k rasovému míšení, to už je mi zcela proti srsti. Čert a člověk mají dítě... no chotě sa vypchať, priatělia! (27.12.2019)


Dodatečné informace

Původní název:
Čertí brko (více)
  • Česká republika Čertí brko
  • Česká republika Čertovské pero
  • Česká republika Die Teufelsfeder
  • Česká republika The Magic Quill
Premiéra v ČR:
29. 11. 2018
Distributor:
Falcon
Země původu:
Česká republika, Slovensko

Podobné


Powered byJustWatch