Free Fire (mezinárodní název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
90 minut

Žánry

:
Akční, Komedie, Krimi, Thriller

Obsah

:
Boston, 1978. V opuštěném skladišti se setkávají dva gangy a střelba na sebe nedá dlouho čekat. Kdo dokáže vyváznout ven živý?

Režie

:
Ben Wheatley

Scénář

:
Amy Jump Ben Wheatley

Herci

:
Enzo Cilenti Sam Riley Michael Smiley Brie Larson Cillian Murphy ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Křížová palba. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Křížová palba myslíte! K 23. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27076 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  24. 7. 2017
  Brenan88 (40757 bodů)

  Po strašném High Rise si u mne Ben Wheatley alespoň trochu napravil reputaci. Křížová palba má ve výsledku strašně jednoduchý děj. Sejdou se dva gangy, aby uzavřeli obchod ohledně zbraní. Jenže od začátku je to mezi nimi napjaté. Průser na sebe tak nenechá dlouho čekat. Po půl hodince oťukávání tak příjde hodinová přestřelka, která je sice místy zábavná, ale také docela nepřehledná a zdlouhavá. Občas se objeví zajímavý střih a úhel kamery, který přestřelku trochu obzvláštní. Celý film se tak odehrává na jediném místě a většina postav se tam jen válí v prachu a pálí jeden po druhém. Avšak díky velmi dobře napsaným postavám ( jeden je větší neurotickým trouba než druhý)snímek celkem rychle uteče. Obsazení bylo více než kvalitní a především hlavní čtveřice Brie Larson, Cillian Murphy,Armie Hammer a Sharlto Copley táhnou kvalitu a zábavnost snímku o level výše. Snímek nepostrádá ani krvavé scény, které jsou natočeny tak, aby byly mládeži přístupné. Škoda jen těch posledních dvou výstřelů, které už byly zbytečně navíc. Trošku mi to zkazilo dojem z celého snímku.

73 ? ?
jak hlasovat?
 • jarv 70%
 • dav.bal 85%
 • Brenan88 65%
všechna hodnocení (3)